szeptember 8, 2024

Petrin vezet AIX 1-2-re, ahogy a címért folyó csata kiéleződik

Nyikita Petrin a hungaroringi sprintverseny megnyerésével a 10. különböző futamgyőztes lett a Forma-3-as szezonban.

A második rajt után az orosz az ölében lépett, Dino Beganovic Prema-pilótát megkerülve a 2-es kanyarnál, mielőtt befejezte volna a lépést a 3-as kanyarban.

Noha Bekanovic továbbnyomta a bajnoki futamot, a 10. körben elkövetett hiba kiszélesítette a két élvonalat, és Petr AIX-es csapattársa, Dasanapol Indrapuvasak megszerezte a második helyet, így ő lett az első thai pilóta, aki felállhat az F3-as dobogóra. A szezon első pontjai.

Ez volt az első dobogós és futamgyőzelem az átkeresztelt AIX Racing felszerelésnek.

A verseny későn kezdődött egy extra formációs körrel, miután Joseph Locke (Rodin) nem tudott beleolvadni a rajtrácsába, miután a rajtrács rossz oldalán állt fel.

Amikor kialudtak a lámpák, és Petrin elöl ment, a dolgok viszonylag jó rendben voltak a mezőn. Ez azonban csak fél körig tartott, Mari Boya (Campos) és Madias Zagasetta (Zenzer) között a 6-7-es kanyar kijáratánál összejött a kontaktus, utóbbi felfüggesztéssérüléssel kiállt.

Az ezt követő rövid virtuális biztonsági autós periódusban további drámai események zajlottak, amikor Nikola Solov (ART) kapcsolatba lépett Santiago Ramos Trident hátsó részével, így mindkét pilóta megsérült. Solo a bajáért 10 másodperces büntetést is kapott.

Az újrainduláskor a verseny már megszokott TRS-jellegűvé vált, a kockás zászlóhoz a legjobb 20 versenyző ugyanazon a vonaton érkezett.

A 10. körben Beganovic tartotta a Prema-kútját, elhomályosítva a járdaszegélyt a 2-es kanyarnál, miközben Petrin felé tört az élre.

Mindazonáltal Bekanovic a bajnokság éllovasa, és immár 31 ponttal vezet, Prema csapattársa, Gabriel Mini és Arvid Lindblad pedig a 14., illetve a 15. helyen nem szereztek gólt.

Luke Browning a leggyorsabb kvalifikációs idejének megsemmisítését követően három pontot szerzett a piros zászlós nyolcadik helyen a pénteki edzésen, amivel feljött a második helyre a pilóták ranglistáján, hat ponttal az első három helyért.

READ  Vadonatúj webshopot indít Magyarország legjobb bankja – részletek itt

Összesítésben a negyedik Leonardo Fornaroli, aki a harmadik helyről indul vasárnap, Minivel a 13. a riválisai között. A hetedik helyen az olasz abban reménykedik, hogy jelentős helyet foglal el a versenyfutásban, négy pontot húzva vissza az éllovas Minihez képest.