július 2, 2024

Amerikai olimpiai tornapróbák: élő frissítések

Hogyan kell nézni és ki vesz részt a 2024-es próbákon

22 perce

A 2024-es amerikai olimpiai torna csapatpróbája június 27-én, csütörtökön a férfiak versenyével kezdődik, majd június 30-án, vasárnap a női verseny második napjával zárul.

alapján NBC Sportsa próbafolyamat mind a négy napját élőben közvetíti az NBC és az USA Network, és a Peacock közvetíti, a közvetítés pedig a főműsoridőben kezdődik az első két este.

• NBC és Peacock, 23:30 és 23 óra között
Balról: Tiana Somanasekera, Jordan Chiles, Dulce Caylor, Simone Biles és Jocelyn Roberson június 26-án.

Matt Bluett/Sportswire Icon a Getty-n keresztül

Kik versenyeznek:

A nők versenyét tekintve az olimpiai aranyérmes Laurie Hernandez az NBC párizsi világolimpia június 26-i sajtóeseményén elmondja a PEOPLE-nak, hogy Sky Blakely „igazán lenyűgöző bemutatót” mutatott be a május végi amerikai gimnasztikai nemzeti bajnokságon, és megjegyezte, hogy „kedves egy esélytelenebbé onnan.”

Ugyanezen az eseményen „láttuk Simont [Biles] „Hat ponttal nyerni hallatlan” – mondja a 24 éves Hernandez. A 27 éves tornász, aki a 2016-os riói olimpián és a 2020-as tokiói játékokon szerepelt, idén várhatóan a csapat zárja lesz.

Íme a férfi és női versenyek teljes listája, valamint az országos bajnokságon végzettek.

• Nidorosik István, n/a

Laurie Hernandez volt olimpiai tornász elmagyarázza, hogyan választanak ki csapatot az emberek

22 perce

Hamarosan kiválasztanak még öt rosszfiút, de hogyan? Ez nem olyan egyszerű, mint a legjobb helyezést elérni az Egyesült Államok olimpiai tornászcsapatában ezen a héten.

Ki magyarázná jobban ezt a folyamatot, mint Lori Hernandez, aki ezüst- és aranyérmet nyert a 2016-os nyári olimpián, most pedig az NBC kommentátoraként dolgozik.

A 24 éves Hernandez az NBC párizsi világolimpia június 26-i sajtóeseményén azt mondta a PEOPLE-nek, hogy „három szintje van a kvalifikációnak”.

Elsőként a 2024-es Core Hydration Gymnastics Classic volt, amelyet májusban rendeztek meg. „Ez az esemény felkészít a bajnokságra” – mondja Hernandez. „Néhány hete volt az USA tornabajnoksága, láttuk Simone-t [Biles] Hat ponttal nyertünk.”

„Ezek a sportolók kvalifikálják magukat az olimpiai próbákra, tehát körülbelül 15 sportoló vesz részt ezeken a próbákon” – magyarázza Hernandez.

Az első két próbagyőztes automatikusan bekerül az olimpiai csapatba – de a fennmaradó pozíciókat „az Olimpiai Bizottság által megfelelőnek ítélt módon módosítani lehet”.

„Tehát az ötödik helyezett nem kerül automatikusan egy ötfős csapatba, elvihetik a hatodik vagy a hetedik embert, és felcserélhetik, ha ezt választják” – mondja Hernandez a PEOPLE-nek, megjegyezve, hogy három cserejátékosnak van helye. is kiválasztották. A csapatért.

Ezek a sportolók ezután edzőtáborba mennek, ahol meghatározzák, hogy ki milyen versenyszámban indul.

READ  No. 1 South Carolina vs. No. 2 Maryland Hogyan nézz, TV, időértesítések és élő frissítések