május 3, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

A Manchester United kaotikus nyitottságának és a Liverpool pazarlásának elkerülhetetlensége

Aki régóta követi a futballt, az Old Trafford tegnapi második félidejének eseményei valahogy elkerülhetetlennek tűntek.

Egyszerűen így működik a futball – amikor az egyik csapat abszurd módon uralja az első félidőt, de nem tudja befejezni a meccset, mindig megbánják. Bizony, a Manchester United az első 50 méteres lövésével betalált, majd a semmiből szerzett újabb remek góllal 2-1-re vezetett.

Ez azt jelentette, hogy a Liverpool felzárkózott, ami ironikus volt, tekintve, milyen jó volt az első félidőben. A félidő előtti United nullához képest 15 lövéssel próbálkoztak, és ez a 15-ös különbség a harmadik legnagyobb különbség az első félidőben a Premier League-ben. A Liverpool és a Newcastle elleni újévi találkozó az első félidőben 18-1 volt, a Manchester City pedig a Manchester United elleni múlt havi találkozón 18-2. Ilyen alapon nem meglepő, hogy a Liverpoolnak rengeteg lövése volt Erik ten Hag csapata ellen.

A legutóbbi teljesítményeik kombinációjából ítélve, és a kezdőcsapatukat papíron nézve a Unitednek három egyértelmű gyengesége volt. Az első a jobb szélen volt, ahol a jobbszélső, Alejandro Garnacho védekezésben kissé hanyag, Diogo Dalot feladata átlövéshelyzetekben lökdösni, és hátul tud helyet hagyni, a 19 éves Willy Kambwala pedig tehetséges, de nyers. Oldalsó középhátvéd.

Itt öt perccel később Dalot és Kambuala is félúton az ellenfél térfelén találta magát. Andy Robertson passzolja el mellettük a labdát, így Darwin Nunez megtámadhatja egy kitett Harry Maguire-t.

A második probléma az, hogy a United rendszere nagymértékben az egyéni jelölésekre támaszkodik a középpályán, ami azt jelenti, hogy a középső középpályásoknak folyamatosan figyelniük kell az ellenfél játékosainak mozgását. Őszintén szólva egyszerűen képtelenek rá. Főleg Casemiro tűnik egyre mozdulatlanabbnak, és ez alkalommal két perc után egyszerűen nem tudott lépést tartani Szoboszlai Dominikkal a Liverpool első meccsén.

A harmadik probléma a sorok közötti hézag. Ez részben annak köszönhető, hogy a United középpályásai inkább ragaszkodnak az ellenfelekhez, ahelyett, hogy fenntartanák erőnlétüket. Itt túl sok hely van a védelem és a középpálya között, így Luis Diaz beugorhat a térre, hogy megkapja Virgil van Dijk passzát.

READ  Joey Chestnut és Mikey Sudo megnyeri Nathan híres hot dog-evő versenyét

Amikor megkapja a labdát, és arra számít, hogy Dalot a hátán lesz, a portugál jobbhátvéd ehelyett furcsa, görnyedt helyzetben van, hatékonyan jelezve csapattársainak, hogy elakadt Diaz futása és az átlapoló Robertson nézése között, aki túllépett Garnachón – és nem utoljára.

A United legtöbb problémája ezekből a problémákból fakad. Itt Caoimhin Kelleher kapus átadja a labdát Jarel Quansahnak, Casemiro és Kobe Maino megpróbálja megállítani a Liverpool középpályásait, Wataru Endót és Alexis McAllistert. Ez azt jelenti, hogy fordítva is követniük kell őket. De Maino kikapcsol, beszívja a labdát, McAllister pedig hátraszalad előle. Quansah lőtte rá a labdát, és ha Mac Allister egy kicsit jobban irányította volna a mellkasát, képes lett volna lőni. Ez túl könnyű volt a Liverpool számára.

A következő érdekes esemény alig 10 másodperccel később következett be. Garnacho ismét nem tud megfelelni Robertson futásának. Mohamed Salah balhátvéd gesztusai, hogy passzoljon McAllisternek, és a következő passz szögének ismeretében az átfedésen túl jót tesz. Jarnacho megpróbálja elvágni a beadást, de nem sikerül.

Ez megmutatta a vonalak közötti rés problémáját és a United középpályásainak össze nem illését – Robertson tudja, hogyan kell a labdát a United védelme előtt adni, nem pedig mögötte. Szoboszlai minden bizonnyal későn jön le egy remek lövőhelyzetben helyről, de ezt a lövést kétségbeesetten kihagyja.

A megszakítások folyamatosan problémákat okoztak a Unitednek ebben a szezonban. A következő incidensnél kissé ironikus módon megúszták, a probléma abból fakadt, hogy Kambwala előrehajtott, majd elvesztette a labdát, így a Liverpool megtörhetett. Diaz visszavágását Szoboszlainak szánta, de a felépülő Kambwala tisztázta, aki véletlenül jó pozícióba került, mivel eleve rosszul volt.

Íme egy másik példa arra, hogy Robertson elszáguldott Garnacho mellett, és tisztességes helyzetből fault lövést lőtt.

Itt van két probléma kombinálva – ismét túl sok hely a sorok között, mert Aaron Wan-Bissaka, akárcsak Dalot a túloldalon, azon van, hogy egy szélsőt nyom le a belsejében, és egy másik játékost a szélén találjon meg. Lehet, hogy Salah-nak fel kellett volna lépnie, és át kellett volna cseleznie középen, de Robertson ismét szabad volt Jarnacho előtt, és a beadás túl csábító volt.

READ  A Bears elveszíti Justin Fieldset sérülés miatt a Vikings elleni meccsen

A következő incidensben ismét egy liverpooli játékos volt a sorok között, de Szoboszlai beadása kissé félre lett irányítva, így Maguire közbe tudott lépni, és elhárította.

A lépés tökéletes célpont lett volna a United taktikai problémáinak kiemelésére. Casemiro és Maino ismét zárva vannak a pályán magasan, ami azt jelenti, hogy nagyon nagy lesz a különbség köztük és a védők között. Van Dijk passzolja előre a labdát Diaznak, aki közelről Robertsonhoz játssza.

Robertson természetesen ismét Garnacho mögött áll, aki megpróbálja megállítani, de hiányzik belőle sem a várakozás, sem a gyorsulás. Robertson ismét tudja, hogy a labdát a tizenhatos szélére kell játszania, nem pedig a védelem mögé, mivel a United középpályája nem tér magához. Nincsenek sehol – a képen látható öt United-játékos a négy védő és Garnacho.

Szoboszlai nem tudja jó lövőhelyzetbe hozni a labdát, a labda végül Salahhoz kerül – aki az egyensúlyon kívül lő a kapu fölé.

Minél tovább telt a félidő, a United középpályásai annál inkább képtelenek voltak visszatérni, és egy második vonalat biztosítani a vágások kezelésére. Ebben a kontrázó szituációban Casemiro és Maino ismét sehol – a keret négy játékosa három védő és Marcus Rashford. Dalot, aki időben védekezett, blokkolta Diaz lövését.

A United középpályásaitól is van néhány példa a teljes naivitásra. Itt Casemiro passzolja a labdát Mainónak, majd megpróbál támadásba lendülni. Nos, fair play az ambícióért, de aztán Maino belecsöppen a forgalomba, nehézségekbe ütközik, és elveszíti a labdát.

A Liverpoolnak végül több futója és helye van a behatolásra, Diaz passzával pedig Salah tisztességes erőfeszítést tett a futásban.

A United egyetlen előnye az első félidőben szettlabdából származott. Nehéz tudni, mi a tervük itt. Maino kezdetben közel áll a gólszerző Diazhoz a sarokban. De úgy tűnik, hogy nem jelöli meg – az ő tényleges feladata, hogy paravánként szolgáljon a Liverpool hátul elhelyezkedő játékosai számára.

READ  Svájc – Portugália gólja és összefoglalója (1-0) | 2022.06.12

Ám amikor Robertson szögletrúgása érkezik, Maino hirtelen rájön, hogy nincs senki, aki megállítsa. A Liverpool két fenyegetését ezen a területen már azonosították. De ő sem jelöli meg a labdát, így Nunez a közeli kapu felé rohan, hogy átadja a labdát, Diaz pedig, aki a távoli kapufához száguld, a hálóba fordítja a labdát.

A United káoszát csak a Liverpool pazarlása mérte fel. Okos játékuk és kialakult helyzeteik ellenére csak két gól született szabadrúgásból és büntetőrúgásból.

A könyörtelenség hiánya a címbe kerülhet, de a United folyamatos nyitottsága Ten Hag munkájába is kerülhet.