április 26, 2024

Jerry Kulich és Isaac Rosen segítenek Rochesternek belépőt szerezni az AHL konferencia döntőjébe

ROCHESTER – Kollektív üvöltés tört ki a Blue Cross Arénában. A rajongók az üvegen koppantak. Mások piros, fehér és kék törölközőt húztak ki. A vesztesek 10 622 fős közönségének nagy része az eredményjelzőt nézte, és várta az újabb gólt a kiemelésről.

Jerry Kulich, a Buffalo Sabres legújabb játékosa, aki betöltötte a játék hősszerepét, ököllel lendült, miközben a deszkák felé korcsolyázott, és várta, hogy társai, rochesteri amerikaiak csatlakozzanak az ünnepléshez.

Huszonnégy transzparens van kifüggesztve a Toronto Marlies kapusa, Joseph Wall fölött, amelyek mindegyike Amerikák múltjának egy-egy teljesítményét igazolja. Most még legalább egyet hozzá kell tenni, hogy az amerikaiak az amerikai jégkorongliga északi osztályának bajnokainak mondhatják magukat.

Kulich és a másik, első körös hátvéd, Isaac Rosen lenyűgöző gólt szerzett szerdán, és segítette az amerikaiakat a Marlies hárommeccses söprésének befejezésében, 8-4-es győzelemmel, amivel a Rochester bejutott a Keleti Konferencia döntőjébe.

Az emberek is olvasnak…

„Annyira büszke” – mondta az Amerex edzője, Seth Appert. „Imádok itt edzeni. Imádom ezt a csapatot. Szeretem, amiért küzdöttek, és amivé váltak az év során, mert nem számítottak sikerre ennél a csoportnál. Dolgozniuk kellett, hogy a csoporttá váljanak mi vagyunk, és a srácoknak fejleszteniük kellett a játékaikat. A kisgyerekeknek fejleszteniük kellett a játékaikat. Mindezek a dolgok, hihetetlenül büszkék.”

A Washington Capitals The Hershey Bears 2004 óta első konferenciadöntős szereplésével várja az amerikaiakat. A sorozat kedden 19 órakor kezdődik Hersheyben. A 2. meccsre május 25-én kerül sor Hersheyben, mielőtt az amerikaiak hazamennek a 3. meccsre május 27-én. A negyedik meccset május 29-én játsszák Rochesterben.

Ebben a hatmeccses győzelmi sorozatban minden egyes győzelem nem jöhetett volna létre Malcolm Subban megbízható kapusa nélkül, aki 34 védést lőtt Rochesternek, hogy megelőzze Wallot.

A nyitórúgástól a kézfogásig tartó jelenet és a Rochesterre váró lehetőség a következő körben olyan, mint a Sabres vezérigazgatója, Kevin Adams és munkatársai, főként Jason Karmanos vezérigazgató-helyettes, amikor kitalálták és végrehajtották a reform tervét. az AHL leányvállalata.

READ  Az első játékban, amikor megpróbálod futtatni a 'Run It Back'-et, Rams figyeli, ahogy Bills a földbe futja őket

A kilátások kiemelkedő szerepet játszottak a nyomásokkal teli harmadik meccsen. Lukas Rosk, a 2019-es hatodik körben a Rochester három gólja közül az egyiket az első harmadban szerezte. Kulich és Rosen növelte a vezetést a második szettben, utóbbi az erőjátékban szerzett kivételes góllövésével 5-2-re vezetett.

Az AmeriX nem mentes a kilátásaitól, bár a listán kevesebb drágább kétirányú szerződés szerepel, mint az előző rendszerben.

Kohen Olischefski, a draftolatlan egyetemi szabadügynök az első harmadban alacsony lövéssel verte Wallot. A 30 éves védő, Ethan Brew, aki szerződést kötött az AHL-lel, 1-0-ra végzett egy birkózóval a kapufán kívülről. A nyugat-senecai Sean Malone védekező erő volt. Mason Jobst, Karmanos és Seth Appert edző másik találata, több meccset is betalált az éjszaka folyamán, és asszisztált Rosen második góljához, amikor 10:15 volt hátra a harmadik harmadból.

A Marlies 17 másodpercig betalált, de az Amerks nem hagyta magát. Mélységi rekordjuk a Torontó és a Syracuse elleni sorozatbeli győzelmek különbsége volt.

„Az ő szezonjuk a tét” – mondta Saban. „Tudtuk, hogy keményen fognak jönni… Ezen az egész sorozaton és az utolsó sorozaton keresztül kapnak egy gólt, mi pedig azonnal visszatérünk. Folyamatosan drukkolunk. Remek volt. Csak tovább kell építenünk.”

Az első helyen kiemelt Marlies meg sem közelítette a visszatérést, miután az amerikaiak elvonultak. Pontus Holmberg a második félidőből 59 másodperccel fejezte be mesterhármasát, ezzel 5-3-ra csökkentette Amerika előnyét. A Toronto továbbra is szorgalmazta a hátrányt a harmadik játékrészben, és bár 6-4-re elhúzott, amikor Toby Nimela egy gyors ütéssel gólt szerzett, Subban talpra állt, Brett Murray pedig egy hatalmas gólt szerzett, hogy újabb okot adjon a szurkolóknak az ünneplésre.

Az AmeriX február 20-án a hatodik helyen végzett a divízióban, a rájátszás képén kívül. Most az AHL-ben maradt négy csapat között vannak.

READ  A Big Ten Conference bejelenti a jövőbeli kosárlabda menetrendi formátumokat

„Persze, a mentalitás még nem dőlt ki” – mondta Appert. „De ugyanakkor ez egy transzparens lesz, amit ez a csoport együtt keres. És ez örökre megmarad.”

Íme további megjegyzések a játékból:

Marlies kemény úton megtanulta, hogy nem volt bölcs dolog Kulichot ilyen gyorsan bejutni a területre. A 2022-es év első fordulója két védő felé korcsolyázott, és a gödörből elszabadult egy putt, amely 4-1-re verte Wallot. A 19 éves Kolic hat meccsesre hosszabbította gólsorozatát. Az alapszakasz és a rájátszás között 30 gólt szerzett.

„Általában az ő játéka megy felfelé, minél magasabb a hőmérséklet” – mondta Appert Kulichról.

Rosen, aki 2021-ben az összesített draft 14. helyezettje volt, kikapott egy ideiglenes kislemezt a jobb körből, így a második harmadban 5-1-re alakította az eredményt, és a második harmadban a meccsből a másodikat, a rájátszásban negyedikét szerezte meg egy csípéssel. Az Amerys három góllal vezetett.

Kulich, aki gólpasszokat is adott, így nyilatkozott: „Az alapszakasz volt az alapszakasz. Most eljött a rájátszás ideje, és ezért jégkorongozunk. Itt megint őrültség volt. Nagyon örülünk, hogy ilyen nagyszerű szurkolóink ​​vannak.”

Rusk újra és újra megmutatta, hogy készen áll egy NHL-es lehetőségre. A lövése nem lenyűgöző. Nem rendelkezik olyan elit sebességgel sem, mint Rosennek. Rusknak azonban kivételes látása van a jégen, és olyan ösztönei vannak, amelyeket nem lehet megtanítani. Csatákat nyer a fal mentén, ami minden hatékony szélső számára elengedhetetlen, és szűk helyeken játszik. Rosk következetesen eléri a hálót, ahogy ismét az erőgépen mutatta be.

Rusk egy góllal és három gólpasszal végzett, így folytatta erős játékát az utószezonban.

Ez a Sabres rendszer a megfelelő módon építette fel Rochestert. Az olyan kilátások, mint Murray és Linus Weissbach kulcsfontosságúak voltak, ráadásul az erős draftok több fiatal tehetséget hoztak be. De a megfelelő játékosokat is szerződtették, például Olischefskit, aki öt évig egyetemi jégkorongozott. Jobst a Hobey Baker döntőse volt Ohio államban, és Amerika első vonalbeli központja lett. Brendan Warren két gólpasszt adott, és értékes játékossá vált az elmúlt két szezonban.

READ  UConn csatlakozik a legjobb férfi NCAA-bajnokok elit csoportjához. Ki van a listán?

Subban volt a legjobb kapus az elmúlt két sorozat mindegyikében, és szükség esetén hárított. A harmadik harmadban 16-szor állt meg szerdán, miközben csapattársai megpróbálták blokkolni Marlies lökését. Subban 0,910-es védési százalékot ért el nyolc playoff-mérkőzésen, és kiváló kapusjátéka segített abban, hogy az Amricks időt nyerjen a játék megtalálására.

Logan Shaw egyszeri blokkolt rúgása kilenc másodperccel az első félidőből 3-1-re tartotta a Rochestert. Subban a botjával ismét megállította Shaw-t a másodikban, és elfojtotta Torontót, amikor Karl Dahlstrom lövését a jobb körből eltalálta.

„Igyekszem a lehető legstabilabb maradni” – magyarázta Subban. „Nyilvánvalóan jön azzal a tapasztalattal, amit az évek során szereztem, és ezt igyekezett a magam javára fordítani. Nyugodj meg a csapat érdekében.”

A szélső, Linus Weisbach (felsőtest) a második meccset kihagyta zsinórban, mondta Appert, de javulást mutat. Weisbach az Amerex győzelme során szenvedett sérülést a torontói mérkőzésen. A szezon végi sérülése miatt a teljes utószezonban szintén nélkülözték a támadót, Brandon Birót.

A Rochester egészséges karcolói Alexandre Kissakov, Matej Picard, Olivier Nadeau, Josh Passault, Carson Jesevic, Austin Strand és Peter Teschke voltak.