április 27, 2024

A 2022-es Stanley-kupa élő frissítései: Az Oilers a Kings ellen játszik szombaton a National Hockey League első fordulójában.

A két legszebb szó a sportban? 7. meccs. Szerencsére a jégkorong szerelmeseinek, a szombat sok izgalommal teli lesz, mint pl. 2022-es Stanley Kupa rájátszás Az első fordulóban három 7-es mérkőzést rendeznek ugyanazon a napon.

A Los Angeles Kings és az Edmonton Oilers ma este 22:00 (ET) mérkőzéssel zárul az ESPN-en és a fuboTV-n (Próbáld ki ingyen). Mindkét arénában voltak robbanások és szoros meccsek, de a fő tendencia az, hogy az első gólt szerző csapat nyer. Az Edmonton csütörtökön aratott 4-2-es győzelmével a hetedik meccset. Evander Kane kétszer is betalált ezen a meccsen, és valószínűleg továbbra is ő lesz az előrelépés kulcsa az Oilers támadásában. A balszélső hét gólt szerzett a sorozatban, ami a minnesotai Kirill Kaprizovval és a pittsburghi Jake Goentzellel köti össze az idei nemzeti jégkorongliga rájátszásának első helyét.

A Boston és a Carolina szombaton a PNC Arénában nyitott, és a sorozat első hat meccséhez hasonlóan a hazai csapat nyert. A Hurricanes a Bruins elleni 3-2-es győzelmével megpecsételte belépőjét a Stanley Kupa rájátszásának második fordulójába. Max Dome három ponttal vezetett a Carolina csapatában, köztük két góllal a második félidőben. A Hurricanes immár hat egymást követő meccset nyert meg a 7. meccsen, majd a Rangers-Penguins sorozat győztesével mérkőzik meg, amely vasárnap egy újabb hetedik meccsen zárul.

Villám egy Stanley Kupáról álmodott, amelyben három tőzeg még él és virul. A balszélső, Nicholas Paul kétszer is betalált a Bolts színeiben az első és a második félidőben – ez nem rossz módja annak, hogy megszerezze első két gólját a szezon kezdete után. A harmadik félidő gól nélküli volt, de nagy volt az izgalom. A Toronto körülbelül két perccel a meccs vége előtt üresen hagyta a hálót, de a visszavágó kísérlete nem járt sikerrel. Brayden Point alsótesti sérülése miatt egyetlen percet sem látott az elmúlt időszakban. A Maple Leafs pedig 31 kapura lövést lőtt, de Andrej Vaszilevszkij kapus remek teljesítménye miatt nehezen talált gólt. Morgan Riley a második félidő 13:25 percében szerezte egyetlen gólját.