április 28, 2024

Az ASU szünetében Jalan Zarkani beállította a magyar rekordot az SCM 800-ban

2023-as Magyar SC bajnokság

A sarkakon Dávid Betlehem Éjszaka a rövidpályás nemzetiek egyike, magyar nemzeti rekordot felállítva 1500 méteren szabadon. Jalan Sarkani Egy másik férfi távversenyen követte a példáját.

A 20 éves Zarkani 800 méteren versenyzett a döntő este Debrecenben, élete legjobbja, 7:34.41, amivel aranyat nyert. Ezzel Betlehem előtt került a falra, aki 7:37.28 alatt ezüstérmet szerzett a nyíltvízi csúszdában. Christoph Razowski A legjobb 3 bekerülése 7:46.26 alatt.

Sargani számára új magyar nemzeti rekordot döntött az Arizona State University Sun Devil. A ma esti 7:34.41-es ideje volt a korábbi 7:39.21 Razowski, amelyet tavaly, ugyanazon a versenyen írt le.

Az alábbiakban Sarkani nagykupola teljesítményének bontását láthatjuk:

Az eseményen Sarkani egyéni csúcsa ebben az SCM 8freeben 7:43.06 volt, amit tavaly produkált. Ez azt jelenti, hogy Sarkani közel 10 másodperccel meghackelte az esemény legjobb teljesítményét. Ma esti idejével az 5. helyezést érte volna el a 2022-es rövidpályás világbajnokságon.

Még ez év szeptemberében számoltunk be arról, hogy Sarkany idén ősszel/télen szülőföldjén edz, és jövő hónapban szeretne visszatérni az ASU-hoz.

Ma esti előadásában Sargani a versenyt követően így nyilatkozott: „Sokat készültem erre a bajnokságra, különösen erre a rövid pályára, nagyon szerettem volna leküzdeni.

„Minden tiszteletem David (Betlehem) és Raso (Christoph Razowski)é, mert előtte ők úszták a kétszáz hátúszást, én pedig nem. Nagyon jó velük edzeni, nagyon sokat jelent számomra, hogy köztük lehetek.