május 2, 2024

A Memphis kosárlabda zsinórban harmadik győzelméért font ECU-t fizet

GREENVILLE, N.C. – A memphisi kosárlabda a legtöbbet hozta ki az idei extra napból, csütörtökön 82-58-ra lefojtotta East Carolinát a Menges Coliseumban.

A szökőnapon a Tigers (21-8, 10-6 AAC) három meccsre meghosszabbította győzelmi sorozatát. A győzelemnek köszönhetően Penny Hardaway csapata egy fél meccsen belülre került a negyedik helytől (az SMU-val és az UAB-val) a bajnokságban. Az alapszakasz végén a legjobb négy csapat dupla búcsút kap a Fort Worth-i AAC-tornán.

Memphis üdvözli az UAB-t a FedExForumban vasárnap (16:30, ESPN2).

Niquan Tomlin 20 ponttal zsinórban második meccsén vezetett a Tigersnél, míg David Jones 18 pontot szerzett.

RJ Felton 19-cel vezetett ECU-val (14-14, 7-8).

Íme öt kivonat a csütörtöki meccsből.

„David Jones az David Jones”

A zseniális Jones először elmosolyodott, amikor a FAU elleni múlt heti második félidei teljesítményéről kérdezték. Ezután egyszerűen jelenítse meg.

„Csak David Jones az David Jones” – mondta.

Az össz-amerikai jelölt és az AAC gólkirálya régi trükkjeit hajtotta végre a Buccaneers ellen. Az ECU nem válaszolt a 6 láb magas gárdára, aki az elmúlt 14 meccsen 12 alkalommal szerzett 18 vagy több pontot. Ez volt a hatodik bravúrja az utolsó hét meccsén. Az egyetlen meccs, amelyet nem végzett dupla-duplával, a Charlotte ellen volt február 21-én, amikor a második harmad elején szemsérüléssel hagyta el a meccset.

Jahvon Quinerly diktálja az áramlást

Néhány kivételtől eltekintve, ha egy csapat kapusa jól játszik, az általában jót jelent.

Jahvon Quinerly kivételes volt az elmúlt három meccsén. Miután a Tigers múlt heti két győzelme során átlagosan 15,5 pontot, hat gólpasszt és egy eladott labdát szerzett, újabb lenyűgöző meccsen volt az ECU ellen.

Quinerly irányított játékot folytatott, és az egész meccsen irányította a játékot. Bár nem volt aktív a pontszerzésben (10), hét gólpasszal (két eladott labdával) és négy eladott labdával zárta a meccset.

READ  Hétvégi menetrend a NASCAR visszatéréséhez a Bristol Motor Speedway-re

Kiadás

Hardaway azt mondta a múlt héten, hogy lenyűgözte Tomlin és Nicholas Jordan okos játéka a defensive endben, bár Vladislav Gauldin, a FAU játékosa 22 pontot szerzett, és 9-9 gólt szerzett a mezőnyből.

Az ECU-val szemben Tomlin és Jordan együttesen erős erőt alkottak a támadó végén a poszton.

Tomlin, aki az elmúlt hetekben a Memphis sztárja lett, a FAU elleni 21 pontos, nyolc lepattanós meccsét 20 ponttal és öt lepattanóval követte az ECU ellen. Jordan 14 pontot szerzett 6/8 lövéskor. Ez a legtöbb szerzett pont azóta, hogy január 10-én, az UTSA elleni hosszabbításban elveszítette a 18 pontot.

Laza, de eredményes első félidő

A jó: a Tigers 55,6%-kal lőtt mezőnyből, 11 gólpasszt adott 15 mezőnygólhoz, és 36-24-re vezetett a félidőben.

A rossz: a Tigers mindössze hat labdarúgást követett el a FAU elleni hazai nagy győzelem alkalmával vasárnap, az első 20 percben kilencet vállalt el. Nyolc támadólepattanót is leadtak, és csak egy labdát birtokoltak.

Ez egy szaggatott első félidő volt a Memphis számára. Az ECU 3-1-re áll az elmúlt négy hazai meccsén, és ebben a szezonban még soha nem adott 75 pontnál többet AAC ellenfelének a Minges Coliseumban. De a Tigers korán az íven belülre került az A-játékukra. Annak ellenére, hogy az első félidőben 11 kísérletükből csak hármat találtak el az íven túl, 16 kétpontosból 12-t eltaláltak, és 3-3-ra mentek a szabaddobásvonalnál.

memphis kosárlabda: Nae'Qwan Tomlin soha nem játszott középiskolás kosárlabdát. Hogyan győzte le a Tigers új sztárja az esélyeket

A Tigers védelme is vaskos

A Charlotte és a FAU elleni múlt heti győzelem során a Memphis átlagosan 63 pontot adott fel meccsenként, ami messze van az előző héttől, amikor a csapat meccsenként 91 pontot engedett a North Texasban és az SMU-ban elszenvedett vereségek során.

READ  Tom Wilson elmondása szerint "súlyos" térdsérülést szenvedett, amely műtétet igényelhet. Megpróbált visszatérni a sorozatba, de nem sikerült.

A Buccaneers az AAC legrosszabb támadásával lépett pályára, konferencia meccsenként 64,5 ponttal. A Memphis ellen a mezőnyből 0-7 és 2-13-mal nyitottak a meccsen.

A Memphis védekezésben is gondot okozott. Az ECU 10 forgalmat bonyolított le az első félévben. Az egész szezonban 10,4-es átlagban lépett pályára. A Buccaneers 17 labdával zárt, ami a legtöbb labdarúgásuk volt ebben a szezonban.

Lépjen kapcsolatba Jason Munz sportíróval a [email protected] címen vagy a Twitteren, @munzly.