szeptember 19, 2024

Az USA legyőzte Ausztráliát, és bejutott a nyolcadik olimpiai kosárlabda döntőbe | Párizsi Olimpia 2024

Brianna Stewart 16 pontot szerzett, és az Egyesült Államok női kosárlabda-válogatottja zsinórban nyolcadik olimpiai aranyérmes meccséig jutott be pénteken Ausztrália elleni 85-64-es győzelemmel.

Az olimpiai győzelmi sorozatát 60 egymást követő mérkőzésre meghosszabbító amerikai csapat vasárnap a Franciaország vagy Belgium meccsének győztesével mérkőzik meg. Az amerikai csapat megpróbál az első csapattá válni, amely zsinórban nyolc aranyérmet nyer, ezzel megszakítva az amerikai férfiprogramot, amely 1936 és 1968 között hét egymást követő aranyérmet nyert.

„Őrület ez a győzelmi sorozat. Úgy értem, amikor a tévében dolgoztam, azt mondták nekem, hogy ez a győzelmi sorozat a születésem előtt kezdődött, ami őrültség” – mondta Stewart a meccs után.

A vasárnapi győzelem rekord hat aranyéremmel járna Diana Taurasi számára. Egy meccsel azután, hogy a 2004-es olimpia óta először kikerült a kezdőcsapatból, a legtöbbet kitüntetett amerikai kosárlabdázó csak két perccel a harmadik negyed vége után lépett pályára.

De Taurasira nem volt szükség. Az Egyesült Államok korán vezetést szerzett Ausztráliával szemben, de csak 20-16-ra vezetett az első negyed után. A második negyedben az Egyesült Államok eldöntötte a meccset, 12-0-s rohammal kezdte az időszakot. A félidőben 45-27-re vezetett az Egyesült Államok.

A második félidőben sem javultak az ausztrálok dolgai, ugyanis nem tudták kihívni az amerikaiakat. Az amerikaiaknál Jackie Young 14, Kahlia Cooper 11, Aja Wilson 10 pontot szerzett. Isobel Borlas 11 ponttal vezetett Ausztráliában, Tess Madgen és Izzy Magbigor pedig 10-10 pontot szerzett.

Az USA irányítani tudta a játékot az első félidőben, így Cheryl Reeve edzőnek lehetősége volt váltogatni csapatát, és gondoskodni arról, hogy mindenki jó fizikai és mentális formában legyen az aranyérmes mérkőzésre.

„Az ott lévő csoport felkészültebb és kényelmesebb lesz, hogy mindent beleadhasson” – mondta Reeve.

READ  Jalen Brunson sorozatban negyedik meccsén szerez 40 pontot, és a Knicks nyer

Míg az amerikai csapatban 12 WNBA sztárjátékos szerepel, akik többszörös MVP-díjat nyertek, Ausztrália névsora tele van kiegészítő játékosokkal a bajnokságban. Az opáloknak nem volt elég támadóereje ahhoz, hogy felvegyék a versenyt az amerikai óriással.

Az Egyesült Államok végül ismét megtagadta az ausztrálok esélyét, hogy aranyat nyerjenek a két csapat egyoldalú viadalában. Az ausztrálok még soha nem győzték le az Egyesült Államokat az olimpiai versenyben, 2000-ben, 2004-ben és 2008-ban is vereséget szenvedtek az aranyéremért. Az ausztrálok az 1996-os és a 2012-es olimpián is kikaptak az Egyesült Államoktól az elődöntőben.

Kihagyja a hírlevél promóciót

„Amerika, okkal egy nagyszerű csapat, igaz? Tele vannak sztárokkal, és úgy értem, ha megnézzük minden mez nevét, okkal a világ legjobb játékosai. „Csodálatos” – mondta az ausztrál Lauren Jackson, aki öt vereségben volt részese.

Jackson öt perccel az utolsó két meccs kihagyása után játszott, és nem szerzett gólt. A 43 éves Jackson nemigen járult hozzá ezeken az olimpiákon, de az, hogy még mindig játszik, szinte maga a csoda, miután 2016-ban sérülései miatt visszavonult.

Jackson visszatért az Opalsba a 2022-es világbajnokságra, és segített a csapatnak bronzérmet nyerni. Most abban reménykedik, hogy a csapat vasárnap újabb győzelmet arat, hogy megszerezze az érmet – amit az ausztrálok tettek meg mind a négy másik olimpián, amelyen Jackson részt vett.