április 30, 2024

Elhalasztották az USA–Venezuela mérkőzést az AmeriCopban, miután esett az eső az edzőteremben

RECIFE, BRAZÍLIA – Az NBA-nek meg kellett nyernie a vasárnapi AmeriCup-ot, és jó úton haladt afelé.

Vagyis amíg esik.

Az amerikaiak Venezuela elleni meccsét a félidőben elhalasztották, az Egyesült Államok 48-21-re vezetett. A heves esőzés többszörös szivárgást okozott a Geraldo Magalhães Sporttornán belül, így a tisztségviselők megállapították, hogy a mérkőzést nem lehet biztonságosan folytatni.

A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség tájékoztatása szerint a játék kedd délután folytatódik, ami azt jelenti, hogy az amerikaiaknak három egymást követő napon kell játszaniuk, miközben megpróbálnak bejutni a negyeddöntőbe.

Venezuela és az Egyesült Államok is hétfőn játssza utolsó csoportkör-mérkőzését.

A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) engedélyezte, hogy a B-csoport mérkőzéseit később vasárnap, ugyanabban az arénában játsszák, mint ahogy azt a tervek szerint rendezték. A Dominikai Köztársaság (1-1) a Virgin-szigeteket (0-2), Argentína (2-0) pedig Puerto Ricót (1-1) verte.

Venezuela mérkőzése döntő jelentőségű az Egyesült Államok számára, amely 0-1-re jutott be a C-csoport vasárnapi mérkőzésére, miután a pénteki nyitányon kikapott Mexikótól. Az amerikaiaknak legalább egy győzelemre van szükségük három csoportmeccsükből, de esetleg kettőre is, hogy bejussanak a hét végén kezdődő negyeddöntőbe.

Elképzelhető, hogy Mexikó (2-0) vasárnap korábban Panama (0-2) vezetésével biztosította be a negyeddöntőbe jutását.

Az amerikaiak feladták a meccs első kosarát, majd a 18-2-es körben elmentek és csak mentek. Az Egyesült Államok 56%-kal lőtt az első félidőben, szemben Venezuela 33%-ával, és 24-0-ra vezetett a 3 pontos tartományból szerzett pontokkal.

Craig Sword 12 pontot szerzett az első félidőben az Egyesült Államok színeiben, és a játék leállításáig a 12 amerikaiból 11 gólt szerzett.

READ  Karl-Anthony Towns (Minnesota Timberwolves) felépült a Memphis Grizzlies elleni negyedik meccsen.