május 3, 2024

A 49ers megszökte a Seahawks-t az NFC West rangadóján

A San Francisco 49ers teljesen uralta a Seattle Seahawks csapatát az első félidőben, és soha nem engedték el a meccset.

San Francisco menetelt Seattle-be, és 31-13-as győzelmet aratott az NFC nyugati osztályának kulcsfontosságú csatájában csütörtök este az NFL Hálaadás Kupában.

A Seattle offense a meccs nagy részében elveszettnek tűnt, és a védelme nem sokat tudott megállítani a 49ers-t egy nagy játékon kívül a harmadik negyedben.

A 49ers QB Brock Purdy a második félidő elején 6-ot dobott a seattle-i Jordyn Brooksnak, így 24-10-re csökkentette San Francisco előnyét. A Seattle egy mezőnygóllal 24-13-ra alakította az állást, de soha nem jutott közelebb.

Purdy a nap legjobb dobásával zárta be az ajtót, Brandon Aiyuk 28 yardos ütését a negyedik negyed TD-jével.

A San Francisco 49ers játékosa, Brandon Aiyuk csütörtökön Seattle-ben egy negyedik negyedbeli touchdown-elkapással kiütötte a Seattle Seahawks csapatát. (Steve Chambers a Getty Images segítségével)

Purdynak ez volt az egyetlen TD-passztja ezen az éjszakán, amikor 30-ból 21-et ért el 209 yarddal és egy interceptionnel.

Christian McCaffrey volt a 49ers offense főhajtója csütörtökön, 114 yardot és két touchdownt szerzett 19 cipelésből. Jelenleg 11 rohanó TD-nél tart a szezonban, ami franchise rekord.

Deebo Samuel is szerzett egy rohanásos touchdownt az első negyedben, és hét elkapással 79 yardon vezette a Ninerst.

A Seahawks egész este sokat küzdött a támadásokért, mindössze hat támadópontot szerzett, míg a QB Geno Smith hat sack-je volt, és nem sokat ért el a passzjátékban.

27 passzból 18-at teljesített 180 yardon és egy interceptionig.

A San Francisco győzelmével két meccsre nőtt az előnye a Seahawks ellen. A következő 8-3 49ers csapata december 3-án hatalmas meccset vív az NFC-vezető Philadelphia Eagles ellen.