május 15, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Carlos Alcaraz 5 szettben verte Novak Djokovicot, ezzel megnyerte második Grand Slam-tornáját Wimbledonban.

Wimbledon, Anglia – A gyenge kezdés miatt Carlos Alcaraz egy pontot kapott Novak Djokovic ellen a wimbledoni döntőben.

Ez a fajta hiány mindenki számára ijesztő, nemhogy egy 20 éves fiatalembernek a második döntőjében, és bárki ellen, nemhogy Djokovics ellen, aki egy évtizede nem veszített a centerpályán, aki az ötödik egymást követő bajnoki címet üldözi. . , és összességében nyolcadik lemezt rögzített az All England Clubban. Valaki, aki megnyerte az év első két Grand Slam-tornáját, és pályafutása során 23-at.

Ó, de a US Open tavalyi bajnoka, Alcaraz azt akarta, hogy Djokovic legyen, akit „sportunk legendájának” nevezett. Azt mondta, ez még különlegesebbé tenné Wimbledon megnyerését. Így Alcaraznak sikerült felbukkannia abban a döntetlenben, mint a „Car-los! Car-los!” Innen az Alcaraz 32 pontos, 25 perces remekműve nem sokkal ezután, és ami még fontosabb, a spanyol bekerült az E csoport tégelyébe is.

Mindezt összeadva az első számú kiemelt, Alcaraz a szupersztárok elvárásainak megfelelően alakult, a potenciált győzelemre fordítva, és véget vetett Djokovic 34 meccsig tartó győzelmi sorozatának az All England Clubban. Lecsapott rá úgy, hogy 1-6, 7-6(6), 6-1, 3-6, 6-4-re legyőzte egy szenvedélyes oda-visszavágós döntőben vasárnap. Alcaraz megszerezte első wimbledoni és a második Grand Slam-bajnoki címét.

„Nem adtam fel, nem adtam fel” – mondta Alcaraz, Boris Becker és Bjorn Borg után a harmadik legfiatalabb férfi, aki az 1968-ban kezdődő nyílt korszakban megnyerte a füves pályás bajnokságot. „Nagyszerű rangadókat, nagyszerű pontokat értünk el. Hosszú, hosszú meccs volt. Hosszú sorozatok. Ez a mentális rész tette lehetővé, hogy ott maradjak.”

READ  Sabrina Ionescu új WNBA-standardot állít fel a pontok, lepattanók és gólpasszok tekintetében egyetlen szezonban

„Soha nem játszottam olyan játékossal, mint ő” – mondta Djokovic egy olyan férfi nyilatkozatában, aki sokáig és sok nagyszerű meccsen versenyzett Federer és Nadal ellen.

„Kétség nélkül bebizonyította, hogy ő a világ legjobb játékosa” – mondta Djokovic.

A 36 éves korkülönbség pedig Alcaraz és a trófeaátadó ünnepségen könnyeit törölgető Djokovic között 1974 óta a legszélesebb volt a férfi torna döntőjében.

Alcaraznak tehát volt egy fiatalja, amit természetesen meg is tett, amikor a múlt hónapban a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjében találkoztak egymással. Ez a szett szokatlan volt két szett óta, mielőtt az Alcaraz összeszűkült és elhalványult. Ezúttal megvolt az állóképessége és az ütései ahhoz, hogy megelőzze Djokovicot – és a meggyőződése, hogy nyerhet.

Miután Alcaraz az első szettben kilenc ki nem kényszerített hibát vétett Djokovic kettőjéhez, ami az idegesség jeleit mutatta Párizsban, vasárnap fordulni kezdtek a dolgok. 4-allnál a második szettben Djokovic egy elhasználódott foltra csúszott az alapvonal mögé a királyi box alatt, és az ütőjét szélesre dobta, amikor az esett. A következő cserénél Djokovic behajlította az egyik lábát a másik fölé hajlítva, majd bal sarkát a hálóra helyezte további nyújtáshoz.

Egy döntetlenre, Djokovic dominanciájára készülnek: mind a hat wimbledoni elődöntőt és 15 egymást követő Grand Slam-tornát megnyert.

Djokovic 6-5-re vezetett, miután Fergus Murphy főbíró figyelmeztetése nem zavarta, mert túl sok időt vett igénybe az adogatásra. beállított pont.

De Djokovic két fonákütése egy pontra tette Alcarazt a szetthez képest.

„A fonák cserbenhagyott” – mondta később Djokovic.

Alcaraz ezt követően 118 mérföld/órás sebességgel visszakapta a győztest, ezzel megtartva a követő pozícióját. Ahogy az emberek felemelkedtek a lelátón, Alcaraz jobb kezét a füléhez téve megpördült, megragadva a pillanatot.

„Ha elvesztettem volna azt a szettet, valószínűleg nem tudtam volna felemelni a trófeát” – mondta Alcaraz. – Valószínűleg három szettben is veszíthettem volna.

READ  Teljesen brutális, nem jó, szörnyű, szemét, a hirtelen összeomlás le a kalappal a szélére: a Panthers 5-3-ra verte a fővárost

Két óra és két csoport volt.

egy-egy készlet.

Most meccs volt.

Kezdte felejthetetlennek érezni magát.

A harmadik 5. játéka már önmagában is megérte a belépő magas árát. Senki sem akar meghajolni. Senki nem akar lemondani semmiről. Egy meccs volt, igen, de értelmesnek tűnt.

Amikor Djokovic egy előrenyújtást vágott a hálóba a brékért – az öt alkalomból egy alkalommal, amikor adogatását veszítette el a meccsen, több mint hat korábbi ellenfélnek sikerült együtt –, az Alcaraz úgy ünnepelte a 4-1-es vezetést a szettben, hogy hátravetette a fejét és kiabált. Vamos!”

De Djokovic nem ment el. Ismét megemelte a szintet, és ezt a lenyűgöző küzdelmet az ötödik szettbe tolta.

Az egyik ok a sok közül, hogy csodáljuk Djokovic esélyeit abban a pillanatban: Wimbledonban öt játékosnál 10-1-es mérleggel lépett pályára, és 35-9-re az összes jelentős slam-mérkőzésen.

De ezek a meccsek a múlté.

Alcaraz a jövő.

130 mph-s csúcs szolgálja ki. Elülső kalapácsa 100 mérföldet üt el óránként, úgy lövöldözve, hogy a megfigyelő azt gondolja, hogy minden lénye minden egyes lendületébe bele van fektetve. Pofon az evezővel, és „Uhhh-ehhh!” Az erőfeszítések kilégzése – a káprázatos nézők zihálásával együtt – visszhangzott az egész arénában.

A lehető legváltozatosabb játékot jeleníti meg, az ütőképességétől a jól álcázott lövésekig, amelyek segítségével a második és harmadik szettben visszatérhetett a mélységébe.

Eközben Djokovic rengeteg tehetséggel és rengeteg izommemóriával rendelkezik. Leggyakrabban összefonódott, nyújtózkodott, és majdnem becsúszott a hasadékokba, hogy visszaszerezze Alcaraz éles, célba lőtt lövéseit oly módon, ahogyan azt senki más nem tudta volna.

Ráadásul ott volt, és kész, olyan módon, amiről Alcaraz egyelőre csak álmodni tud.

De ha ez a győzelem egy szeles és felhős napon bármi jel, akkor az Alcaraz jó úton halad afelé, hogy sok mindent elérjen.

READ  A Bucks Chris Middleton visszautasította a 40,4 millió dolláros játékosopciót, források szerint: Mit jelent ez Milwaukee számára

Előre lépett Goodnak úgy, hogy megtörte, így 2-1 lett az ötödik játékrészben egy fonák passzból. A pont közben eleső, de gyorsan visszapattanó Djokovic erre úgy válaszolt, hogy ütőjét a kapufának ütötte, engedve a becsapódást. Megsemmisítette a felszerelését, és törvénysértést kapott Murphytől.

„A pillanat frusztrációja” – mondta Djokovic.

Még 24 percig folytatták volna, de Alcaraz soha nem engedett, soha nem engedett, nem számít az ügyesség, és a férfi megragadta a hálón. És nem Djokovic, hanem Alcaraz eltakarta az arcát, és az utolsó pont után a fűre gurult, majd hazavitte az Arany Kupát.

„Ez olyasvalami, amit soha nem fogok elfelejteni” – mondta Alcaraz. „biztosan.”