szeptember 8, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

McLaughlin vezeti az egyetlen IndyCar versenyt Iowa új felületén

A Team Penske vezette az egyetlen edzést a Hy-Vee Doubleheader verseny előtt az Iowa Speedway-en, mivel Scott McLaughlin a 27 autó közül a legjobb volt a mezőnyben 185,891 mérföld/órás sebességgel a 3. számú Chevrolet-vel.

A 90 perces délutáni versenyen mindaz, amiről Iowa ismert. A nagy hőség és páratartalom – 85 fok – több mint 120 Fahrenheit-fokra melegítette fel az újonnan aszfaltozott pálya felületét, és a teszt jobb oldalán az új, kissé puhább Firestone abroncsokkal a legtöbb pilóta kedveli McLaughlint, aki szintén vezette. a csomag 112 körre, töltsék idejüket a szerkezeti beállítások megváltoztatásával. A lengéscsillapítók és a rugócserék az egész edzés során uralkodóak voltak, és ahogy a kvalifikációt szimulálták, a leggyorsabb köröket produkálták.

A bajnokság éllovasa, Alex Palou a 10. számú Chip Ganassi Racing Hondával szorosan lemaradt a második helyen, Pato O’Ward, az NTT IndyCar sorozat legutóbbi győztese pedig a harmadik helyen végzett 184,154 mph-val az 5-ös számú Chevrolet-vel A Shank Racing versenyzője a 66-os Hondával 184,112 mph-val a negyedik, Oward csapattársa, Alexander Rossi az ötödik helyen végzett 183,784 mph-val a 7-es Chevrolet-vel, Scott Dixon pedig a 9-es Hondával végzett a legjobb hat között 183,620 mph.

„A rajttól kezdve nagyon jól éreztük magunkat a teherautóból, még a leszorítóerő és a gumiabroncsok változása ellenére is” – mondta McLaughlin. „Végül tudtam, hogy elég gyorsak vagyunk Mivel indulásra készültem, a rajtból a legtöbbet kihoztam, és remélhetőleg jó rajtpozíciót tudunk elérni. A 4-es kanyarban módosítanunk kell odajutni a márványba, de szerintem ez mindenkinek nehéz lesz „Eddig minden rendben.”

Pénteken a szelek is szerepet játszottak, csakúgy, mint az ártalmatlan forgások. Óvatosságra hívták fel a figyelmet Agustín Canapino tiszta pörgetése a 2-es kanyarban, Katherine Legge érintésmentes becsúszása a 4-es kanyarba, és még McLaughlin is játékba került, 90 másodperc volt hátra a 4-es kanyarból. Csak az Andretti Global Marcus Ericssonja volt szerencsétlen, mivel a 28-as Hondája korán megcsúszott a 4-es kanyarban, megpördült, összezúzta az autó hátulját, és némi kárt okozott az elején.

READ  A történelmi Alyssa Thomas „Brilliant” trilógia életben tartja a Sunt Las Vegas ellen

Eriksson nem sérült meg, és a tervek szerint szombaton, a selejtező elején tér vissza a versenybe.

Az Ericsson balesetének időpontja az egyetlen fennmaradó probléma. A baleset mindössze tíz perccel a forduló után történt, ami azt jelenti, hogy korlátozott távolságok megtétele után a jobb oldalon új gumikkal szerelt autóban közvetlenül beszáll a kvalifikációba, és a megjavított autóban minden tőle telhetőt meg kell tennie.

McLaughlin csapattársa, Josef Newgarden, aki az elmúlt négy iowai futamból hármat megnyert, meglepetésre a 15. helyen végzett, mivel 105 köre – három kivételével több, mint az összes – elmaradt a várt tempótól.

Az edzés előtt az IndyCar 30 perces forró kört tartott. Graham Rahal abban bízott, hogy a gumi használata az alsó sáv felett megnyitja az előzési lehetőségeket a versenyeken.

„Azt mondta, hogy biztosan ott lesz, szóval ez rendkívül sokat segít.”

a következő: Rájátszás, szombat, 15:45 ET, a Peacockon.