március 29, 2024

A NASCAR X-Finity futamot hétfő délutánra ütemezték, miután Charlotte-ban rossz idő volt, William Byron az 1.

A NASCAR-kupa szombati (május 27-i) pályatevékenységét elhalasztották a Charlotte Motor Speedway-t körülvevő tartós eső miatt, beleértve a Coca-Cola 600-ra való kvalifikációt vasárnap (május 28-án).

Ma az eső nyer. A NASCAR Xfinity Series versenyeit hétfőn 12 p-ig (ET) elhalasztották az FS1-en. A NASCAR Cup Series edzéseit és a kvalifikációt is törölték.

Körülbelül 3 óra 45 perckor (ET) a NASCAR illetékesei leállítottak minden pályatevékenységet, miközben még próbáltak elindulni az Xfinity Series szombati versenyén. Mivel nem volt selejtező, a NASCAR benchmark alapján határozták meg a vasárnap esti 600-as kezdőcsapatot.

A legalacsonyabb metrikus pontszámmal William Byron végzett a sorozat utolsó pontdíjas versenyén két hete, a dél-karolinai Darlingtonban a pole-on, és vasárnap az első sorban áll rajthoz.

Byron legjobb helyezése pályafutása hat rajtja során a charlotte-i 1,5 mérföldes pályán a negyedik volt 2021-ben. Az előző versenyen megtett 413 körből 191-et követően balesetet szenvedett és kiállt.

Brad Keselowski, Denny Hamlin, Kyle Busch és Kevin Harvick zárja az első ötöt, és Byronhoz csatlakozik az első sorban vasárnap este. Chase Elliott, Bubba Wallace, Ryan Blaney, Christopher Bell és Ricky Stenhouse Jr. teszik teljessé az első tízet. A múlt hétvégi All-Star futambajnok Kyle Larson a North Wilkesboro Speedway-en a 12. pozícióból indul.

12:00 ET-kor kezdődik a verseny. A SiriusXM NASCAR Radio, a Performance Racing Network és az FS1 Network sugározza majd.

A NASCAR Xfinity felállása a hétfői versenyrajthoz

NASCAR Coca-Cola 600 Cup sorozat

A Coca-Cola 600 a Charlotte Motor Speedway-en hétfőn kezdődik az év leghosszabb ideig futó NASCAR Cup Series versenye. A NASCAR Xfinity-t a zord időjárás miatt elhalasztották, és a versenyt hétfőn (május 29-én) délben rendezik (EST)