április 27, 2024

A Mavericks beírta az NBA történelmét a Thunder elleni 30-0-s vereséggel

Dallas- Dallas MavericksA szombat esti 30-0 elég volt az NBA történetéhez, de a győzelemhez nem.

A Mavericks negyedik negyedében az Oklahoma City elleni vezetése volt a leghosszabb, amikor nem engedett be kosarat az 1996-97-ig tartó időszakban.

A sorozat 11:09-től 4:18-ig tartott, és a Dallas 111-87-es hátrányát 117-111-re fordította. Végül 120-118-ra vezettek, mire a Thunder megszerezte a meccs utolsó nyolc pontját, és ezzel bebiztosította a 126-120-as győzelmet.

„Igen, azt hiszem, ha a csapat karakterét nézzük, [it] „Ott volt kiállítva – mondta Jason Kidd, a Dallas edzője. „Az egész meccset, csak kijöttünk Lukával. [Doncic]”Ki fogják venni a labdát a kezéből, és szerintem a srácok remek munkát végeztek ott a harmadik és negyedik periódus végén, ütemes lövésekkel.”

A liga eddigi rekordja 2009. december 6-án a Cleveland 29 győzelme volt a Milwaukee ellen.

A Thunder legutóbbi rangadója Doncic elleni utazással kezdődött, aki idénycsúcs 46 perc alatt 36 ponttal, 18 gólpasszal és 15 labdaszerzéssel 59. tripla dupláját jegyezte az alapszakaszban. Chet Holmgren ütési góljával egyenlített az állás, Jalen Williams pedig végleg megelőzte a Thundert egy hátrahajtással, 40 másodperccel a vége előtt.

Aztán Shai Gilgeous-Alexander ellopta a labdát Doncictól a középpálya közelében, és négypontos előnyt szerzett. Williams két szabaddobást ütött, nyolc másodperc volt hátra az utolsó pontok megszerzéséig.

Doncic visszatért a sorba, miután kihagyta a pénteki meccset, amikor csütörtökön üdvözölte újszülött lányát. Doncic 59. mesterhármasa minden idők kilencedik legjobbja lett Larry Birddel.

Ebben a jelentésben az Associated Press információit használták fel.