április 30, 2024

Ledecky 22 érmet szerzett világcsúcsot a 800-as címével

BUDAPEST, Magyarország (AB) – Katie Ledecky legutóbbi 800 méteres gyorsgyőzelmével 22-re növelte rekordgyőzelmét az úszó-világbajnokságról.

Ledecky 8 perc 8,04 másodpercet futott, sorozatban nyolcadszor nyerte meg a versenyt a világ- vagy olimpiai játékokon.

A 2012-es olimpián aratott első győzelmét kommentálva Ledecky azt mondta: „Újra Londonra gondolok.”

Ledecky több mint 10 másodperccel végzett riválisa előtt. Az ausztrál Kia Melverton 10,73-mal maradt le, őt az olasz Simona Guardrella követte 10,96-tal és a harmadik helyen.

Ledecky négy másodperccel maradt el a 2016-os olimpián felállított világcsúcstól.

„Ennek örülök” – mondta. „Két év alatt gyorsan jöttem. Szóval jó eredmények egy nagyszerű héthez.”

Ledecky volt az első úszó, aki öt egymást követő világban nyert meg egy különleges eseményt.

Ez a 19. aranya a világon, és a negyedik aranya ezen a héten. Két nappal azután, hogy megnyerte a 400-as gyorsúszást a budapesti verseny első napján, két nappal azután, hogy megnyerte az 1500-as gyorsúszást, szerdán segítette az Egyesült Államokat megnyerni a 4×200-as gyorsváltó döntőjét.

Negyedszer ért célba a 400/800/1500-as triplával ugyanazon a világon, többet, mint bármely más úszó, akinek sikerült ez a bravúr. A német Hannah Stockpour, az ausztrál Grand Hockett és a kínai Sun Yang egyaránt csak egyszer nyert.

Ledecky nyerte a legtöbb érmet női úszóként a világbajnokságok történetében. Csak Michael Phelps áll magasan, aki 26 évesen nyert.

Még nem fejezte be.

„Ez egy kezdet, nagyon izgalmas számomra” – mondta Ledecky, hozzátéve, hogy változtatásokat eszközölt a megközelítésében.

„Edezzen az itteni férfiakkal, Bobbyval (Finke) és Kierannal (Smith) és Trey-vel (Freeman), és próbáljak olyan következetes maradni, amennyire csak tudok. Löknek” – mondta Ledecky. „Remélem, hasznosnak tartják, mert ott voltam, és sokat dolgoztam az agyvérzésemen és a ritmusomon.”

Egy nap hátralévő fogadás a Tuna Arénában, az Egyesült Államok 37 érmet nyert, ami kevéssel marad el a legutóbb 2017-ben a Budapest World Arénában szerzett rekord 38 éremtől.

READ  A Hillman-kiállítás a pittsburghi magyar bevándorló acélmunkásokat emeli ki