szeptember 8, 2024

Borz hírek: Három kihagyás az SMU elleni 69-61-es győzelemből

A vereség után Virginia Cavaliers 65-41 Hétfőn a Wisconsin Badgers 69-61-re legyőzte az SMU Mustangs csapatát a Fort Myers Classic döntőjében, és visszatérő győzelemmel visszaszerezte a szezon eleji hardvert.

A Badgers hatalmasat küzdött, hogy elkezdje a meccset, 11/34-et lőtt az első félidőben, köztük 1/14-et háromból, de megőrizték a nyolcpontos hátrányt, így a félidőre 32-24-es hátrányba került az SMU.

Aztán Max Klesmet, Tyler Wahl és Chucky Hepburn támadó felfutásával a Badgers erősen visszatért a második félidőben, és végül győzött.

Íme, a Badgers SMU elleni 69-61-es győzelmének átvétele.

Tyler Wall

Miután Steven Kroll dominánsan 15 pontos és 10 lepattanós teljesítményt nyújtott hétfőn a Virginia Cavaliers ellen, egyértelműnek tűnt, hogy az SMU minden alkalommal meg akarja duplázni, és arra kényszeríti a nagy embert, hogy segítsen.

Ez azt jelentette, hogy Wisconsinnak más módszert kellett találnia az alacsony pontozásra, és ezt Tyler Wahlban sikerült elérniük.

Támogattam azt, hogy Wahl inkább a dribble utáni rámpavezetőként működjön, mintsem poszt-up játékosként, és ez az elem szerdán is látható volt, mivel Wahl 14 pontot szerzett a 11/6-os lövések során.

Wahl agresszivitása létfontosságú volt a hármasok eltalálásával küzdő Badgers-csapat számára (erről egy percben bővebben), mivel az első félidőben 4/7-es lövésnél nyolc, a második félidőben pedig 2/4-es lövésnél hat pontja volt.

A borzok várták az ilyen típusú Wahl megjelenését, és ezt egy olyan döntő környezetben tette, ahol Wisconsin nagyon küzdött a támadó végén.

AJ Storrnak is volt néhány nagyszerű hajtása, amivel az SMU kezét a szélre kényszerítette, de ezt a játékot a hajtások és a befejezés nyerte meg Wisconsinban, ami Wahlnek volt köszönhető.

Hárompontos lövés

Az ugrásból egyértelmű volt, hogy Wisconsin élni-halni fog a hárompontosok miatt, amit az SMU védelme akart kinyomni a festékből.

Folyamatosan duplázva Crowl-t, aki jó passz volt, a Badgersnek sok nyílt hármasa volt aznap, és… korán küzdött.

READ  Dan Campbell: A győzelem annak megerősítése volt, amit már tudtam az Oroszlánokról

Az első félidőben 1/14-et lövöldöztek mélyről, 14 sima hármast hagytak ki a játék egy pontján.

De a hárompontosok is visszakapták őket ezen a meccsen, ugyanis Max Klesmet lőtt egy pár hárompontost, hogy a második félidőben szorosan tartsa a kispontosságú meccset.

A Wisconsin valószínűleg jobban fog lőni három előre, tekintettel a listán szereplő lövőkre, de mélyről küzdöttek a szezonkezdésért, és ezek a problémák szerdán is folytatódtak.

Egy dolog azonban egyértelmű volt: Wisconsinból nem hiányzott az önbizalom ahhoz, hogy hármasokat lőjön.

védelem

Nos, az SMU több hármast is ütött ebben a meccsben, de őszintén úgy gondoltam, hogy a Wisconsin jól védekezett, különösen a festéken belül.

Míg a Mustangs már a kezdetektől fogva jól gólt szerzett, a Badgers-nek aktív kezei voltak a védekezésben, ami számos labdaváltáshoz vezetett, mivel az SMU 16 gólt szerzett ezen a meccsen.

Ráadásul a borzok mindkét oldalon uralták a poharat, nem engedtek sok második esélyt, miközben számos támadólepattanót szereztek kisebb ellenfelekkel szemben.

Támadásuk miatt a Badgersnek arra volt szüksége, hogy a védekezésük megfelelő legyen, különösen egy gyors és atletikus SMU-csapat ellen, és a legtöbben meg is mutatkoztak.

Lenyűgözött Wisconsin védelme mindkét viadalon ezen a tornán, és ezért van némi bizalom a programban, ha a hárompontos bajok kezdenek egy kicsit pozitívnak lenni.