Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Élő összefoglaló a kilencedik napi döntőről

2024-es amerikai olimpiai próbák

Barátaim, ez van: a 2024-es amerikai olimpiai próba utolsó versenye Egy hét hihetetlen verseny után már csak két döntő van hátra – a női 50-es és a férfi 1500-as gyorsúszás.

Gretchen Walsh És Tori Hosk Tegnap este ledobta a kesztyűt az 50 szabadfogású elődöntőjében, lerombolva ezzel minden idők legjobbját, 24.06-ot, illetve 24.09-et. Ezzel nemcsak a negyedik és a hatodik helyre kerültek a történelem leggyorsabb amerikaiak listáján, de a mezőny többi tagját is mintegy négytizeddel előzte meg – ez jelentős különbség. de Wetzel kolostor És Simone Manuel Az utolsó két olimpiai próbán ők voltak az első két helyen. Ők a harmadik és a negyedik döntős, és mindketten egyéni versenyt szeretnének biztosítani a párizsi játékokon.

Bobby Fink Neki kell uralnia a férfi 1500 gyorsúszást. A férfi távon indul Indianapolisban, a hét elején megnyerte a 800 gyorsúszást. Óriási meglepetés lenne, ha valaki leváltaná Finkét, az amerikai rekorder és minden idők harmadik leggyorsabb emberét, aki zsinórban másodszor is megnyeri a versenyt. Mögötte kiéleződik a verseny a második helyért Luke Whitlock Egy másik olimpiai eseményen akad a szemem. De mint az egyetlen ember a döntőben Venky mellett, aki OQT (15:00.99) alatt volt. Charlie Clark Kinek lehet előnye Whitlockkal és más potenciális versenyzőkkel szemben David Johnston És Daniel Matheson.

8. Maxine Parker (CA-Young), 24,90

A tárgyalások utolsó éjszakáján Simone Manuel Új szintre emelte az úszásba való visszatérését azzal, hogy egyéni versenyszámmal bővült párizsi olimpiai programjában. Már kvalifikálta magát az USA csapatába a 4×100-as gyorsváltóban, de az 50 gyorsúszásban elért győzelme esélyt ad neki, hogy a harmadik egymást követő olimpián versenyezzen az 50 gyorson.

READ  Az ászok alábecsülik Liberty robbanását a Supertimes első találkozásában

2021-ben Manuel az eseményen megszerezte a jegyét Párizsba – ez volt az utolsó esélye. Ma este Manuel két kézzel kihasználta az utolsó esélyt az egyéni versenyen, a 2019-es világbajnokság óta a leggyorsabb idejét úszta, és 24,13 másodperces idővel megnyerte a győzelmet. Az idő 0,21 másodperccel elmarad szezonja legjobbjától, és ezzel a nyolcadik helyet foglalja el a világranglistán ebben a szezonban.

mindkettő Gretchen Walsh És Tori Hosk Hozzáadva az elődöntőben eltöltött idejükből, ami ebben a döntőben a legjobb kettő között lett volna. A 0,09 másodperces ráadás ellenére Walsh 24,15-ös idejével még mindig a falra tette a kezét, amivel tovább növelte párizsi programját. 0,02 másodperccel maradt el Manuel idejétől, és az úszás pályafutása második leggyorsabbja volt.

Wetzel kolostor Erősen úszott, harmadik lett 24,26 másodperccel, 0,01 másodperccel lemaradva a szezon legjobbjától, és Huskey előtt végzett 24,33 másodperccel.

Életkor 15 év Riley Erisman Ötödik lett 24,62-vel, ami további 0,04 másodperccel maradt el egyéni csúcsától. Az elődöntőben 24,66-os idővel a második helyre emelkedett a USA Swimming 15-16 éves korosztályában. Ezzel az úszással javította a tartást korcsoportjában, csak mögötte Claire Corzan24.17.

Férfi 1500 gyorsúszás – döntő

• Világrekord: Sun Yang (Kína) – 14:31,02 (2012)
  • Amerikai nyilvántartás: Bobby Fink – 14:31.59 (2023)
  • US Open Record: Bobby Fink (USA) – 14:42,81 (2023)
  • Junior világcsúcs: Franko Grjic (legénység) – 14:46.09 (2019)

8. Carson Heck (Kia) 15:17.92

Ahogy az várható volt, Bobby Fink Megszökött a férfi 1500 gyorson, és a férfi hosszútávú versenyeket a második olimpiai versenyen söpörte be. Finke 14:40.28-cal nyerte meg az eseményt, ezzel törölte saját US Open rekordját. A 2023-as US Nationals során 14:42.81-re állította be ezt a pontot; Később, azon a nyáron Fukuokában a történelem harmadik leggyorsabb futója lett (14:31,59), és egy lenyűgöző verseny után világbajnoki ezüstérmet szerzett. Ahmed Al-Hafnawi.

READ  A New York Giants elveszíti a WR-t, megígéri Colin Johnsonnak, hogy elszakítja Achilles-t

A ma esti itt töltött idővel még a második helyen áll a világranglistán ebben a szezonban Daniel WhiffenAranyérmes teljesítmény a februári dohai világbajnokságon.

A legjobb 31 megtekintése»

Nagy verseny folyt a férfi olimpiai névsor második, egyben utolsó helyéért. A verseny első részében ez így volt Daniel Matheson Az 1-es sávban átvette az irányítást a második hely felett, amelyre ráfordult Luke Whitlock 250 méternél. David Johnston Ő is ott ácsorgott, és 450 méterrel megelőzte Mathesont, hogy a harmadik helyre lépjen.

Matheson a második 500 méter alatt kezdte elveszíteni a kapcsolatot Whitlockkal és Johnstonnal. Whitlock és Johnston egymás mellett versenyzett, és szorosan figyelték egymást. Johnston a második helyen végzett 1100 méter felett, és innentől kezdte növelni előnyét Whitlockkal szemben, és folyamatosan 29 pontot osztva Whitlock 29-es csúcsára.

Johnston 1,75 másodperccel vezetett Whitlockhoz képest az utolsó 100 méteren. De akárcsak a 800-as gyorsúszásban, Whitlocknak ​​is volt egy gyilkosa a versenyéhez közel. Az üzlethez fogott, és Johnston szinte minden előlegét letörölte róla. A 18 éves játékos 57,19-et osztott az utolsó 100-ban (legjobb 27,74 az utolsó 50-ben), de Johnstonnak nem volt helye elkapni, és 0,26 másodperccel lemaradva Johnston mögött szerezte meg a harmadik helyet.

Johnston megelőzte Whitlockot a második helyen, ezzel minden idők legjobbját, 14:52.74-et érte el. Ez a legalacsonyabb 9,68 másodperc Johnstonnál, aki az OQT alatt vitorlázott, és megszerezte első olimpiai kijutását, miután a hét elején 400-on harmadik, 800-on pedig negyedik helyen végzett.

A döntőbe érve csak Finke és Clarke tört meg 15 perccel. Johnston, Whitlock (14:53.00) és Matheson (14:59.51) ma este először lépte át ezt az akadályt. Whitlock 14,36 másodpercet veszített a harmadik helyig, Matheson pedig 2,44 másodperccel futotta egyéni csúcsát, negyedik lett 14:59,51-vel.