április 29, 2024

Billy Zappe, a Patriots kitart a győzelemért a Steelers ellen a Thursday Night Footballon

Írta: Chad Graf, Mark Capoli és Mike DeFabo

A Patriots hátvédje, Billy Zappe három touchdownt dobott a csütörtök esti meccs első felében, miközben a New England 21-18-ra nyert a Pittsburgh Steelers ellen.

A Patriots 21-10-re vezetett a félidőben, de a Steelers három ponton belülre tudott húzni, köszönhetően a Steelers védelmének a második félidőben végrehajtott elzárásának és Mitch Trubisky touchdownjának.

A New England megtartotta harmadik győzelmét a szezonban. Az Amazon közvetítése szerint a Steelers lett az első csapat az NFL történetében, amely 0,500 fölé ment, és egymást követő meccseket veszített olyan csapatokkal szemben, amelyek legalább nyolc meccsen 0,500 alatt voltak.

Zappe egyszer találkozott Ezekiel Elliott-tal, Hunter Henryvel pedig kétszer az első két negyedben. A Pittsburgh támadását – amelyet a szurkolók kifütyültek – Diontae Johnson egyetlen touchdownnal küzdött a félidő előtt.

Zappe 28-ból 19-et passzolt 240 yardot, három touchdownt és egy interceptiont. Elliott hét passzt kapott el 72 yardon keresztül, és 68 yardot tett hozzá.

A nyitány lenyűgöző fordulatot jelent a Patriots számára, akik elveszítették legutóbbi öt meccsüket, és az utolsó helyen állnak az AFC Eastben. A Steelers (7-6) az AFC North második helyén áll.

Zappe teszi a dolgát, amíg a Patriots kitart

A második félidő zuhanása lecsillapította azt, ami egyébként Zabi igazán szilárd játéka volt. A szezon második rajtjában Zabi 28 passzból 19-et teljesített 240 yardon, három touchdownon és egy interceptionig. Olyan játékokat mutatott be, amelyeket a Patriots egész szezonban nem látott hátvédtől. De a második félidő emlékeztetett arra, hogy vannak korlátok. A csapat a második félidőben nem szerzett gólt, és csak egy lövése volt több, mint 20 yard. Az első félidő azonban elég jó volt ahhoz, hogy a Patriots egy hosszú hétvége elé nézzen, ahol rengeteg dologra lehet építeni. – Chad Graf, a Patriots munkatársa

Kulcs a Patriots védelméhez, miután a támadás lelassult

A Patriots sokat tett a védekező lapjára. A speciális csapatok ismét gyengébbek voltak, mivel egy punt blokkolt. A támadásuk a második félidőben komoly kerékvágásba került. A védelem rossz mezőnyhelyzetbe került. A Patriots védelme azonban ismét felemelkedett, amikor kellett, és kulcsszerepet kapott Trubisky és a Steelers ellen. Ezt a fajta futballt nehéz hosszú távon játszani, de a szezon hátralévő részében a Patsnek így kell megpróbálnia nyerni. Csak abban reménykedni, hogy a védelmük továbbra is így tud játszani. — Graf

Steelers kudarcot vall a visszatérési kísérletben

Nagy elismerést kell adni a Steelersnek, hogy kiásták magukat egy nagy gödörből, hogy elkezdhessék a játékot, de sok kritikát is megérdemelnek azért, mert hagyták, hogy a Patriots fel-alá mozogjon rajtuk a pályán, egy hangon. 21-3-as vezetés. Az első félidőben senki sem számított arra, hogy 2:44-cel a meccs vége előtt meg kellett szerezni a labdát, és volt esély a döntetlenre vagy a győzelemre.

READ  A Suns David Fizdale asszisztenst vesz fel Frank Vogel stábjába

Miután Kenny Pickett kiszállt, eltartott egy ideig, amíg Trubisky elkényelmesedett, és ez érthető. Azonban az első félidőben annyira elromlott a helyzet, hogy az Acressor Stadion 66 000 szurkolója azt kérte, hogy a tartalék Mason Rudolph lépjen be a játékba. A támadás intenzitása megnőtt, amikor a Steelers felfedezte, hogy Trubiskynek vízszintesen kell dobnia, nem pedig függőlegesen. A Steelers szerencsétlenségére Trubisky az utolsó négy dobása közül hármat kénytelen volt megdönteni egy esetleges győzelem/egyenlőség miatt. – Mark Capoli, a Steelers vezető írója

A Pittsburgh védelme aggodalomra ad okot

Csütörtök este a Steelers védelme az NFL második legtöbb gólt szerző védelmeként (19,0 pont/meccs) szerepelt, és úgy nézett ki, hogy nagy estére készül a küzdelmes Patriots offense ellen. A kulcspozíciókban elszenvedett számos sérülés azonban már korán költségesnek bizonyult. A Patriots egy megfogyatkozott belső linebacker alakulatot vett célba az első támadás alkalmával, amikor Elliott megverte a backup linebackert, Mikal Walkert. Később Zabi kivette a nikkel Chandon Sullivant, aki addig veszítette állását, amíg Elijah Riley megsérült, és 11 yardos touchdownt szerzett Henrynek.

Míg a Steelers védelme a második félidőben összeszedte magát, a Patriots tartalék hátvédjével szerzett 21 pontja aggasztó. A Steelers a védelmére támaszkodott, hogy nagy játékokat alakítson ki, és megőrizze küzdelmes támadásait az idei meccseken. Ha nem tudják megállítani a liga egyik legrosszabb támadását, az nem sok jót ígér a továbblépésnek. — Mike DeFabo, a Steelers munkatársa