március 29, 2024

Ceccon világrekordot állított fel, Ledecky újabb címre vágyik

BUDAPEST (AP) – Világcsúcsot állított fel hétfőn az olasz Thomas Sekon a férfi 100 hátúszásban az úszó-világbajnokságon, Katie Ledecki pedig még egy aranyat nyert.

A 2016-os olimpián az amerikai Ryan Murphy 51,60 másodperc alatt döbbentette meg a Seychelle-szigeteki versenyt, és 0,15 másodperccel borotválta le a korábbi legjobb eredményt.

„Tegnap 52,1-et úsztam, nagyon könnyen” – mondta Ceccon. „Jól érzem magam a vízben, versenyzem, nyugodt maradok, és a versenyemre koncentrálok. És ennyi.

Murphy lett a második 0,37 másodperccel, őt csapattársa, Hunter Armstrong követte 0,38 másodperccel.

– Thomas kunyhói – mondta Murphy, miközben megdöntötte rekordját. „Ez nagyon gyors idő, és csodálatos két év lesz.”

A fiatal bajszos olasz megszerezte első világbajnoki címét, míg Ledecky negyedik lett 1500 gyorson, és 17-re növelte rekordját.

Ledeckyt soha nem fenyegették meg, és 15: 30,15-tel ért célba – 10 másodperccel elmaradt 2018-as világcsúcsától – 14,74 másodperccel megelőzte az amerikai Katie Crimest.

Ledecky boldogan merült a vízbe, majd megölelte csapattársát.

„Annyira különleges volt megosztani vele ezt a pillanatot” – mondta Ledecky.

A 16 éves Grimes a második junior, aki 1500 világérmet nyert Ledecky 2013-as első győzelme óta.

„Nagyon ideges voltam, mert ez volt az első világbajnokságom, és az USA csapata olyan jól teljesített, így ezzel akartam folytatni” – mondta Grimes.

Ledecky 2015-ben és 2017-ben nyert, és legalább négy világbajnoki címet nyert az 1500, 800 és 400 freestyle versenyszámok mindegyikében. Csak honfitársa, Michael Phelps szerzett legalább négy aranyérmet három különböző úszóversenyen a világon.

„Nem hiszem, hogy egy ideig Katie-t bárki is az első helyre tenné, de szerintem ez mindenki számára egy cél” – mondta a harmadik helyen végzett ausztrál Lonnie Polyester, 18.81-el Ledecky tempójával. „Bizonyára felállította a mércét a távúszásban a világon.”

READ  A TritonLife megnyitja Magyarország 1. magán perinatális intenzív osztályát

A poliészter bronz volt hazája első érme ezen a versenyen. Az 1500 gyorsúszás az egyetlen olyan női verseny, ahol ausztrál úszó nem ért fel a dobogóra.

Az olasz Simona Guadrella, aki gyorsan második lett a selejtezőben, fél perccel lemaradva ötödik lett.

Reagan Smith újabb aranyat szerzett az Egyesült Államoknak a női 100 háton, a harmadik helyen végzett egy másik amerikaival, Claire Curzonnal 0,18-as idővel, 58,22 másodperccel megelőzve kanadai riválisát, Kylie Mosst.

Aztán az olaszországi show a Cecconnal kezdődött.

Giorgio Lambert után ő a második olasz, aki világcsúcsot állított fel hosszúúszásban. Lambert 1989 és 1999 között állította be a férfi 200 gyorsúszás rekordját.

Az olasz Benedetta Pilato 1:05,93, 0,05 arányban nyerte meg a női 100 mellúszást, a német Anna Ellent és 0,09, 0,09-cel a litván Ruta Meiluttit előtt.

A 17 éves Pilato a legfiatalabb olasz úszó, aki aranyérmet nyert a világon.

Háromra hozta hazájában az aranyérmek számát, ami a korábbi világokban már sikerült olasz úszóknak.

Szintén a román David Popovici nyerte meg a férfi 200 métert 1:43,21 – 1,26 másodperc alatt, ezzel junior világcsúcsot állított fel.