április 25, 2024

Dustin Johnson saslövést lőtt a rájátszásban, hogy megnyerje a LIV Boston eseményt, ami 19 hónap óta az első győzelme

Bolton, Massachusetts. Dustin Johnson adta meg a LIV Golf első nagy pillanatát vasárnap, amikor egy 35 láb magas sast helyezett a hirtelen halálos rájátszás első lyukába, és megnyerte a LIV Golf Invitational – Boston versenyt 19 hónap után első győzelmével.

Johnson 18. pozíciója olyan gyorsan ment, hogy körülbelül 6 métert kigurult a gödörből. De a kupa hátulját találta el, és a kupa elejéhez közeledve legyőzte Joaquin Neimant és Anirban Lahirit.

Johnson lassított mozdulattal felemelte és leengedte a karját, ehelyett Austin Johnsonnal, a bátyjával és a kannával csapta a kezét. A nyeremény 4 millió dollár volt Dustin Johnsonnak. Miután csapata ismét nyert, most 9 962 500 dollárt keresett négy versenyen.

Gyorsan ment, de finom vonal volt” – mondta Johnson széles mosollyal. „Volt néhány szerencsétlen szünetem [on No. 18] Először. Tartozik nekem eggyel, és megvan.”

A négy LIV Golf esemény első rájátszási köre sok esélyes veretlenségbe torkollott.

Johnsonnak, aki 65 alatt 5-tel zárt, egy jumperre volt szüksége a 18-as 5-ösnél. Hajtása durván visszapattant a jobb oldalra, a fákba helyezett vas pedig jól ment balra, és kénytelen volt kapaszkodni a parért. csatlakozni Lahirihoz (64) Niemannhoz (66) 15 és 265 év alatt.

Lahiri egy 5 méteres fémet talált el a szabály 18. napján, és egy potenciálisan mindenki számára előnyös sasdobást dobott a kupa jobb széle körül.

Lee Westwood 62 után fejezte be az egylövéses rájátszást, amely során az utolsó három lyukból kettőnél lopakodó volt. Győzelemre készült, amikor a második 3-as rövid ugrással visszapattant egy 1. helyen álló bogey-ról a fegyver elején.

A 3. helyen végzett, egy 352 yardos lyuk és remek madárleső lehetőség. Westwood nekiütközött egy síkosító ékének, amely annyira kövér volt, hogy 40 lábnyira a tűtől egy boltozatba került. Rosszul robbant, és elhibázta a 18 méteres lövését.

READ  Mitchell Miller: A Boston Bruins által elkövetett tini megfélemlítés áldozata tagadja, hogy támogatná a játékost

– A fogas egy kicsit kövér volt – mondta Westwood. „Csinálj 3-at, nyerd meg a bajnokságot és szerezz 5-öt. Undorító módja a befejezésnek.”

A brit nyílt teniszbajnokság bajnoka, Cameron Smith a közelmúltban a Szaúd-Arábia által finanszírozott ligába szerződtetett hat játékos között 63. volt. Ugyancsak holtversenyben állt az élen, amíg a mezével a fákba ütközött az 1. számú, 17. lyukán, és kénytelen volt sprint oldalra. csinálj szellemet.

Smith holtversenyben a negyedik helyen végzett Westwooddal. Mindegyik valamivel több mint egymillió dollárt keresett.

Johnson a szaúdi nemzetközi bajnokság 2021. február 7-i rajtja óta nem nyert, amikor az európai turné menetrendjében szerepelt. A játékos, aki Tiger Woods óta mindenkinél tovább tartja az első helyet, kikerült a világ legjobb 15-éből, amikor a LIV Golfhoz szerződött.

A június eleji rajt óta a rivális bajnokságban szerepel Londonon kívül, és mindegyikben az első tízben végzett.

„Lehetőségem volt mindegyiket megnyerni” – mondta. „Ez zsinórban háromszor a csapatnak, és hogy megszerezzem az első helyet, jól érzem magam.”

Lesétált a 18. zöldről, kezében egy telefonnal, és videohívás közben két fiával.

Lahiri és Neiman valamivel több mint 1,8 millió dollárt kerestek a rájátszásban elszenvedett vereségükért. A PGA Tour szezon vége után hat játékos között voltak, akik a LIV Golfhoz szerzõdtek.

A következő LIV Golf Invitational Series két hét múlva kerül megrendezésre Chicago külvárosában, a Rich Harvest Farmsban, amely leginkább a 2009-es Solheim Kupa házigazdájáról ismert.