május 2, 2024

„Bárcsak férfi lennék” – mondja Cheng Qinwen, miközben gyomorgörcsök fejezik be a France Openen

A kínai Cseng Csinven azt mondta, hogy súlyos gyomorgörcsök tönkretették a reményét, hogy hétfőn meglepetésszerű győzelmet aratott a francia nyílt teniszbajnokságon a világelső Iga Swiatek ellen, és azt kívánta, hogy „férfi lehetek”. A 19 éves Cheng, aki első tornáján játszik a Roland Garroson, az első szettet az első szettből vette át, majd 6:7 (5/7), 6:0, 6:2-re zuhant a 16. fordulóban. A világranglista 74. helyezettjének orvosi időkérésre volt szüksége, hogy megkösse sérült jobb lábát a második szett elején, de kiderült, hogy ez volt a legkisebb aggodalma.

„Csak a lányokról van szó” – mondta Cheng a menstruációs fájdalomra utalva.

„Az első nap mindig nagyon nehéz, utána pedig edzenem kell, és mindig nagyon fáj az első nap.

„Nem mehettem szembe a természetemmel. Bárcsak férfi lennék, hogy ne legyen ilyen. Nehéz.”

A 82 perces nyitószettben Zheng öt szettpontot mentett, kettőt elkapott, majd a tiebreakben 2/5-ös hátrányba került, hogy meglepje az első kiemeltet.

Ez volt az első szett, amit Swiatek elveszített április 23. óta, amikor a stuttgarti elődöntőben Ljudmila Samsonova nyomást gyakorolt ​​rá.

Mivel a Roland Garros 2020-as bajnoki sorozata veszélyben van, Chengnek orvosi időkérésre volt szüksége a második szett 0-3-as állásánál lábsérülése miatt.

Cseng, aki a 2018-as bajnok Simona Halepet győzte le a negyedik körbe menet, szorosan megkötött jobb combtal tért vissza, és gyorsan kicsúszott a második szettből.

Swiatek kettős szünetet faragott ki az osztályban fáradt ellenfelével szemben, akinek fizikai problémái 46 nem-kényszeres szabálytalansághoz járultak hozzá.

„A láb megkeményítette” – tette hozzá Cheng. „De ez a gyomorhoz képest könnyű volt. Nem tudok teniszezni, mert nagyon fájt a hasam.

– Valóban mindent megteszek a pályán, nehéz.

Swiatek 32 meccsre hosszabbította meg győzelmi sorozatát, így az évszázad harmadik legjobb győzelmi sorozatát 14 évvel ezelőtt Justine Henin állította be.

READ  Standard du Dauphine Stage 7

„Cheng csodálatosan teniszezett” – mondta Swatik, miután sorozatban harmadik éve bejutott a negyeddöntőbe.

„Meglepett néhány lövése, és a csúcspörgése csodálatos volt. Gratulálok neki. Boldog vagyok, hogy visszatértem egy frusztráló első szett után, amikor a csúcson voltam.