szeptember 8, 2024

Varga Barnabás sérülése miatt Magyarország kiejtette Skóciát a 2024-es Európa-bajnokságból

Kevin Sisoboth a 10. percben gólt szerzett Varga Barnabás sérülése után, amikor Magyarország 1-0-ra legyőzte Skóciát, így bekerült a 2024-es Európa-bajnokság 16 közé. Varga a második félidőben kifeszített láthatóan sokkolt társai előtt, de Csoboth kései győztese életben tartotta őket a meccsben. A Magyar Labdarúgó-szövetség a vasárnapi mérkőzés után közölte, Varga „stabil állapotban” van egy stuttgarti kórházban.

Az epizód fájdalmas emlékeket idézett fel Christian Eriksen összeomlásával kapcsolatban a 2020-as Európa-bajnokságon, amikor a dán játékosok a kameráktól és a stadion közönségétől távol nézték, amint szívrohamot kapott.

Csoboth Vargának szentelte a gólt azzal, hogy az ünneplése közben felemelte ütött-kopott csapattársa mezét.

„Természetesen küzdöttünk érte a hátralévő 15-20 percben. Nyerni akartunk neki, és neki szenteljük a győzelmet” – mondta Sallai Roland, a magyar támadó.

Keserű vége volt Skócia azon törekvésének, hogy először érjen el egy nagy torna kieséses szakaszába, mert rajtakapták, hogy a saját kapujukat nyomták a halálnál.

„Mindig is egygólos meccs volt” – mondta Steve Clarke, a skót edző.

Németország az A csoport élén végzett 1-1-es döntetlennel Svájccal, amely a második helyen végez. Magyarországnak más eredményekre kell támaszkodnia, ha az egyik legjobb harmadik helyezettként akar továbbjutni.

Skócia egy ponttal az utolsó helyen végzett, mivel 1996 óta első Európa-bajnoki győzelmére vár.

Scott McKenna kényszerű cserét hajtott végre Skócia színeiben a Svájc elleni 1-1-es döntetlen során, és váltotta Kieran Tierney-t, aki combizom-sérülést szenvedett.

Az angol születésű Callum Styles a magyar középpályára került, miután lerázta a sérülését, míg Bodka Endre is először lépett pályára a tornán a hátsó hármas jobb oldalán.

John McGinn csapata kihagyta a meccs előtti szunyókálást, miközben több ezer skóciai szurkoló gyűlt össze a szálloda előtt, és dalokat hangoztattak, várva a reményeik szerint történelmi éjszakát.

READ  A magyar állami támogatás 35 filippínó számára áll nyitva 2022-ig

Magyarország felfokozott várakozásokkal lépett be az Eb-be, miután 2022 novembere és idén márciusa között 14 veretlen meccset játszott. A legutóbbi UEFA Nemzetek Ligájában kétszer verték meg Angliát és Németországot.

Az egymást követő vereségek azonban aláásták az önbizalmat, és Marco Rossi csapata kénytelen volt legyőzni Skóciát, hogy életben tartsa a reményét, hogy továbbjusson a kieséses körbe.

KG nyitás

A skóciai kapus, Angus Gunn ellökte Pendegus Pollától az előtte csúnyán megpattanó lökést, Styles és Willie Orban pedig az első félidőben hárította McGinnt, de az igazi esélyek kevésnek bizonyultak.

Chey Adams veszélyes elrúgása magyar szabadrúgáshoz vezetett 25 méterről, amit Szoboslai Dominik vágott le Orbán fejesével a léc tetején a távoli kapu felé.

Szoboszlai, aki az utolsó csoportgyakorlat kihagyása után elhárította a sérülési gondjait, távolról lőtt, Skócia pedig az 53. percben lőtt.

Skócia keményen védekezett, amikor Challain próbálkozását blokkolta Jack Hendrie, amikor beívelt a bal szélen, mielőtt Morton Tordai fejelt egy keresztbe.

Félelmetes pillanat esett Varga hátára Skócia környékén, amikor egy szabadrúgást próbált a kapu felé fejelni, Gunn kirepült, Anthony Ralston pedig a földre zuhant.

Hosszú szünet következett, amikor az orvosok felfekvő helyzetbe tették Vargát, mire egy lepedőt tekertek rá, amikor hordágyon vitték el.

A tizenegyes sípját vitathatatlanul kizárták, mielőtt a negyedik játékvezető 10 perc játékszünetet jelzett, miután Stuart Armstrong lezuhant Skócia Orban támadására.

Ennek eredményeként mindkét csapat megpróbálta megtalálni a győztes gólt.

Gunn jól mentett Schafer András és Szoboszlai elől, mire Csoboth a kapufát találta el. A skót védő, Grant Hanley kapott lehetőséget Peter Gulachitól, Magyarország lerohant a másik oldalon, Xoboth pedig elhárította Challai visszavágóját, hogy összetörje a skót szíveket.

(Ezt a történetet nem az NDTV munkatársai szerkesztették, és automatikusan egy szindikált hírfolyamból hozták létre.)

READ  Hogyan lett egy magyar tudósból a modern tibetológia megalapítója Indiába jutva