május 3, 2024

A Trail Blazers izgalmas győzelmet arat Damian Lillard és a Bucks ellen

A Portland Trail Blazers Damian Lillardot és… Milwaukee Bucks stílusosan a Moda Centerbe szerda este, hiszen fej-fej mellett álltak a bajnoki esélyesekkel, és egy centit sem voltak hajlandók meghátrálni. A Milwaukee a hanyag védekezés hírében áll. Ma este semmit sem tettek ennek cáfolatára.

Scott Henderson és Anfernee Simmons őrök sült szarvasmarhaként faragták őket. A Portland belső játéka is erős maradt. A festékben 56 pontot szereztek, kihasználva az újabb milwaukee-i gyengeséget.

Damian Lillard 25-öt szerzett az első visszatéréskor futóként, de Henderson 15-tel, Simmons 24-el válaszolt. A Portland első pályás játékosai is megmutatták rátermettségüket. Deandre Ayton 20-at, Jerami Grant pedig 18-at.

Ahogy azt mindenki várta, a játék mozgatórugója a „DL” kezdőbetű volt a sors egy csavarja miatt, bár a „D” a védelmet jelenti…Milwaukee nem játszott sokat. És az L? A Portland 119-116-ra verte a Buckst.

A Blazers 53,3%-kal lőtt mezőnyből, 42,9%-kal ívből, és 19-9-re visszatartotta Milwaukee szabaddobási kísérletét úgy, hogy 100%-ot lőtt a jótékonysági csíkból.

Micsoda éjszaka. Micsoda győzelem. Ha van kedve hozzá, fontolja meg néhány jegy adományozását, hogy a rászoruló gyerekek még tavasszal láthatják játszani ezeket a kabátokat. Nézze meg alább, majd olvassa el szívesen, hogyan lehet győzelmet elérni.

Első negyedévben

Ha a Blazerst meg akarták ijeszteni a Buckstól, volt egy vicces módszerük ennek bemutatására. Jabari Walker három gólt szerzett a meccs kezdetekor (ellentétben a két logóval, amit Lillard kihagyni készült), ezzel segített a Portlandnek 3-5-re kezdeni a mezőnyből, és 7-2-re vezet 2:00-nál.

Aztán a Bucks meghülyült, odament Giannishoz a megállíthatatlan lövésekért. Ez azonnal visszahozta őket. Ez egy hárompontos ívet is nyitott a Milwaukee előtt. Khris Middleton és Malik Beasley mélyről ütöttek, és hirtelen kinyílt a csap a Bucks előtt. 6:31-re visszajöttek, és 17-14-re vezettek, ami arra késztette Chauncey Billups edzőt, hogy megtörje a lendületet, ahogy az időkérés lejárt.

Anfernee Simons tartotta a Blazerst, és gyors hármasokat ütött, mint egykor Damian Lillard keményfán. Deandre Ayton is belépett a pályáról. Portland támadása jól nézett ki. Vagy talán a Milwaukee védelme nem.

Brook Lopez beütött egy hárompontost, amivel ismét a Bucks vezetett, de Scott Henderson és Dube Reith is félelem nélkül lőtt gólt lappangás vagy dunk miatt. A Moda Center hangulata szinte ujjongósnak tűnt, ahogy mindkét csapat elhagyatottan dobálta a szénagyártókat.

READ  Az alábbiakban a 2023-as NBA-draft összes választásának és kereskedésének teljes listája található

Amikor Reith hármast ütött 1:18-nál, a Portland 1-re állt, 33-32. A Milwaukee egy rövid autóútra ment, és ismét hatra tolta az előnyt, de Henderson egy hárompontost lőtt a berregőre, ezzel teljesítve a 11 pontos szakaszt, Lillard 8-ára. A Milwaukee egy után 38-37-re vezetett.

Második negyed

A Portland második egysége három lövést lőtt a második negyed megkezdéséhez, így továbbra is nyomást gyakorolt ​​legjobb vendégeire. Megkapták a pontszámot, majd a következő percekben kutyaviadalba keveredtek Milwaukee-val. A Portlandnek sikerült néhány vezetést. Ám Giannis az adu ütőkártyájának bizonyult mindenre, amit összegyűjtöttek, akár gólt szereztek, akár büntetlenül kerültek sorra.

A Blazers a második félidőben 8:00-ra megszerezte 50. pontját. Az egész első félidőben gól nélkül játszottak. A folyamatos belső támadás kellemes eredményeket hozott. A Milwaukee több hármassal válaszolt. Folytatódott a pontozási fesztivál.

A Milwaukee érdemére legyen mondva, hogy több védőt is elkezdtek a sávba juttatni, ami megnehezítette a portlandi labdadobási kísérleteket. Henderson és Simmons is elérte a kupát, de nem tudtak tisztán gólra váltani. Matisse Thybulle mesterhármasa ismét könnyített a helyzeten. Aztán Jerami Grant középen fordított. A Portland 58-57-re vezetett az időkéréskor, 3:52 volt az első félidő vége előtt.

Ha valaki valódi védekezést fog játszani, legalább ennyi ideig, akkor várnia kell a második félidőig. Mindkét csapat kihagyott lövést, de ez szinte véletlenül, nem feltétlenül a nyomás miatt. Amikor megszólalt az első félidő hangjelzése, a Portland 67-65-re vezetett a félidőben.

Harmadik negyed

A harmadik negyed elején emelkedni kezdett az „uh-ó” mutató, amikor Damian Lillard eltalált egy gyilkos hárompontost, ezzel elindítva a gólgyártást. Giannis dupla vödöre még jobban a piros felé sodródott. Ám Jerami Grant lecsúszott, majd szabálytalanságot követett el a sávban, hogy segítsen csapatának átvészelni a vihart. Amikor Grant lerázta a Lillard forgalmát a következő játékban, Milwaukee maga keresett esernyőket. A Portland 77-74-re vezetett az időkérésben, 8:21 volt hátra.

A csapatok a harmadik harmad közepén végre elkezdtek kihagyni néhány lövésüket. A Milwaukee továbbra is betalált, de nem tudott hármast ütni, hogy megmentse az életét. Portland vétsége korlátozottabb volt. Tiltott terület volt, vagy semmi.

Matisse Thybulle ismét megtörte a varázslatot, 3:40-nél hárompontost lőtt, ezzel ismét 5-re vezet a Portland. Aztán Scott Henderson hajtott, Dube a jobb sarokba verte Reithet, és hiába cibálta a labdát, Reith három gólt szerzett. Talán mégiscsak portlandi éjszaka volt?

READ  Az NFL 3. heti meccseit trópusi vihar érintheti

Khris Middleton megpróbálta megállítani ezt a kombinációt, amikor a negyed zárult, és egy „Nuh Uh” hármast ütött. De Anfernee Simmons a sajátjával válaszolt. Oda-vissza ment a pontozás. még egyszer. Simmons 2,9 másodperccel a játékrészből egy magas védőcsapást is végrehajtott a sávban, így három után 96-91-re vezetett a Portland.

A negyedik negyed

A negyedik harmad eleje majdnem katasztrófa volt a Milwaukee számára. A kereskedés növekedett. A negyed első két percében nem lőttek. Ugyanebben az időszakban Malcolm Brogdon váltott egy átmenetet és egy hárompontost a félpályán, így a Blazers 101-91-re vezetett. A Bucks edzője, Doc Rivers vészidőt kért, hogy újra csoportosuljon és felépüljön.

Ez az átcsoportosítás tartalmazta a Giannis-kitörést jelentő szabaddobásokat, majd egy portlandi labdarúgást és egy Lillard hárompontosát. 5 pont 30 másodperc alatt a Bucksnak arra kényszerítette Billupst, hogy időt kérjen Portlandnek. A Blazers 101-95-re vezetett a hátralévő 8:57-nél.

Utána kicsit lenyugodott a játék. Lillard ismét betalált, de Deandre Ayton két sima lövést talált el, így a Portland egy kicsit fellélegezett.

Aztán egy „ez csak Portlanddal történhet meg” pillanatban úgy tűnt, hogy egy kipattanó labda eltalálta Brook Lopez középső részét, és kiment a pályáról, de a játékvezetők nem látták, mi történt, és ugrólabdának ítélték. Lopez és a versenytárs Ayton között. Billups edző megtámadta a hívást, de az ismétlés során a tisztviselők megállapították, hogy a labda valóban megpattant Anfernee Simmons combjaEz azt jelenti, hogy Portland kihívása kedvezőtlenebb eredményt hozott, mint az eredeti nem fogadott hívás. Technikailag ez egy sikeres kihívás volt, így a Blazers fenntartotta magának a lehetőséget, hogy később megbeszéljen egy másik hívást.

A Bucks ezen a meccsen nem szerzett gólt (hála istennek), de Giannis a következő meccsen váltotta a hagyományos hárompontos játékot, így maradt 107-102, a negyedik negyed már több mint a felénél tart.

Ezt követően mindkét csapat a középponti gólszerzésre összpontosított, Ayton Lopezt a kapufa mellé tette, Lopez pedig három gólt szerzett visszavágóként. A sokszínű pontszerző csoport minden kő kövön kívül folytatódott. Bármi is volt a végjáték, az biztosnak tűnt, hogy leégeti a helyet.

Az utolsó négy percben a Milwaukee szerzett először gólt. Malik Beasley szögletrúgást szerzett, majd Jerami Grant ugrása, majd Middleton rövid lövése következett. A Portland 3:09-cel még vezetett, de csak 4 ponttal, 113-109.

READ  Bumrah inspirálja India rövid utazását a történelembe | krikett

Billups edző a második, egyben utolsó kihívását Toumani Kamara Lillard elleni szabálytalansága miatt használta ki. És ismét sikeres volt. De a puccs hatására a labda megpattant. A Bucks nyerte a gólt, Lopez pedig három újabb gólt szerzett, így egy gólra csökkent a különbség, 113-112.

Grant egy erős ziccert ütött Lillard fölött a következő labdaszerzésnél. Aztán, amikor a Blazers két emberrel tagadta meg Giannis labdáját, Lopez kihagyott egy hárompontost. A Portland a következő labdaszerzésnél több lövést sem tudott gólra váltani, majd Lillard góljával 115-114-re alakította az állást, a Portland 1:13 maradt.

A következő labdaszerzéskor a Blazers fordította meg a labdát. A Milwaukee utoljára mentette meg a meccs legjobb védelmét. Ezzel kevesebb mint egy perccel a meccsből a Bucks szerezte meg a labdát, még mindig egy perccel lemaradva.

Lillard kihagyta a következő lövést, de a Milwaukee újabb labdát kényszerített, Giannis pedig Dame gyors passzát váltotta gólra, így végül 116-115-re vezetett a Bucks. Ám Anfernee Simons ismét fellépett, betalált egy úszót, és visszaszerezte az egypontos előnyt. Milwaukee labda, 17,6 másodperc van hátra.

Giannis hatalmas blokkot emelt Lillard elé, ami egy pillanatra véres kiengedéshez vezetett. De Ayton a túlsó oldalon üldözte, majd Malcolm Brogdon elzárta a hárompontos esélyt, és egy majomkulcsot dobott a Dame Time-ba. Lillard passzolt Lopeznek a túloldalon, de Brook kihagyta a hárompontost. Brogdon felvidult. A Bucks szabálytalanságot követett el (nem lövés), a Portland pedig időt kért, így 117-116-ra vezetett 5,6 másodperccel.

Jerami Grant kapta a beívelő passzt, miután a Bucks kiszorította Simmonst a lehetőségből. A szabálytalanság után Grant kapott két szabaddobást. Mindkettőt eltalálta, így a Portland 119-116-ra vezetett, 4,6 másodperc van hátra, és nem maradt időkérés Milwaukee-nak.

Giannis szerezte meg a beívelő labdát, majd Grant szabálytalankodott ellene 2,8 másodperccel. Az első gólt kihagyta, a másodikat szándékosan labda labdaszerzés miatt, Brogdon pedig visszatette a labdát a játékba.