április 19, 2024

„Bárcsak férfi lennék” – mondja Cheng Qinwen, miközben gyomorgörcsök fejezik be a France Openen

A kínai Cseng Csinven azt mondta, hogy súlyos gyomorgörcsök tönkretették a reményét, hogy hétfőn meglepetésszerű győzelmet aratott a francia nyílt teniszbajnokságon a világelső Iga Swiatek ellen, és azt kívánta, hogy „férfi lehetek”. A 19 éves Cheng, aki első tornáján játszik a Roland Garroson, az első szettet az első szettből vette át, majd 6:7 (5/7), 6:0, 6:2-re zuhant a 16. fordulóban. A világranglista 74. helyezettjének orvosi időkérésre volt szüksége, hogy megkösse sérült jobb lábát a második szett elején, de kiderült, hogy ez volt a legkisebb aggodalma.

„Csak a lányokról van szó” – mondta Cheng a menstruációs fájdalomra utalva.

„Az első nap mindig nagyon nehéz, utána pedig edzenem kell, és mindig nagyon fáj az első nap.

„Nem mehettem szembe a természetemmel. Bárcsak férfi lennék, hogy ne legyen ilyen. Nehéz.”

A 82 perces nyitószettben Zheng öt szettpontot mentett, kettőt elkapott, majd a tiebreakben 2/5-ös hátrányba került, hogy meglepje az első kiemeltet.

Ez volt az első szett, amit Swiatek elveszített április 23. óta, amikor a stuttgarti elődöntőben Ljudmila Samsonova nyomást gyakorolt ​​rá.

Mivel a Roland Garros 2020-as bajnoki sorozata veszélyben van, Chengnek orvosi időkérésre volt szüksége a második szett 0-3-as állásánál lábsérülése miatt.

Cseng, aki a 2018-as bajnok Simona Halepet győzte le a negyedik körbe menet, szorosan megkötött jobb combtal tért vissza, és gyorsan kicsúszott a második szettből.

Swiatek kettős szünetet faragott ki az osztályban fáradt ellenfelével szemben, akinek fizikai problémái 46 nem-kényszeres szabálytalansághoz járultak hozzá.

„A láb megkeményítette” – tette hozzá Cheng. „De ez a gyomorhoz képest könnyű volt. Nem tudok teniszezni, mert nagyon fájt a hasam.

– Valóban mindent megteszek a pályán, nehéz.

Swiatek 32 meccsre hosszabbította meg győzelmi sorozatát, így az évszázad harmadik legjobb győzelmi sorozatát 14 évvel ezelőtt Justine Henin állította be.

READ  Az NFL edzői és vezetői megosztottak abban, hogy melyik QB-nek és Patriots-nak kell a 2 és 3 helyet elfoglalnia

„Cheng csodálatosan teniszezett” – mondta Swatik, miután sorozatban harmadik éve bejutott a negyeddöntőbe.

„Meglepett néhány lövése, és a csúcspörgése csodálatos volt. Gratulálok neki. Boldog vagyok, hogy visszatértem egy frusztráló első szett után, amikor a csúcson voltam.