április 25, 2024

Az amerikai nők legyőzték Magyarországot a 2023-as vizes világbajnoki selejtezőn.

Athén, Görögország – Április 19. – Az Egyesült Államok női felnőttválogatottja ma 10-8-as győzelmet aratott Magyarország ellen a 2023-as vizes világbajnokság selejtezőjében. Amanda Longan Tíz védéssel a meccs legjobbjának választották Maddy MusselmanJulia Bonagudi, Emily AusmusÉs Jordan Raney Mindegyik kétszer gólt szerzett az USA színeiben. Lehet, hogy lesz a játék újrajátszása Itt látható. Az Egyesült Államok holnap 13:00-kor és 10:00-kor ismét pályára lép Olaszország ellen. A játékot élőben közvetítjük A World Aquatics YouTube-csatornája.

Magyarország nyitotta meg először a meccset, amikor Rebecca Parks egy harminc másodperccel a nyitó sprint után lőtt. Két perccel később Musselman egyenlített az USA csapatának. Később, az első harmadban Greta Kurisati gólt szerzett a magyar válogatottnak, de az amerikaiak Musselman és Raney két góljával válaszoltak, így 3-2-re zárta a negyedet.

Bonacudi a második percben megduplázta az USA előnyét. Majdnem két perccel később Gurizatti elásott egy büntetőt, hogy kihasználja a Bonacudi elleni meccs egyetlen büntetőhibáját. Bonaguidi azonban azonnal válaszolt, amikor egy extrajátékos lövését gólra váltotta, így 5-3-as félidő előnyt szerzett.

A hazaiak megszerezték a labdát, és erőjátékhoz jutottak a harmadik harmad megkezdéséhez, Vanda kapáslövését azonban Longan cáfolta. A másik oldalon az USA csapata felmentést és kapitányt kapott Maggie Steffens Tudta, mit kell vele kezdeni, mivel a hálóba lőtte a meccs egyetlen gólját. Innentől a negyed közepén összefűzött némi lendületet Magyarország. Banna Diba, Wally és Dora Lemeter egymás után három lyukat talált el, így döntetlenre állt. Egy perccel a negyed vége előtt Ausmus gólt szerzett, így 7-6-ra vezettek az amerikaiak.

Tara Prentice Raney pedig a negyedik negyedben nyitotta meg a gólt, ezzel növelve az Egyesült Államok előnyét. Később Longan kivédte Szilagki Dorothea erőjátékát és egy 6 méteres lövését, miközben továbbra is a ketrecből irányította a játékot. Kurisati végül 2:16-nál betalált Magyarországnak, de Ausmusnak volt válasza a következő labdaszerzésre. Az idő lejártával Lemeter gólt szerzett, így a végeredmény 10-8 lett az USA csapatának.

READ  Magyarországon közel 5 millió embert foglalkoztatnak, a munkanélküliségi ráta pedig tovább csökken