április 19, 2024

Az Algarazt megdöbbentette a magyar selejtező Marosan Rómában | Tenisz hírek

Az Algarazt megdöbbentette a magyar selejtező Marosan Rómában |  Tenisz hírek

Carlos Algaras 6-3-ra 7-6(4)-re kikapott a magyar selejtezős Fabian Marosantól az olasz nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában, hétfőn. A francia nyílt teniszbajnokság előtti harmadik bajnoki cím megnyerésére tett ajánlat csalódással végződött.

A spanyol Carlos Algarz reagál, miután kikapott a magyar Fabian Marosantól a férfi ATP Rome Open harmadik fordulójában a római Foro Italico (AFP) teniszmérkőzésén.

A 20 éves játékos barcelonai és madridi győzelmével indul a tornán, és Novak Djokovicsot váltja a világelsőként a Roland Garroson a hónap végén kezdődően.

Algaraz azonban messze volt a legjobbjától, és bizonytalanul kezdett második meccsén Rómában, a 135. helyen kiemelt Marosson pedig nagy előnyt épített ki a negyedik játszmában, és uralta a késői cseréket, és könnyedén megnyerte a nyitószettet.

Marozan továbbra is nyomást gyakorolt ​​az Algarasra, és 4-3-ra vezetett. A spanyol a második szettben korábban három bréklabdát mentett, ám a 23 éves budapesti játékos azonnal leengedte ellenfelét, mielőtt tiebreaket kényszerített volna.

Az Algaraz 4-1-re vezetett, de Marozan látványosan visszatért, hat pontot szerzett, és a világranglistán csak második vereségét szerezte meg a világranglistán az idei szezonban, 22 meccsen belül.

„Nem könnyű mondani valamit” – mondta Maroson közvetlenül pályafutása legnagyobb győzelme után. „Annyira boldog vagyok, hogy ezt soha nem tudtam volna elképzelni, ez volt a tegnap éjszakai álmom.

„Azt mondtam, hogy megpróbálok valami különlegeset csinálni néhány meccs és egy szett megnyerésével, és (hamarosan) világelső leszek, most pedig legyőztem a játékunk legjobb játékosát.

„Ma minden tökéletes volt.”

Algareznek ez volt az első veresége a világ legjobb 100-án kívüli játékostól a 2021-es Paris Masters óta, ahol Hugo Gaston ellen bukott.

A világranglista harmadik helyezettje, Daniil Medvegyev először jutott a 16 közé Rómában a spanyol Bernab Zapata Mirellas elleni 3-6-6-1-6-3-as győzelmével.

„Egyértelműen salakon játszom a legjobb teniszt” – mondta Medvegyev, aki Monte Carlóban a negyeddöntőig, Madridban pedig a 16 közé jutott.

„Soha nem játszottam ilyen jól Rómában vagy Madridban. Remekül érzem magam.”

A hatodik kiemelt Andrej Rubljov 7-6(8) 6-3-ra győzött a spanyol Alejandro Davydovich Fogina ellen.

A női sorsoláson Elena Rybakina 6-3-ra 6-3-ra verte Marketa Vondrusovát, így bejutott első agyagpályás WTA 1000-es negyeddöntőjébe, ahol a kétszeres címvédő, az éllovas Ika Sviatek vagy a horvát Donna Vekic lesz az ellenfele.

Cseng Csinven korábban a kínai Wang Xiu-t 6-4 3-6 6-1-re verte a negyeddöntőbe, míg az amerikai Madison Keys 2-6-ra 6-2 6-4-re kikapott az ukrán Anhelina Kalininától.

Stefanos Tsitsipas mérkőzése Lorenzo Sonego és J.J. Alexander Zverev és Ulp összecsapása is véget ér kedden, miután eső miatt felfüggesztették.

Cicipas 6-3-ra vette az első szettet Szonenko ellen, Zverev pedig 6-4-re, 3-3-ra vezetett Wolff ellen.