április 30, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

A Deadly USA hatodik aranyérmet nyer

Az Egyesült Államok a lehető legtöbbet használta ki a lehetőségeit, és szinte hibátlan 6-2-es győzelmet aratott Svédország ellen, és megszerezte hatodik aranyérmét. Első bajnoki címüket 2004-ben, a legutóbbit 2021-ben nyerték meg, és ezt a hatot 21 év alatt nyerték meg.

Svédországnak szívfájdalom hazai jégen. Ezen a hetedik torna házigazdáján még nem nyertek aranyat.

Az amerikaiak átütő kontratámadásokkal és a svéd kapu körüli halálos érintéssel nyertek. Hét győzelemmel zártak ennyi meccsen, és az idő megmutathatja, hogy ez minden idők egyik legnagyobb amerikai csapata.

„Csodálatos! Ez a legjobb érzés a világon!” – mondta a csatár Gaby Perrault, akinek egy gólja és két gólpassza volt a győzteseknél. „A második félidő végén lőttek egy gólt, de továbbra is magabiztosnak éreztük magunkat. Nem változtattunk a játékstílusunkon, majd a harmadik harmad elején gólt szereztünk, és folytattuk. A helyzeteinkből gólt szereztünk.”

„Nagyszerű érzés” – tette hozzá Trey Augustine kapus. „Ragaszkodtunk a játéktervünkhöz, és a dolgok a mieink szerint alakultak. Azt hiszem, a fordulópont a harmad elején volt, amikor megkaptuk a gólt Boyumtól. Ez megnyugtatott minket. Remek játék volt számunkra. Ezt akartuk. tökéletes felvételt készítenek.”

Matthias Havilid svéd védő azt mondta: „Az első két harmadban oda tettük őket, ahova akartuk.” „A harmadik harmadban egy góllal vezettek, de jól éreztük magunkat. Aztán gólt szereztek, és nem úgy alakultak a dolgok. Ha nyugodtan játszunk, szinte bármelyik csapatot meg tudjuk verni. De amikor megszereztük azt a duplát.” „A harmadik szettben visszakapták a lendületet, és utána nagyon nehéz volt.”

Óvatosan indult a meccs, de Svédország elkezdett érvényesülni, és több szakaszon keresztül az USA kapujába juttatta a korongot, de túl gyakran hibáztak, és végül nem tesztelték jelentős mértékben Augustint. A csapat legjobb játékosa Noah Ostlund volt, akinek három nagy helyzete volt. De az elsőben magasra lőtt, a másodikban nem sok fát kapott a lábai közé tett hátassal, a harmadikban pedig egy szép mozdulat után Augustine megállította.

READ  Miért menesztette az RB edzőjét, David Walkert a Chicago Bears – NBC Sports Chicago

A másik végén Quinn Finlay megosztotta a védelmet, és egyedül ment be, de amikor Havillid megpróbálta megverni, Finlay szélesre mozdult, hogy elfogyjon. Az amerikaiak 16:56-nál szerezték meg a nyitógólt a védő Will Smith remek játéka után. A lényegtől kezdve egy pofonpasszt adott Perreault kapusának, Perreault pedig átirányította a labdát a kapus kinyújtott padján, amitől az amerikai szurkolók kicsiny, de hangos csoportja lázba jött.

A svédek megkapták a szükséges rajtot a második félidőben, és 2:13-ra kiegyenlítettek egy olyan meccsen, amelyet korábban láthattunk. Matthias Havilid egyszerű lövését remekül blokkolta Otto Stenberg. Svédország tartotta a nyomást és volt a jobb csapat, de időről-időre mellé lőtt, jó gólhelyzettel.

Az amerikaiak nagyon lenyűgözőek voltak az ellentámadásokban, amint megszerezték a labdát, azonnal elhárították a labdát. Will Smith tempója és kemény munkája révén részleges elszakadást hozott létre, de szélesre lőtt. Ám egy újabb bedobásnál Isaac Howard helyet vágott a deszkákon, amikor egy svéd védő rossz irányba indult el. Howard egyedül érkezett, és 9:24-nél Havillid padjai közé lőtte a labdát, hogy visszaállítsa az amerikaiak előnyét.

A hazaiak szurkolói számára még rosszabb volt, hogy az USA öt perccel később megduplázta előnyét. Howard lépett ki a kapu mögül, előtte álpasszt ált, és inkább kapura tette a labdát. A labda elszállt a kapus hátáról és bement, elcsendesítve a közönséget, és 3-1-re vezettek a vendégek.

De Svédország kapott egy nagyon szükséges gólt a félidő vége előtt. Az erőjátékról Jonathan Lekirimaki lőtt magasan Augustine mellett, mindössze 5,2 másodperccel, ami motiváló gól, ha volt ilyen.

Az amerikaiak azonban csak 1:19-re válaszoltak a harmadik harmadban, miután Svédország szükségtelenül jegelte a korongot. Az Egyesült Államok megnyerte az ezt követő összecsapást azzal, hogy visszatért a lényegre, és Zeev Boyum eltalált egy lövést, amit Havilidnek valószínűleg meg kellett volna állítania. 4-2 Egyesült Államok.

READ  Bills, Demar Hamlin szívleállást szenved a pályán vs. Bengals: Családi nyilatkozat, legfrissebb a biztonságról és egészségről

Tovább rontotta a helyzetet, hogy Ostlund dupla másodbüntetést kapott a játékrész közepén végzett magas ütésért, és bár a svéd tizenegyespárbaj hibátlan volt, újabb négy percet veszített az Egyesült Államokban. Röviddel a kiállása után Ostlund lőtt A poszton aztán a saját endjében verte meg Ryan Leonard, aki 16:12-nél zseniális lövéssel megfordította a játékot, többé-kevésbé be is zárva a győzelmet.

Rutger McGroarty 16:50-nél üres kapus góllal zárta a győzelmet.