szeptember 8, 2024

Brazília 0-0 Costa Rica elvitel: brazilok frusztráltak, érvénytelen gól, mély védekezés

Neymarral a lelátón Brazília nem kapott gólt Costa Rica ellen a Copa America D-csoportjának hétfő esti nyitómérkőzésén, amely 0-0-s döntetlennel zárult.

Bár Brazília bőven birtokolta a labdát, Costa Rica mélyvédelmének sikerült kiegyensúlyozott ellenfelei ellen.

Brazíliát további csalódottság érte a játékvezetők számos megkérdőjelezhető felszólítása miatt, köztük egy Marquinhos-góllal, amelyet a VAR a 30. percben lesnek ítélt.

Bizonytalanul indult Brazília a Los Angeles-i SoFi Stadionban, ugyanis a 71. percben felszólították a 17 éves Endrikot Vinicius Junior helyére, hogy szikrát találjanak.

A sportolóJack Lang, Stuart James és Tom Harris megosztja betekintését a meccsbe…

A mély védelem a módja annak, hogy megállítsuk Brazíliát?

Labdafölényük ellenére egyértelmű volt, hogy Brazília két legígéretesebb támadási helyzete az első félidőben ritka Costa Rica-i támadások után alakult ki. Egy ideális világban a Seleção így szeretne játszani: az ellentámadásban, kihasználva Vinicius Junior közvetlenségét, valamint Lucas Paqueta passzválogató képességét. Így játszottak Anglia és Spanyolország ellen márciusban, így a Dorival Junior ígéretesen kezdhetett edzőként.

A probléma az, hogy a legtöbb párt nem fogja számokkal és meggyőződéssel támadni Brazíliát. Emiatt kicsi a mezőny, összezsúfolódtak a játékosok, és a sebesség sem számít. Ez nagyon jó, ha Ön a Manchester City játékosa, és van ideje a passzolási mintákon dolgozni. Nemzetközi szinten sokkal nehezebb, és kétszeresen is, ha az edződ mindössze négy meccset irányított.

Brazília megtehette volna ezt minden idők gólkirályával, Neymarral (középen), aki a lelátóról nézte a meccset. (Buddha Mendez/Getty Images)

Brazíliában vannak olyan játékosok, akik képesek feloldani. Paqueta zseniális a szűk helyeken, és Rodrigo sem marad le mögötte. Gyakran a türelemről van szó, amiből nincs hiány, ha a Seleção-ról van szó. Minél tovább telik gól nélkül egy mérkőzés, annál csendesebb lesz a közönség, és annál nagyobb a feszültség a pályán.

Ha nagylelkűek vagyunk, azt mondhatjuk, hogy Brazília többször is elég esélyt teremtett a meccs megnyeréséhez. De kaptak féllehetőséget, és tudni fogják, hogy a csoport többi csapata is így készül majd e váratlan eredmény után.

READ  Sidney Crosby eléri az 1000 gólpasszt, a Penguins pedig folyamatosan emelkedik

Lehet, hogy Brazília sérti az ítéletet?

A brazil játékosok vitatkoznak a játékvezetővel a Sophie Stadionban. (Ronald Martinez/Getty Images)

A frusztráció tombolhat, ha egy ilyen védekező blokkal szembesülünk; Brazília 48 labdát érintett meg a tizenhatoson belül egy eredménytelen 90 perc alatt, míg a rivális Costa Rica mélyen ült, szívta a nyomást, és csak két gólt tudott gyűjteni.

Ahogy telt az idő, és a beavatkozások egyre nehezebbé váltak, a dolgok aggasztóvá váltak. A mexikói játékvezető, Cesar Ramos rengeteg nagy kihívást engedett meg, többek között a szélső védő Haxel Quiros és Vinicius Junior közötti ügyetlen összecsapást az első félidő közepén, amelyben a védő átszáguldott a trükkös szélsőn, és erős ütést hajtott végre a tizenhatoson belül. A társak nem hitték el, ők adták meg az alaphangot a kiélezett versenynek.

A kihagyott gól nem sokat javított Brazília hangulatán. Egy csekély les és egy hosszadalmas VAR-felülvizsgálat tartotta az egyre nyugtalanabb csoportot, míg az első félidő végén egy tizenegyes feldühítette a csapat nagy részét, akik csaknem két percig tiltakoztak a játékvezetőnél, mielőtt végül elvégezték a szögletet. Őszintén szólva, úgy tűnt, Juan Pablo Vargas karja biztonságban az oldala mellett volt.

Egy másik napon Rodrigo büntetőt lőtt az első félidőben, Brazília pedig rutinszerű győzelmet aratott. Dorival Junior csapatára azonban pénteken még egy akadály vár Paraguay ellen, egy sokkal forróbb napon. Érzelmeiket kordában kell tartaniuk.

Mit vonhat el Costa Rica ebből a megállapításból?

A Costa Rica-i játékosok letérdelnek a pályára, miután megszerezték az egyenlítő gólt. (Patrick T. Fallon/AFP a Getty Images segítségével)

Gyönyörű? Aktív szám? helyes.

Gustavo Alfaro, Costa Rica tapasztalt edzője számára ez azon ritka éjszakák egyike volt, amikor a dolgok taktikailag a tervek szerint alakultak. Costa Rica időnként biztosan meglovagolta a szerencséjét: Brazília eltalálta a fát, számos helyzetet elpazarolt, és szomorú lesz, ha az első félidőben megtagadják a büntetőrúgást. De Alvaro csapata bátran és lélekkel játszott, védekezett, és hihetetlen megbízhatóságot mutatott be.

READ  Sean O'Malley legyőzte Marlon Verát azzal a döntéssel, hogy megtartja az UFC 299 bajnoki címét.

Juan Pablo Vargas szakszerűen irányított egy háromfős középső hátvédet, amely ostrom alatt állt, és mögötte Patrick Sequeira hárított néhány fontos védést, köztük egyet: Haxil Quiros nagyon nyugodt férfi arckifejezését viselte, miután a túlsó sarokba fejelt. . A bejegyzést későn tolták vissza. Kinek kell Keylor Navas, igaz?

A körülményekhez képest lenyűgöző eredmény volt, tekintve, hogy komoly aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy Costa Rica esetleg veszít-e Brazíliával szemben. Végül is ez egy olyan csapat, amely az elmúlt évben riasztó mértékben szivárogtatott gólokat. Panama kétszer három, az Egyesült Arab Emírségek és Martinique pedig négy-négy gólt szerzett ellenük. Brazília? nulla.

Mit mondtak a vezetők?

Costa Rica edzője, Gustavo Alfaro: „Szerintem jó munkát végeztek a védők és a középpályások, hogy korlátozzák Brazília esélyeit… Mi voltunk Bruce Willis a Hatodik érzékben. Mindenki azt hitte, meghaltunk, mielőtt a film elkezdődött.

Dorival Junior brazil edző: „Ma nem érte el a várt eredményt. Nagyon világosak voltak a játéktervüket illetően. Még az általunk használt cserék ellenére is nehéz volt a jelölés – kettős jelölés történt mindenhol a pályán. Sok lehetőséget teremtettünk. Lehet, hogy nem mi voltunk a legjobbak a támadások befejezésében, de Brazília úgy játszott, ahogy edzett, és nagy következetességgel visszahódította a labdát. De ezt a fontos részletet kihagytuk.

Mi következik az egyes csapatoknál?

Paraguay vs Brazília – Június 28-án, pénteken 21:00 ET/Szombaton, június 29-én, 2:00-kor UK (Allegiant Stadium, Las Vegas, NV)

Kolumbia vs Costa Rica – június 28-án, pénteken 18:00 ET/23:00 UK (State Farm Stadium, Glendale, Arizona)