július 9, 2024

Carlos Alcaraz 5 szettben győzi le Frances Tiafoe-t Wimbledonban

LONDON – Carlos Alcaraz azon kapta magát, hogy ismét az ötödik szettet kell játszania egy Grand Slam-tornán, ezúttal Wimbledonban, és ezúttal közeli barátja, Frances Tiafoe ellen. Ahogy általában ilyen körülmények között teszi, bármekkora bajba kerülhet is, Alcaraz a célig száguldott.

Alcaraz elkerülte a sokkoló kilépést, és pénteken 5:7, 6:2, 4:6, 7:6(2), 6:2-re legyőzte Tiafoe-t, így bejutott a negyedik fordulóba Wimbledonban a pálya során ragyogó pillanatokkal teli mérkőzésen. 3 óra 50 perc.

„Francis ellen játszani mindig nagy kihívás” – mondta Alcaraz, „nagyon tehetséges játékos alakítsam át a játékstílusomat, keress megoldásokat, és próbáld meg úgy fogalmazni: „Voltak problémáim, de nagyon örülök, hogy végre sikerült.”

A középpályán a hazai közönség, köztük a Kansas City Chiefs sztárja, Patrick Mahomes és az Oscar-díjas színész, Dustin Hoffman előtt, valamint a zárt, visszahúzható tető alatt, amely felerősítette az ütőlabdák rezgését, nyögését és ujjongását, a harmadik helyen kiemelt Alcaraz győzött. időszakokra Hosszú 29-én mag Tiafoe.

Alcaraz azonban jobban kezelte a helyzetet, és 12-1-es győzelmet aratott kezdő pályafutása során az ötödik szettben – beleértve a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőiben és döntőjében aratott győzelmeket is, miután a szettekben 2-1-re maradt el a bajnoki címért. hónap. . Tiafoe öt szettben 6-13-ra kikapott.

Tiafoe nem tudta megszerezni a győzelmet, ami meglepetés lehetett a Wimbledonba érkezett játékos számára, aki jobb térdének szalagrándulásában szenvedett, és vereséget könyvelhetett el ebben a szezonban.

De az biztos, hogy közel járt.

A 26 éves amerikai játékos két pontra volt attól, hogy adogatási lehetőséget kapjon, hogy megnyerje a meccset, Alcaraz adogatásánál 30-0-ra ért el a negyedik szettben. De Alcaraz felgyorsult, és megnyerte a következő négy pontot, amit egy 130 mérföld/órás (210 km/h) ászsal tetőzött.

Ezután az Alcaraz uralta az ezt követő döntetlent, és 5-0-ra vezetett.

READ  Aaron Judge két futamot ér el a győzelemben a Blue Jays ellen

„Szolgáltam [at] „Sok nehéz pillanatom volt a negyedik szettben… Csak az járt a fejemben: „Oké, harcolj még egy labdát, még egy labdát.” A következő ponton gondolkodom” – mondta Alcaraz. „Nyilvánvalóan mindig azt mondom magamnak, hogy mindent meg kell tennem, ha veszítek, veszítek, de úgy kell éreznem, hogy a tőlem telhetőt megtettem.

Az utolsó szettben több próbálkozás történt egy irányba. Tiafoe-nak sikerült megőriznie előnyét a nyitó félidőben, de ez volt minden. 1-1-nél Alcaraz meg tudta törni az utolsó adogatását, amikor egy erőteljes fonákot ütött a pályán, de Tiafoe átengedte a labdát; A labda közvetlenül az alapvonalnál landolt, amitől egy kis kréta szóródott szét a pályán.

A férfiaknál a 10. helyen kiemelt Grigor Dimitrov és a 12. helyen kiemelt Tommy Paul nyerte meg pénteken a harmadik fordulós meccsét.

Dimitrov sima szettben győzte le a francia Gael Monfilst 6-3, 6-4, 6-3-ra, míg Paul a szintén sima szettben Alexander Bublikot győzte le 6-3, 6-4, 6-2-re.

A legtöbb figyelem Alcarazra és Tiafoe-ra irányult, akikről ismert, hogy nagyszerű műsort adnak elő. Alcaraz remek teljesítményt nyújtott futás közben, a fülére mutatva, hogy nagyobb zajra kérje a nézőket; Tiafoe a rajongókkal is kommunikált, integetett nekik, hogy emeljék fel a hangjukat.

Ezek ketten jól elbeszélgettek, amikor megtudták, hogy egymással szemben állnak, és megölelték egymást és beszélgettek a neten, amikor mindennek vége lett.

Tiafoe-t a Queen’s Club Championships múlt havi meccsén felfüggesztették, miután megsérült a térdében, 2024-ben pedig mindössze 13-14 volt Wimbledonban, és a veszteségek egy része az általa „bohócként” emlegetett játékosoktól szenvedett el, nevek megnevezése nélkül. .

Miután a jobb térdén fekete ujjú Tiafoe pénteken többször megcsúszott és a földre esett, Alcaraz megkerülte a hálót a pálya másik oldalára, hogy ellenőrizze, vagy segítsen neki visszajutni. a lábához.

Flushing Meadowsban azonban kevesebb volt azokból a hosszú meccsekből, amelyeket a két játékos játszott kevesebb mint két éve – amikor Alcaraz ötszettes meccsen legyőzte Tiafoe-t a US Open elődöntőjében –, főleg a gyorsabb fű miatt, amely általában pontokat. Voltak azonban közös pontok, köztük egy 22 lövéspont, amelyet az Alcaraz nyert meg, így 4-2-re vezetett az első szettben.

READ  Élő frissítések, ahogy Juan Soto pletykái újabb drámát készítenek elő a Badris Dodgers határidőre

Tiafoe azonnal eltörte ellenfele adogatását, és gyorsan átvette a szett irányítását. Alcaraz javította helyzetét a második szettben. Aztán Tiafoe volt a sor, hogy jobban játsszon a harmadik szettben. Végül Alcaraz állt ki.

Alcaraz folytatja a törekvését, hogy megnyerje a második egymást követő All England Club-címet és egy negyedik Grand Slam-bajnoki címet, beleértve a közelmúltban Párizsban aratott diadalt, amely a 21 éves spanyolt a legfiatalabb férfivá tette, aki mindhárom felületen döntőt nyert.

Ez a jelentés az Associated Press információit használta fel.