április 25, 2024

Az Ohio State elkerüli a késői visszatérést a nagy rangadó után, 86-83-ra megelőzi az Illinois-t

Az Ohio State soha nem jutott tovább az első félidőben az Illinois ellen, de Brad Underwood és a társaság késett, mivel a hazai szurkolók kiszálltak Champaignből.

A Buckeyes túlélt egy korai vihart, és későn kitartott a 15. első számú Fighting Illini ellen, és 86-83-ra nyert az Illinois ellen a State Farm Centerben, mivel a 22. kiemelt Buckeyes több mint két hónapja legjobb győzelmét aratta, a legtöbbször kitartó teljesítmény segítségével. az utolsó 20 perc.

83

A 9,5 másodperccel ezelőtti egypontos meccsen Kyle Young és Cedric Russell megosztott egy-egy szabaddobást, az Ohio State pedig megtorpant az utolsó védőlabdánál, hogy bebiztosítsa a győzelmet az idegenben. Illinois az utolsó pillanatban lélegzett, hogy megpróbálja összekötni a dolgokat, de nem találta el az élt, amikor megszólalt a csengő.

Az első félidő végétől a második félidő elejéig az Ohio State egy 22-2-es fordulóba lépett, amikor a Buckeyes kétszámjegyű feljebb ment, miután az első félidő végén kimaradt. Az Ohio állam 12:18-nál megnyomta ezt a 16 pontos különbséget, és a Buckeyes ugyanennyire visszajött, miután Underwoodot kiállították második technikai hibája miatt, közvetlenül a hat perc előtt.

Az Illinois azonban 1:49-cel kétpontos meccsre vágott, és mindössze 98 másodperc alatt 10-0-ra játszott, és Trent Frazier fordulása előtt mindössze négy másodperccel volt esélye az egyenlítésre vagy a vezetés megszerzésére.

Branham tulajdonosai 31 pontot szereztek az Ohio State-ben, 20 pontos meccsen zsinórban harmadik meccsén, és AJ Liddell (21) és Kyle Young (18) is nagy estéket vívott a Buckeyesnél.

első fél

Az Illinois-nak jót tett a Buckeyes lassú kezdése, első 12 lövéséből csak hármat lőttek, Illini 21-8-ra vezetett Alfonso Plummer 3 pontos röplabda mögött. A utahi átigazolási gárda az Illinois első 12 pontjából kilencet szerzett, a nyitó szakaszt pedig 18 ponttal fejezte be, ezzel vezetve az összes gólkirályt.

A Buckeyes azonban nem adták fel, miután az első kilenc és fél perc elején 13 pontot veszítettek. Az Ohio State 12-2-es bukással válaszolt 6:46-ra, Branham pedig ebből ötöt maga szerzett, így csak egy ponttal frusztrálta a Buckeyest, 23-22.

Az Illinois hét pontot dobott vissza három perccel a játék előtt, miközben Plummer tovább szakadt, de Bokes 8-2-re zárta a játékrészt, így egy ponttal csökkentette Illini előnyét a szünetben.

Az Ohio State és az Illinois majdnem azonos százalékot ért el padlóról az első játékrészben, 44,4–44,1, de Eleni 16 pontja kétszer annyi, mint Buckeye. Buckeye kispadja azonban 14-gyel megelőzte az Illinois-i tartalékokat, mivel Kyle Young az Ohio State-et 13 ponttal növelte az első félidőben.

Az Ohio State azonban soha nem jutott előnybe az első félidőben, miközben az Illinois több mint 19 percig előnyben volt.

26-32 (81,3%)

FTM-FTA (szabadalmi együttműködési szerződés)

a másik fele

Az első lövés a második félidőben, egy fordulatos ugrás az Ohio állambeli Liddelltől, megszerezte első vezetést a meccsen, és Branham követte a következő labdát szerzett találattal. Ezzel a két lövéssel 16-2-re vezettek a Buckeyes az első öt percben, és a változásnak köszönhetően az Ohio State 14:35-nél 13 ponttal vezetett.

Underwood technikai baklövése az első félidőben közel hét percben lehetővé tette a Liddellnek, hogy megnövelje Buckeye előnyét a szabálytalanságok sorozatánál, az átugró Cedric Russell pedig 12:18-ra vezette az Ohio State csapatát 58-42-re.

Az Illinois kilenc perccel a játék előtt nyolc pontra csökkentette ezt az előnyt, Russell szélről érkező hárompontos lövése azonban elhallgattatta a hazaiak közönségét, és 11 ponttal vezet az Ohio State előtt. Egy támadófault a másik oldalon felbőszítette Underwoodot, aki a második technikai hibájával kiesett a meccsből.

Illini csapata azonban az utolsó percekben ismét a helyén találta magát, és 1:49-es játékkal mindössze két pontra csökkentette Buckeye előnyét. Branham és Liddell kevesebb mint egy perccel a játék előtt két labdaszerzéssel vezette az Ohio State csapatát, de az Illinois a végén nem tudott visszatérni.

Plummer 26 ponttal végzett Eleni élén, Kofi Cockburn pedig 12 pontot szerzett egy 5:15-ös lövéssel, majd elrontotta a második félidőt.

Akkor mit

Az Ohio állam ezen a vasárnapon 16:00-kor ismét pályára lép a Maryland ellen.

játékjegyzetek

• Liddell a meccs előtt gyanúsítottként szerepelt az influenza miatt, de a Buckeyesnél kezdett Jamari Wheeler, Eugene Brown, Branham és Zed Key mellett. Chris Holtman a meccs után elmondta, hogy Liddellnek kórházba kellett mennie a hétfői Indiana meccs után.

• Az Ohio State hosszabbításban 91-88-ra kikapott az Illinois ellen a tavalyi Big Ten Championship-mérkőzésen, 2021. március 14-én, a két csapat utolsó meccsén csütörtök este előtt. A Buckeyes és az Illini a 2020–2021-es szezonban két alapszakasz-találkozót választott a szezon utáni meccs előtt.

• Cockburn az egyetlen olyan játékos a Big Tenben, aki ebben a szezonban duplázott, de a Buckeyes ellen mindössze három lepattanót szerzett.

READ  A Mariners egyszer lazán veszi a dolgát, 14-2-es győzelmet aratva nyitja meg a sorozatot a White Sox ellen.