április 30, 2024

Heat take ECF Game 1 Bostonban: A Celtics nem tudja lekötni Jimmy Butlert, szereplők

Írta: Joe Vardon, Jay King, Steve Buckley és Jared Weiss

BOSTON – A Miami Heat nem a nyolcadik kiemelt a középmezőnyben. És most három győzelem választja el őket attól, hogy minden idők 8. helyezettjévé váljanak.

A Heat 123-116-ra legyőzte a Boston Celticst a Keleti Konferencia döntőjének 1. meccsén szerdán, Jimmy Butler 35 és Bam Adebayo 20 pontja mögött.

A Miami az NBA történetének második csapatává kíván válni, és az 1999-es New York Knicks óta az elsőként, amely nyolcadik kiemeltként bejutott a döntőbe.

„Előre jársz” – mondta Eric Spoelstra, a Heat edzője, amikor fent hivatkoztunk rá.

talán. Egy játék, amelyet nem sorozat készített. De a hőség korántsem olyan, mint egy tipikus 8. számú vetőmag.

Egy évvel ezelőtt ebben az időben ők voltak az első számú kiemeltek, akik egy keserédes hétmeccses vereséget zártak magukkal a Celticstől. Butler az egyik legjobb rájátszás-játékos a Heat fényes történetében, a korábbi bajnok Kyle Lowry pedig most Miamiban dokkol a kispadon.

Az elmúlt négy szezonban ez a harmadik alkalom, hogy ez a két csapat találkozott a konferencia döntőjében, és összességében ez a Miami tizedik szereplése a konferencia döntőjében.

A Heat sérülésekkel és összeállítási kérdésekkel küzdött ebben az alapszakaszban, de már az első körben kiütötte az első helyen kiemelt Milwaukee-t, az utószezonban eddig mindössze kétszer veszített, és mindhárom sorozat egyikét megnyerte.

Az alsó lakók nem azok.

„Mindenki, aki a kezdetektől felkészít minket, azt a chipet építi (a vállunkra)” – mondta Adebayo. „Most úgy érzem, mi vagyunk a liga egyik legjobb csapata, mert a csapások tettek minket.”

2. meccs pénteken 20:30 (ET) a bostoni TD Parkban.

Butler 25-ből 12-nél lőtt hét passzal, öt táblával és hat eladott labdával. Ez volt a 17. meccse legalább 30 ponttal azóta, hogy négy szezonnal korábban csatlakozott a Heathez, és sorozatban a 11. meccse legalább 25 ponttal. Butler az NBA történetének ötödik játékosa 30 ponttal, öt lepattanóval, öt gólpasszal és öt rájátszásban. Csatlakozik Michael Jordan (8), Allen Iverson (3), Russell Westbrook (3) és Rick Barry (2) mellett.

READ  Rosenthal: Az Astros szándékosan eltalálta a Rangerst az ALCS sarkalatos pillanatában? Nehéz elhinni

Adebayo sokkal más szerepet játszik ebben a sorozatban, mint a 2022-es konferencia döntőjében. Az offense átfut rajta, mint a center, és öt gólpasszt adott a nyolc lapjával. Adebayo legalább nyolc lepattanóval (10) holtversenyben játszott LeBron Jamessel a franchise történetének legtöbb egymás utáni rájátszásában.

Max Strauss, Gabe Vincent, Caleb Martin és Lowry egyaránt 15 pontot szerzett a Miaminak.

A Celtics, amely vasárnap 7-76-os győzelemmel jutott tovább ebbe a szakaszba, 66-57-re vezetett az első félidőben, és 40-16-ra vezette a Heat-et. A harmadik negyedben 46 pontot köhögtek ki a Miaminak.

„Az első félidőt jónak tartottam, a harmadik negyedben pedig elengedtük a kötelet, és elveszítettük a sürgősség érzését” – mondta Joe Mazzola, a Boston edzője. „Készen álltunk, aztán elengedtük a kötelet… Készen kell lennünk, amikor megelőzzük őket, ők válaszolni fognak, nekünk pedig válaszolnunk kell.”

Az NBA történetének legjobb 7-ét elérő Jayson Tatum 30 ponttal vezette a Celticst 9/17-es lövésnél, Jaylen Brown 22 pontot, Malcolm Brogdon 19-et a padról.

A Heat szezonjának egyik anomáliája a tavalyi szezonhoz képest a hárompontos lövöldözés volt. A liga legmagasabb hárompontos lövőcsapata 2022-ben Miami jelentősen lejjebb esett ebben a kategóriában az alapszakasz során. A Heat megtalálta az ütést, és az 1. játszmában 16/31-et lőtt mélyről.

Az NBA-ben második helyen álló Celtics meccsenkénti 43 3 pontos kísérletével 29-ből 10 volt az íven kívülről – itt dőlt el ez a meccs.

„Úgy éreztem, az első félidőben sok volt náluk” – mondta Spoelstra. „Úgy éreztem, hogy nekik több van, de tudjuk, hogy ez nagy része annak, amit csinálnak. Megpróbálunk néhányat elvenni ezek közül, de ez nehéz.”

a sportolóAzonnali elemzés:

A Celtics, aki nem tudja megállítani Butlert, segíti a szereposztást

A lassú tempójú 76ers-szel folytatott hosszú sorozat után a Celtics nem alkalmazkodott jól Miami gyorsabb támadásához. Még az első félidőben, amelyet a Boston kilencpontos előnnyel zárt, Lowry többször is megbüntette a Celticst a lövési idő elején. Philadelphia gyakran jobban szerette a magányt. A Heat az 1. játékban megtett ebből valamennyit, de minden lazaság nélkül. Az első félidőben végig eredményesen lőttek gólt, majd a harmadik negyedben szénavágóval megütötték Bostont 46-25-re.

READ  Bryce Young újabb csendes meccset tudhat maga mögött a Panthers akciójának több mint egynegyedében

A Celtics nem vitt el semmit. 54,1 százalékban engedélyezték a mezőnyből történő lövést, ebből 51,6 százalék a hárompontos lövés. Butler 35 pontot szerzett 12 a 25 ellenében, és a Celtics sem tudta korlátozni támogató csapatát. Későn voltak lehetőségeik, de eltékozolták azokat. – király

A harmadik negyed leereszt a TD Parkból

Brown a Keleti Konferencia elődöntőjének 7. meccsére készülő Celtics-szurkolóknak adott néhány ütést, mondván, hogy több energiát kell bevinniük. Amit meg is tettek. De a ma esti meccs harmadik negyede (és Tatum labdaszerzése a végén) megmutatja, miért veszíthetik el a szurkolók ezt az energiát: Mindig félnek attól, hogy a Celtics valamit rosszul csinál, és nem csak egy-két játék erejéig. – Buckley

A Celticsnek az elképzelhető legrosszabb negyede volt, és valahogy a meccs végén ütőtávolságon belülre kerültek. Aztán Tatum eldobta. Tatum ezután elengedte a lábát, és nem lőtte le, mielőtt lejött. Boston közel volt, de rálépett a cipőfűzőjére, ha lehetőséget kapott, hogy fordítson a dolgokon. A Celtics kellő fizikai erőt fog használni Butleren, hogy megakadályozza, hogy széttépje őket. – Weiss

Visszatérhet a Boston?

Bostonnak megvan a tehetsége ahhoz, hogy megnyerje a sorozatot, de a Heat megmutatta a különbséget a háromnegyeddel nyerő csapat és a 48 percet játszó csapat között. A Miami folyamatosan feladja a crossover játékokat, de a Heat játék összekapcsolta az egész játékot, és a Miami Stars olyan kitartással rendelkezik, mint senki más. A Celtics legjobb játékosai időnként bizonytalannak tűntek, ami egybeesett a védekezésben és a nyomásgyakorlásban tapasztalt teljes csalódással a harmadik negyedben.

Az NBA célja, hogy megbüntesse azokat a csapatokat, amelyek nem tudják tartani a védekezés ütemét, de a Heat célja, hogy elpusztítsa őket. A legmerészebb nyolcadik kiemelt, akit láttunk, vezeti a konferencia döntőjét. – Weiss