szeptember 19, 2024

Simone Biles és az USA csapata aranyérmet nyer a női torna csapatdöntőjében a 2024-es olimpián.

Napokig tartó sérülési félelmek után Simone Biles és csapattársai az Egyesült Államok női művészi gimnasztika csapatában aranyérmesek lettek a csapatdöntőben. Első érem Ban,-ben Párizsi Olimpia 2024 Elképesztő visszatérést jelentett a történelmet írt sportoló és az amerikai csapat számára.

Olaszország a második helyen végzett, a döntőt 165,494 ponttal zárta az USA csapatának 171,296 pontjával szemben. Ez volt Olaszország első olimpiai érme női gimnasztikában, és az első olimpiai érme torna összesítésben közel egy évszázada. Brazília csapata szerezte meg a bronzérmet, mindössze egy ponttal lemaradva Olaszországtól.

Az USA csapata fényképet készít az aranyérmesekkel a 2024-es párizsi olimpiai játékok női művészi gimnasztika csapatdöntője utáni dobogós ceremónián a párizsi Bercy Arénában, 2024. július 30-án.

Gabriel Boez/AFP a Getty Images segítségével

Nők A művészi gimnasztika csapatdöntő Kedden került megrendezésre a Bercy Arénában, és Biles amerikai csapattársával, Jordan Chilesszel, Jade Curryvel és Sunisa Lee-vel vett részt. Biles az egyenetlen rúd, boltozat, egyensúlygerenda és padlógyakorlat versenyszámaiban versenyzett. Fontos verseny volt ez az amerikai sportolók számára, akik mindannyian visszatérnek idén az olimpiára, miután szerepeltek a korábbi játékokon, és különösen Biles számára, akinek 2020-ban fel kellett hagynia a versenyzéssel, mert egy súlyos mentális akadály miatt el kellett távolítania magát az olimpiától. a verseny.

USA csapat Az egyiptomi csapat volt a legerősebb jelölt a torna megnyerésére, miután 2012-ben és 2016-ban a londoni és a riói nyári olimpián egymás után kétszer is aranyérmet szerzett, legutóbb pedig Tokióban a csapatversenyen ezüstérmes lett.

Sunisa Lee, a Team USA játékosa a 2024. július 30-i párizsi olimpiai játékok női torna csapatdöntőjében a mérlegen hajtja végre a mozdulatait.

Marijane Murad/Photo Alliance a Getty Images segítségével

Az Egyesült Államok csapata, miután kiemelkedő teljesítményt nyújtott boltozaton, egyenetlen gerendán és gerendán, elvégezte a várt padlógyakorlatokat a torna döntőjének negyedik, utolsó fordulójában. Az amerikai olimpiai veteránok trióját várták Biles vezetésével, és mindhárman megtették a magukét, hogy megfeleljenek az alkalomnak.

Lee volt az első amerikai tornász, aki padlón lépett fel, és nyilvánvaló lelkesedéssel fejezte be az erőteljes bemutatót, amikor elhagyta a szőnyeget. Családja hangosan ujjongott a lelátóról, akárcsak a stadion többi tagja. Lee lenyűgöző 13,9 pontot kapott az edzésért, amit 14 pontból értékelnek. Chiles is tökéletesítette a padlóprezentációját, és 13,966 ponttal megközelítette ezt a tökéletes pontszámot.

Biles a döntőt egy lenyűgöző padlórutin előadással zárta, a közönség vastapsa mellett. Vitathatatlanul ez volt a keddi tag team verseny legjobban várt bemutatója, és Biles lenyűgöző teljesítményt nyújtott. Előadásában Biles számos híres gimnasztikai mozdulata szerepelt, köztük első névadó duplája, egy félcsavaros dupla és egy tripla dupla. Ez a gyakorlat megerősítette az USA csapatának győzelmét, mielőtt kiderült volna Biles pontszáma. Csókot lehelt a tömegre, miközben az emberek azt skandálták, hogy „USA!”

Korábban Biles drámai bemutatója nagy tapsot váltott ki a rajongók tömegében, köztük Michael Phelps olimpiai úszólegenda és Spike Lee filmrendező. Lee és Biles erősen teljesítettek a mérleggerendán, és magas pontszámokat kaptak, miután Chiles leesett a felszerelésről a mérleggerendán tartott bemutatója során, amely a bemutatójuk előtt volt. Az ő bukása volt az USA csapatának egyetlen jelentős hibája a döntők során, mivel az amerikai sportolók csúcsteljesítményt produkáltak, amivel továbbra is minden fordulóban megelőzték versenytársaikat.

Jordan Chiles, a Team USA játékosa a 2024. július 30-i párizsi olimpiai játékok idején, a női művészi gimnasztika csapatdöntőjében, a Bercy Arénában teljesít a mérlegen.

Mike Egerton/PA Images a Getty Images-en keresztül

Az USA csapata – amely a hétvégi selejtezőn a legmagasabb pontszámot érte el – a döntőben hét másik, a selejtezőben előkelő helyen álló csapat tornászai ellen küzdött: Olaszország, Kína, Brazília, Japán, Kanada, Nagy-Britannia és Románia. A döntőben minden csapatból három-három tornász versenyezhet minden tornakategóriában.

Lee az összes eszköz bajnoka. De a csapatdöntőben mindhárom tornász eredményét együtt veszik figyelembe. Ezek a kritériumok különösen megnehezítik a döntőt, mert kevés tévedési lehetőséget hagynak minden versenyző versenyző számára, ami növeli a tétet egy olyan előfutamban, amelyben mind a négy sportoló versenyez, és a legalacsonyabb pontszámot elérő versenyző pontszámait kivonják a csapat összesítéséből.

A 27 éves Biles megtette a várva várt visszatérését Múlt hétvégén in Selejtező fordulók A lány irányítani tudta a meccset, annak ellenére, hogy lábsérülése miatt sántított. Cécile Landy női tornaedző, egykori francia olimpikon, Azt mondta újságíróknak A rehabilitációs ülés után Biles vádlisérülést szenvedett néhány hete, és a javulás felé haladt.

Az edző jelezte, hogy Bilesnek esze ágában sem volt elhagyni a tornát, mondván: „Ez eszébe sem jutott.”

Az amerikai csapat Simone Biles (L) és csapattársai, Jade Curry és Sunisa Lee aranyéremmel ünnepelnek a 2024-es párizsi olimpiai játékok női művészi gimnasztika csapatdöntőjét követő díjátadó ünnepségen, 2024. július 30-án a Bercy Arénában.

Az USA csapata lenyűgöző, 172,296-os eredménnyel zárta a vasárnapi selejtezőt, ezzel a csoport élére került, és bejutott a döntőbe, és maga Biles hagyta el a selejtezőt, mint a legjobb egyéni gólkirály az összes versenyző csapat közül.

Biles, akit minden idők legjobb női tornászaként, vagyis Kecskeként tartanak számon, jelenleg harmadik olimpiáján vesz részt. Ez az első versenye azóta, hogy „csavarodást” tapasztalt, egy olyan jelenséget, amelyben a tornászok elveszítik a helyük érzését a levegőben, és arra kényszerítik… Több eseménytől való visszalépés A tokiói olimpiai játékok idején.

Ezzel a győzelemmel Biles lett az olimpiai játékok legtöbbet kitüntetett amerikai tornásza, megelőzve a hét érmet szerző Shannon Millert, és a csapat nyolcadik aranyérmese lett. Anton Heddát, az 1904-es olimpiai tornászt is holtversenybe hozta az amerikai tornász által szerzett aranyérmek számával.