április 26, 2024

A világbajnokság csúcspontjai: Szaúd-Arábia történelmi meglepetéssel kábítja el Argentínát és Messit

Az 2022-es világbajnokság A kedd azzal folytatódott Argentína megdöbbenve Szaúd-Arábia királyságÉs a 2-1, 36 meccses veretlenségi sorozatot ért el, ami a második leghosszabb sorozat a férfi nemzetközi labdarúgás történetében. Argentína egy győzelemmel vagy döntetlennel megegyezik az olasz 37 meccses rekorddal.

Szaúd-Arábia Stones Argentína | A mérkőzés teljes fénypontjai

Argentínának ez az első veresége a világbajnokság nyitómérkőzésén 1990 óta, ahol 1-0-ra kikapott. Kamerun. A perspektíva szempontjából Argentína minden egyes világbajnokságon megjelent ebben az időszakban. Ironikus módon Argentína 1990-ben bejutott a döntőbe, de elveszítette őket Németország.

Argentína, amely a harmadik legrövidebb eséllyel indult a nyitómeccsen a teljes világbajnokság megnyerésére, most felfelé ívelő csatát vív a C-csoportból való kijutásért. Mexikó És a Lengyelország a következő napokban várható.

Eközben Szaúd-Arábia az első AFC-csapat, amely világbajnoki mérkőzésen legyőzte Argentínát. Ezzel Szaúd-Arábia negyedik világbajnoki döntőjét nyeri meg, ezzel 4-11-2-re (WLD) javította minden idők rekordját.

Nézheted Minden versenyjáték a FOX Sports-on Networks család – Hivatalos amerikai angol nyelvű közvetítési partner – FOX Sports App és FOXSports.com. Te is tudsz A teljes meccsismétléseket ingyen közvetítheti a Tubin.

Íme a keddi csoportkör legjobb meccsei.

Argentína és Szaúd-Arábia

Második perc: nagyon közel egy korai gólhoz!

A 2022-es világbajnokságon alig több mint 100 másodperc kellett ahhoz, hogy Lionel Messi megszerezze első kapura lövését, de a szaúd-arábiai kapus egy kézzel elképesztően védett. Mohammed Al Owais Gól nélkül tartottam a meccset.

10. perc: Engedje meg, hogy újra bemutatkozzon

Miután Argentína tizenegyest kapott egy VAR után a 10. percben, Messi felállt, és könnyedén megszerezte első gólját a 2022-es világbajnokságon.

Lionel Messi a tizedik percben gólt szerzett, Argentína 1-0-ra továbbjutott Szaúd-Arábia felett.

Az argentin Lionel Messi a 10. percben tizenegyest lőtt, miután a szaúd-arábiai Mohamed Kanu szabálytalankodott.

READ  Daniel Snyder csütörtökön eskü alatt néz szembe a képviselőházi bizottság kérdéseivel

A huszonkettedik perc: Messi kis híján ismét betalált!

Az argentin sztár úgy nézett ki, mint aki elhúzta második gólját a meccsen, de alig volt les. Az ítéletet a videós játékvezető asszisztens helybenhagyta.

Huszonhetedik perc: Az utolsó közeli kihagyás

Argentína ezután a második gólját kereste Lautaro Martinez Az eredmény is szűken kizárt.

35. perc: Ismét les

Argentína az első félidőben négyszer szerezte meg a hátvédet, de Messi 10. percében szerzett büntetője továbbra is az egyetlen tényleges eredmény, köszönhetően a három gólnak, amelyet les miatt érvénytelenítettek.

Argentína az első félidőben összesen hét gólt szerzett lesben Szaúd-Arábia ellen

Argentínát összesen hétszer fogták lesből, és három gólt töröltek az első félidőben.

Az OptaAnalyst értesülései szerint Argentínát ezen a meccsen már hétszer kapták el lesben. Ez volt az utolsó csapat, amelyik több volt a világbajnoki mérkőzésen Hollandia ellen. Costa Rica 2014-ben 13 leshívással.

A 49. perc (a hosszabbítás első fele) nagy veszteség a szaúdiak számára

szaúdi kapitány Salman Al-Faraj A félidő előtt láthatóan megsérült. Mivel a szaúdiak már Messi korai góljának köszönhetően nyomás alatt vannak, ez komoly csapást jelenthet az esélytelenebbé váló esélyeire.

48. perc (második félidő): Szaúd-Arábia korlátozza!

Szaúd-arábiai Saleh Al-Shehri egy gyönyörű labdával egy góllal kiegyenlíti az állást, és hirtelen Argentína a sarkukra áll.

Szaúd Száleh Al-Shehri gólt szerez Argentína ellen

Nézze meg, amint Szaúd Száleh Al-Shehri gólt lő Argentína ellen a 48. percben a 2022-es férfi labdarúgó-világbajnokságon.

53. perc: Szaúd-Arábia vezet!

A szaúdiak Salem Al-Dosari lézere után hirtelen bekopogtattak a világbajnokság egyik legnagyobb meglepetése előtt, és 2-1-re vezettek.

A szaúdi Salem Al-Dosari gólt szerez Argentína ellen az 53. percben 2022-es világbajnokság

A szaúdi Salem Al-Dosari gólt szerez Argentína ellen az 53. percben  2022-es világbajnokság

Nézze meg, amint Szaúd-arábiai Salem Al-Dosari gólt lő Argentína ellen az 53. percben a 2022-es férfi labdarúgó-világbajnokságon.

READ  Dobd el a 25 legjobb AP rangsort, hogy beléphess a 10. hétbe

63. perc: Egy remek blokk tartja előrébb a szaúdiakat

Mohammed Al Owais újabb remek védése tartotta előnyben Szaúd-Arábiát, miközben Argentína egyenlített.

83. perc: Messi majdnem kihagyta

Argentína továbbra is alig várta, hogy sikerüljön egyenlíteni, és elkerülje a katasztrofális meglepetést, de Messi szabadrúgása a léc fölé ment, és két perccel később fejelte, amit Al Owais hárított.

92. perc: őrült mentés

A szaúdi védelmi vonal hihetetlen védései vezetik őket, miközben Argentína továbbra is a gólért küzd:

101. perc: Egy újabb szaúdi mentette meg a meglepetést!

Al Owais újabb lenyűgöző ugrásvédelmet hozott, amivel Szaúd-Arábiát a világbajnokságok történetének egyik legnagyobb csapása Argentína miatt hárította el.

Olvass tovább világbajnokság:

Tekintse meg a világbajnokság teljes menetrendjét és azt, hogyan nézhet élőben minden meccset itt.

Hozz ki többet a 2022-es labdarúgó-világbajnokságból Kövesse kedvenceit, hogy információkat szerezzen játékokról, hírekről és egyebekről