május 2, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

A Pistons tartalékosa, Malachi Flynn 50-et veszít a Hawks ellen

Malachi Flynn, a Detroit Pistons tartalék játékosa ritka 50 pontos teljesítményt nyújtott szerda este az Atlanta Hawks ellen 121-113-ra elveszített meccsen.

Ez csak a harmadik meccs volt, amikor egy játékos 50 vagy több pontot szerzett a kispadról, mióta 1970-71-ben először nyomon követték a kezdőket. Jamal Crawford 51 pontot szerzett a Phoenix Suns színeiben a Dallas Mavericks ellen 2019-ben, Nick Anderson pedig 50 pontot szerzett az Orlando Magic színeiben a New Jersey Nets elleni győzelemben 1993-ban.

„Most nehéz, mert a nap végén az ember nyerni akar” – mondta Flynn. „De jó élvezni ezt a pillanatot. Biztos vagyok benne, hogy két nap múlva nagyon jó lesz.”

Az 50 pont a Pistons franchise-rekordja volt tartalékban, valamint karriercsúcs Flynn számára.

Flynn, akinek pályafutása előző csúcsa 27 volt, padlóról 18:25, a vonalnál pedig 9:12 volt. Szezoncsúcsát is elérte: 6 lepattanót, 5 gólpasszt és 5 labdaszerzést 34 perc alatt.

Az Elias Sports Bureau szerint Flynn pályafutása 5,2 pontos átlaga szerdán a legalacsonyabb volt az NBA történetének 50 pontos meccsein. Ő lett az első játékos, akinek 50 pontja és 70%-a lőtt a padról meccsen, mióta a kezdők és a tartalékok elkezdték követni.

A Hawks 59-50-re vezetett a félidőben, de minden alkalommal, amikor elkezdtek elhúzni, Flynn segített a Pistonsnak válaszolni vödrökkel az egész padlóról.

„Vitatott lövéseket lőtt, és a szabálytalanság vonaláig jutott, amitől beindult” – mondta Quin Snyder, a Hawks edzője. „Megpróbáltunk agresszívebbek lenni vele és befolyásolni, ő pedig tovább játszott. Remekül játszott.”

A Pistons a negyedik negyed végén öten belülre húzott, de nem tudott közelebb kerülni, mivel az Atlanta megszerezte a helyét a Keleti Konferencia tornáján.

A Pistons legutóbbi 11 meccséből 10-et elveszített.

Cade Cunningham, a kezdő játékos bal térdsérülést szenvedett, miután először bekerült a csapatba. Jaden Ivey foglalta el a helyét a kezdők között.

READ  Ingyenes NBA Ügynökségkövető 2022: Zach Lavigne és Bradley Beal Supermax-ügyleteket kötött; Nyxland Galen Bronson

Az ESPN Statistics & Information és az Associated Press hozzájárult ehhez a jelentéshez.