május 4, 2024

Az NHL-csapatok tudomásul veszik: Alekszandr Georgiev a bizonyítéka, hogy bármi megtörténhet a rájátszásban

Nehéz pontosan megmondani, hogy Alekszandr Georgiev mikor kezdett igazán meghódítani és meggondolni magát kedd este.

Talán a második félidő hátsó felében volt; Ekkor a Colorado Avalanche először a Winnipeg Jets elleni Stanley-kupa rájátszásának első körös sorozatában tudott több mint két percig megtartani a vezetést. Talán akkor, amikor az Avs belépett az öltözőbe 4-2-re, 20 perccel a játék előtt.

A harmadik harmad felénél lehetett, amikor az Avalanche bajba jutott kapusának sorozatos védései segítettek életben tartani a kétgólos előnyt. Talán ekkor szólalt meg a berregő az 5-2-es győzelmük után. Talán egészen addig, amíg az Avs be nem ért a Canada Life Centre öltözőjébe, 1-1-re kiegyenlített a Jets-szel, és Denver felé vette az irányt.

Egy ponton azonban ennek meg kellett történnie. Ha figyeli, rá kellett volna jönnie, hogy a Colorado – az 1. meccsen elszenvedett 7-6-os vereség után, ami miatt nem csak a gólokról beszéltünk, hanem legalább az egyik játékosról, akit beengedtek – rendezte a dolgokat. részben… Ugyanannak a fickónak.

Valójában Georgiev a 2. meccs története volt, 30 lövésből 28-at megállított, a játék előrehaladtával javult, és leckét adott arról, milyen gyorsan változhatnak a dolgok a rájátszásban – sorozatról sorozatra, meccsről meccsre, időszakról periódusra és egyről pillanatról a következőre. Pillanat. A narratíva nem mindig állja meg a helyét. A tények nem mindig működnek együtt. Alekszandr Georgiev egy éjszakán keresztül nem okozott gondot a Colorado Avalanche számára. Ez közvetlen ellentétben állt azzal, ahogy az első meccsen játszott, ami a megoldás. Hogyan nézhetjük úgy, mint bármi mást?

Néhány nagy védést mutatott be, amelyek többsége a harmadik harmad közepén történt, csapata 4-2-re vezetett. 12:44 perccel ott volt, megállította Nino Niederreiter botjáról esetlenül elguruló korongját; Az Avs két kihagyott posztja a másik végén segített Niederreiter útjainak elválásában. Az 1. játék Georgiev ezt nem menti meg.

READ  Egy labdarúgó és a University of Georgia csapatának tagja egy bajnoki ünnepség utáni balesetben életét veszti

Ott volt, és néhány perccel később kihúzta Nikolai Ehlerst a körből. Öt lábon belül nem volt Avs védője, és nem volt semmi kínos abban a labdában, amelyet Ehlers a válla fölött lőtt. Az első meccsen Georgiev két gólt szerzett.

(Talán költői igazságszolgáltatás volt. Ehlers volt az, aki az éjszaka első korongját Georgievre tette – egy szelet középen lévő jég megállította, és a winnipegi tömeg gúnyos ujjongással üdvözölte. Hoppá.)

Az egész végére Georgiev lenézett Connor Hellebuyckre, és nyert, a Natural Stat Trick szerint vártnál közel 0,5 góllal többet mentett, így az Avalanche pontosan azt adta, amire szüksége volt, és szinte semmiben sem hasonlított arra a srácra, akit néhány napja láttunk. előtt. Ebben a sorozatban a hagyományos bölcsesség kettős: az Avs-nek tűzereje, kiváló tehetsége és általános előnye van – bármennyire is csekély – Winnipeggel szemben, és hogy Georgiev eléggé megrendült ahhoz, hogy az egészet bombázza.

Ez sem volt érdemtelen. Georgiev 0,897-es védési százaléka az alapszakaszban hat százalékponttal elmaradt a bajnoki átlagtól, és még a várt gólokat sem érte el (mínusz-0,21). Még rosszabb volt, mint valaha, legutóbbi nyolc meccsén 0,856-os védési százalékot ért el, és még rosszabbat az 1. meccsen, ahol 23 lövésből hét gólt lőtt, és több mint öt góllal többet a vártnál. Ez nem rossz. Ez olajszennyezés. Érthető volt leírni. Érthető lett volna, hogy Jared Bednart azért írták le, mert odadobták a 2. játékban. Az Avs megírása – Nathan MacKinnon és Kyle Makar nagyszerűsége ellenére – érthető lett volna.

Nem lenne helyes.

Az, hogy mindez most, négy nap alatt, két hónapos megpróbáltatásban történt, ajándék – mert az utószezon eddig szinte szabályszerűen elmaradt a meglepetésektől. A Rangers és az Oilers uralja a Capitalst és a Kingst. A Hurricanes félúton végzett az Islandersrel. A Canucks ragadozókkal küzd. A Panthers–Lightning közel van, de az egyik csapat egyértelműen jobb, mint a másik. A Bruins – Maple Leafs egy szoros meccs olyan pszichológiai poggyászokkal, amelyeket nincs időnk kibontani. A Golden Knights-Starsban Mark Stone visszatért és nagyszerű gólt szerzett.

READ  D-backs-Brewers NL Wild Card Series Breakdown

Ezeknek semmi sem kell megdöbbenniük. Ezek közül egyiknek sem szabad pislognia.

Georgiev elég jó Coloradóhoz? Azok után, amit az első meccsen láttunk? Furcsa, meglepő és teljesen igaz. átmenetileg.

(Fotó Josh Mansonról, aki gratulál Alexander Georgievnek az Avs Game 2 győzelme után: Darcy Finley/NHLI a Getty Images-en keresztül)