október 3, 2022

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

A 2022-es Independent Spirit Awards nyerteseinek listája – The Hollywood Reporter

A 2022-es Independent Spirit Awards nyerteseinek listája – The Hollywood Reporter

Az Independent az Independent Spirit fennállásának 37. évfordulóját ünnepli Díjak Vasárnap délután.

A díjakat nem csak filmkategóriákban osztják ki, hanem a kiosztott tévés kategóriákban is tette hozzá tavaly. (Nézze meg a képeket a kék szőnyeg érkezéséről itt.)

A nyertesek között van két első alkalommal jelölt: Troy Kotsur a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában kuda Red “Questlove” Thompson a legjobb dokumentumfilm kategóriában A lélek nyara (…vagy amikor a forradalmat nem lehetett közvetíteni a tévében).

Maggie Gyllenhaal nyerte el a legjobb filmforgatókönyv díjat Az eltűnt lánya. Míg színésznőként kétszer jelölték, ez az első jelölése és forgatókönyvírói győzelme.

Robert Altman-díjat kapott kollektív.

A tévés oldalon az idei szereplőket díjazzák foglalás kutyák amely a Legjobb új megírt sorozat díját is elnyerte. Thoso Mpidou nyerte a legjobb női szerep díjat egy új sorozatban, amelyre írták földalatti Vasút, Míg Lee Jung-jae – győztes a múlt héten SAG díjak – A legjobb férfi alakítás díja egy új megírt sorozatban Kalmár játék.

A személyes buli Santa Monica tengerpartján zajlik, a házigazdák Megan Mullally és Nick Offerman. Az IFC és az AMC+ közvetíti.

A ceremóniára hagyományosan az Oscar-gálát megelőző szombaton kerül sor, de 2021-ben virtuálissá vált (a COVID-19 világjárvány miatt), mivel három nappal az Oscar-gála előtt sugározták. Idén három héttel az Oscar-díj átadása előtt kerül adásba, és éppen akkor, amikor elkezdődik az Oscar-díj szavazásának utolsó fordulója.

A nyerteseket a Film Independent tagjai választják ki.

Teljes filmlista 2022 Independent Spirit Awards Kövesd a jelölteket. A nyerteseket vasárnap élőben közöljük.

Film kategóriák

Legjobb főszerep (producernek ítélt díjat, executive producereket nem.)

kiara
Producerek: Jonas Carpignano, Paolo Carpignano, John Coplon, Ryan Zacharias

Gyerünk gyerünk
Producerek: Chelsea Barnard, Andrea Longacre-White, Laila Yacoub

az eltűnt lánya
Producerek: Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman Keren, Talia Kleinhendler

kezdő
Producerek: Ryan Hawkins, Carrie Holland, Stephen Sims, Zack Zucker

Zola
Producerek: Kara Baker, Dave Franco, Elizabeth Haggard, David Hinojosa, Vince Jolevette, Kristen Vachon, Gia Walsh

A legjobb női sofőr

Isabelle Fuhrmann, kezdő

Brittany S Hall, tesztminta

patty harrison Egymással

Taylor Paige, Zola

Callie Reese, Catch Fair One

Legjobb férfi vezető

Clifton Collins Jr., zsoké

Frankie Faison Kenneth Chamberlain-gyilkosság

Michael Gray, Indiai vad

Udo Care hattyúdal

Simon Rex vörös rakéta

legjobb segítség

READ  Andrew Callahan ötös csatorna dokumentumfilmje, a január 6-i Riot érkezik az HBO-hoz

Ruth Negga pass (győztes)

Jesse Buckley az eltűnt lánya

Amy Forsyth kezdő

Revika Reustle, Örömmel

Susanna fia vörös rakéta

A legjobb asszisztens

Troy Kotsur, kuda (győztes)

Coleman Domingo, Zola

Miko Gattuso, a dicsőség királynője

Will Patton, édes dolog

Chask Spencer Indiai vad

legjobb rendező

ganicza bravo, Zola

Maggie Gyllenhaal az eltűnt lánya

Lauren Hadaway, kezdő

Mike Mills, Gyerünk gyerünk

Ninja Tyberg Örömmel

legjobb képernyő

Maggie Gyllenhaal az eltűnt lánya (győztes)

Nicole Beckwith, Egymással

Janicza Bravo és Jeremy O. Harris, Zola

Mike Mills, Gyerünk gyerünk

Todd Stephens, hattyúdal

A legjobb első film (a díjat a rendezőnek és a producernek ítélik oda)

7 nap (győztes)
Rendező: Roshan Sethi
Producerek: Liz Cardenas, Mel Eslin

kiáltás
Rendező: Nicole Riggle
Producerek: Adam Cope, Rachel Gold, Katie McNeil, Jimmy Patrikov, Kristy Spitzer Thornton

a dicsőség királynője
Rendező: Nana Mensah
Producerek: Pav Akoto, Anya Migdal, Kelly Robbins-Hicks, Jamond Washington

tesztminta
Rendező/producer: Shatara Michael Ford
Producerek: Pin-Chun Liu és Yu-Hao Su

Indiai vad
Rendező/producer: Lyle Mitchell Corbine, Jr.
Producerek: Thomas Mahoney, Eric Tavitian

A legjobb kezdőképernyő

Michael Sarnosky Vanessa Block története, Michael Sarnosky, malac (győztes)

Lyle Mitchell Corbin Jr., Indiai vad

Matt Pfeiffer Sheldon D története. kabóca

Okos Michael Ford tesztminta

Fran Kranz, Kollektív

A JOHN CASSAVETES DÍJOT a legjobb, 500 000 dollár alatt készült filmnek ítélik oda (a díjat író, rendező és producer kapja, executive producerek nem.)

shiva baba (győztes)
Író/rendező/producer: Emma Seligman
Producerek: Kieran Altman, Katie Schiller, Lizzie Shapiro

kriptozoo
Író/rendező: Dash Show
Producerek: Tyler Davidson, Kyle Martin, Jane Samborsky, Bill Way

zsoké
Író/rendező/producer: Clint Bentley
Író/producer: Greg Quedar
Producer: Nancy Schaeffer

édes dolog
Író/rendező: Alexander Rockwell
Producerek: Louis Anya, Haley Anderson, Kenan Baysal

Ez nem háborús történet
Író/rendező/producer: Talia Lugacy
Producerek: Noah Lange, Julian West

Legjobb operatőr

Ante Cheng, Matthew Chuang, Blue Bio

Lol Crowley Emberek

Tim Curtin, kiara

Edo Grau, pass

Ari Wegner, Zola

legjobb montázs

Afonso Gonçalves, kiara

Ali Jarir hostel nincs hely

Lauren Hadaway, Nathan Nugent, kezdő

Joey McMillon, Zola

Enrico Natali Kenneth Chamberlain-gyilkosság

Legjobb dokumentumfilm (rendezőnek és producernek ítélik oda)

READ  Willie Nelson nővére, zenekartársa, Bobby 91 éves korában meghalt

A lélek nyara (…vagy amikor a forradalmat nem lehetett közvetíteni a tévében) (győztes)
Rendező: Ahmir “Questlove” Thompson
Producerek: David Dennerstein, Robert Vivolent, Joseph Patel

Beszállás
Rendező/producer: Jessica Kingdon
Producerek: Kyra Simon Kennedy, Nathan Truesdale

elfutni
Rendező: Jonas Boeher Rasmussen
Producerek: Monica Hellstrom, Sene Berg Sorensen

ugyanabban a lélegzetben
Rendező/producer: Nanfu Wang
Producerek: Christopher Clements, Julie Goldman, Carolyn Hepburn, Jialing Zhang

felvonulás
Rendező: Robert Greene
Producerek: Susan Beduza, Bennett Elliott, Douglas Tirola

Legjobb nemzetközi film (a díjat a rendező kapja)

6. számú szoba (Finnország / Oroszország)
Rendező: Juho Kuzmanen

vezetni az autómat (Japán)
Rendező: Ryosuke Hamaguchi

Párhuzamos anyák (Spanyolország)
Rendező: Pedro Almodovar

Kavics (India)
Rendező: PS Vinothraj

kismama (Franciaország)
Rendező: Celine Siama

Imák az ellopottakért (Mexikó)
Rendező: Tatiana Huizu

ROBERT ALTMAN-DÍJ (egy filmrendezőnek, rendezőnek és szereplőknek ítélik oda)

Kollektív
Rendező: Fran Kranz
Színészek: Henry Russell Bergstein, Alison Estrine
Szereplők: Cagan Albright, Red Bernie, Michelle N. Carter, Anne Dodd, Jason Isaacs, Martha Plimpton, Breda Wall

Producers Award (Az immár 24. alkalommal meghirdetett Producers Award olyan feltörekvő producereket tisztel, akik a nagyon korlátozott erőforrások ellenére is megmutatják a kiváló minőségű független filmek készítéséhez szükséges kreativitást, kitartást és látásmódot.)

Lizzie Shapiro (győztes)

Brad Baker Barton

Bin Csun Liu

Someone to Watch Award (A Someone to Watch Award, immár 27. éve, egy egyéni látásmóddal megajándékozott filmkészítőt tüntet ki, aki még nem kapott megfelelő elismerést.)

Alex Camilleri, luzo (győztes)

Michael Sarnosky, malac

Gillian Wallace Horvat, A társadalmat hibáztatom

TRUER THAN FICTION AWARD (Az immár 26. alkalommal kiírt Truer Than Fiction díjat a nem fikciós filmek feltörekvő rendezőjének ítélik oda, aki még nem kapott sok elismerést.)

Jessica Bashir Faya nap (győztes)

Angelo Madsen Minx, áramlattal északra

Debbie Loom, Erőfeszítéseket tesznek!

TV kategóriák

A legjobb csoport egy új Maktoob sorozatban

foglalás kutyák
Szereplők: Devery Jacobs, D’Pharaoh Woon-A-Tai, Lane Factor, Paulina Alexis, Sarah Podemski, Zahn McClarnon, Lil Mike, FunnyBone

A legjobb új megírt sorozat (a díjat alkotó, ügyvezető producer és társ-ügyvezető producer kapja)

READ  „Charmed”, „Dinasztia a lemondások között” a CW-n – The Hollywood Reporter

foglalás kutyák (győztes)
Írók/végrehajtó producerek: Sterlin Harjo, Taika Waititi
ügyvezető producer: Jarrett Bash

vakság
Írók/végrehajtó producerek: Rafael Casale, David Diggs
ügyvezető producerek: Jesse Wu Calder, Keith Calder, Ken Lee, Tim Palin, Emily Gerson Sainz, Seth Mann

Ez bűn
Ügyvezető producerek: Russell T Davis, Peter Hoare, Nicholas Schindler

Földalatti Vasút
Szerző/ügyvezető producer: Barry Jenkins
ügyvezető producerek: Adele Romansky, Mark Cyriak, Brad Pitt, Didi Gardner, Jeremy Kleiner, Colson Whitehead, Richard Heus, Jacqueline Hoyt

Az alkatrészek hölgyei vagyunk
Szerző: Nada Mansour
Ügyvezető producerek: Tim Bevan, Eric Fellner, Sorian Fletcher Jones, Mark Freeland

Legjobb női előadás egy új Maktoob-sorozatban

Thoso Mbedo földalatti Vasút (győztes)

Anjana Vasan, Az alkatrészek hölgyei vagyunk

Jana Schmiding Rutherford-vízesés

Jasmine Cephas Jones, vakság

Deborah Iurindi, őket: szövetség

Legjobb férfi előadás egy új Maktoob-sorozatban

Lee Jong Jae tintahal játék (győztes)

Olly Alexander, Ez bűn

Michael Gray, Rutherford-vízesés

Murray Bartlett fehér lótusz

Ashley Thomas, őket: szövetség

Legjobb új sorozat, íratlan vagy dokumentumfilm (a díjat alkotó, ügyvezető producer és társ-ügyvezető producer kapja)

fekete és hiányzik (győztes)
Sorozat producere/végrehajtó producerei: Soledad O’Brien, Gita Gandbeir
ügyvezető producerek: Joe Honig, Patrick Conway, Nancy Abraham, Lisa Heller, Sarah Rodriguez

show choy
Szerző/ügyvezető producer: David Choi
ügyvezető producerek: Matt Rivelli, Christopher C. Chen, Hiro Murray, Nate Mathison

Mrs. Waldale
ügyvezető producerek: Mark Duplass, Jay Duplass, Mel Eislin, Allen Payne, Andre Gaines, Nick Camilleri, Alana Carrethers, Zachary Drucker, Nancy Abraham, Lisa Heller

A nukleáris család
Sorozat: Ry Russo-Young
ügyvezető producerek: Liz Garbus, Julie Geither, John Bardeen, Leah Holzer, Peter Saraf, Alex Turtletop, Jenny Raskin, Geralene White-Dreyfus, Lauren Haber, Maria Zuckerman, Kristen Connor, Ryan Heller, Barbara Dobkin, Eric Dobkin, Andrea Van Buren , Joe Landauer

Philly d
Alkotók: Ted Basson, Yoni Brock, Nicole Salazar
ügyvezető producerek: Don Porter, Sally Jo Fever, Louis Vossen, Ryan Chantry, Gina Konstantinakos, Jeff Seelbach, Patti Cullen
Társproducerek: Neon McEvoy, Leslie Berryman