május 2, 2024

Coco Gauff vereséget szenved az Australian Open elődöntőjében, miközben Aryna Sabalenka bejut a döntőbe

Csütörtökön az elődöntőben ért véget Coco Gauff Australian Open versenye, ugyanis a 19 éves US Open-bajnok egy olyan ellenféllel találkozott, aki az elmúlt két évben mindenki számára túl sokat bizonyított a Melbourne Parkban.

A tavaly szeptemberi US Open döntőjében Gauff és 24 ezres előtt összeesett fehérorosz keményen címvédő Aryna Sabalenka rengeteg megrendült pillanatot élt át a Rod Laver Arénában. De Sabalenka a legjobban játszott a legfontosabb pillanatokban: az első szett tiebreakében legyőzte Gauffot, majd a másodikban ismét elhúzott, 7-6 (2), 6-4-re nyert, és bejutott harmadik Grand Slam-döntőjébe. .

Gauff hosszú idő óta a legrosszabb teljesítményével lépett pályára, a negyeddöntőben az ukrán Marta Kostyuk ellen hibázott győzelmet aratott, amit ő „C-játékának” nevezett. Ennek érdekében borostyánszínű szoknyáját, felsőjét és technicolor cipőjét visszafogottabb tengerészkékre cseréli. Egy másik megjelenés, és azt reméli, hogy másfajta előadás lesz.

Volt ilyen is meg nem is, jobb volt, de nem volt elég jó, főleg az adogatása. Gauff nyolcszor kétszer hibázott, ami a turné legjobb éveinek visszalépése. Második szervája gyakran lágy és rövid volt, így Sabalenka felugrott a pályán, és győzteseket ütött el ellenfele mellett.

„Egyenesen eltaláltam a tenyeremmel, így mindig tudta, hova kell mennie” – mondta Gauff.

Egy olyan estén azonban, amikor mindkét játékos, különösen Gauff messze nem volt a legjobb, az amerikai sztárnak megvoltak a lehetőségei. Az első szettben megmentett egy szettpontot, 5-2-es hátrányból visszaállva adogatta a szettet, és két pontra volt a győzelemtől.

Közel öt játszma hálós előre- és hosszú hátralövések után Sabalenka életre kelt, lövései végigsöpörtek a pálya hátsó részében, és Gauff térdre kényszerítette őket, hogy visszaszerezze őket.

Úgy tűnt, Sabalenka 5-2-es vezetés után elszalasztotta a lehetőséget, hogy korai vezetést szerezzen ezen a mérkőzésen. Most az első szett végén ismét ő volt az előnye, és ezúttal nem tudta felülkerekedni rajta, hibátlan döntetlent játszott. Erőteljes adogatással fejezte be, amit Gauff kiterjesztett, hogy visszaadja a labdát, de csak nézte, ahogy a labda egy lábbal leesik a pályáról.

READ  Dél-Kaliforniai Trojans vs UCLA Bruins Élő eredmények és statisztikák – 2022. március 5.

Sabalenka még soha nem ejtett szettet a meccs előtt, ellenfelei többsége számára pedig teljesen játszhatatlan volt, meccsei néha egy óra alatt is véget értek. Ahogy játszott, az egyetlen játékos, aki meg akarta győzni, ő maga volt. Mivel a második szettben Gauff kitartott az életéért, elkerülve, hogy több szervízjátékban is lemaradjon, a kérdés csak az volt, hogy Sabalenka összeesik-e a vége felé, ahogyan azt már annyiszor tette a múltban. Ez Gauff ellen történt a US Open döntőjében, és ez az a fajta nyers közelmúltbeli emlék, ami felfalhatja a játékost.

Sabalenka mosolyog a győzelme után (Martin Cape/AFP a Getty Images segítségével)

Nem repedt meg. Amikor Gauff a második végén a vezetés küszöbén állt, Sabalenka erősen visszajött és hárított 3-4-ről, majd a következő játszmában megtörte Gauffot azzal, amit egész éjjel csinált – egy lágy második sortüzet ütött. Adogatások és előrenyújtások olyan szögekbe, amelyeket még Gauff sem tud követni.

Újabb nagy, megválaszolhatatlan adogatás, Gauff elment, és egy erőteljes fonák a hálóba lőtt.

„Bármi történt is, képes voltam koncentrált maradni” – mondta Sabalenka.

A sport egyik legnagyobb színpadán, egy nagy pályán látva Gauffot nem váltott ki semmi rossz gondolat. Azt mondta, hogy a US Open egy nagyon jó verseny volt számára, egy Grand Slam-döntő, amire büszkének kell lennie.

„Nem rossz emlék ez számomra” – mondta Sabalenka.

A veszteség kétségtelenül meg fogja csípni Gauffot. Szereted a versenyt és utálsz veszíteni. Zsinórban 12 Grand Slam-mérkőzést nyert meg. Miután több éven át próbált beváltani a tőle sokak által elvárt ígéreteket, megnyerte a fő bajnoki címét hazai pályán, és hét hónappal a 20. születésnapja előtt túllépte a saját maga által kitűzött határidőt, hogy címet nyerjen.

A győzelem előtt kétségbeesettnek érezhette magát Grand Slam-veresége után. A vereség után Gauff nevetett a meccs utáni sajtótájékoztatóján, néhány ponton kinevette magát, és azzal viccelődött, hogy nem akarta elmagyarázni a játéktervét, mert az nem működött jól.

READ  A Boston Marathon jövőre lehetőséget ad a nem kettős futók számára

„Csalódott vagyok, mert jól éreztem magam, amikor kimentem a pályára” – mondta. „A nap végén ő volt a jobb játékos. Jobban játszotta ezeket a pontokat. Úgy érzem, van még mit javítanom.”

Gauff kemény lehet önmagával szemben, de nemrég látott egy statisztikát, amely szerint tinédzserként ugyanannyi Grand Slam-győzelmet aratott, mint Serena Williams és Jennifer Capriati, akik mindketten jó karriert futottak be.

– Jó irányba haladok – mondta. „Csak az utazásra kell emlékeztetnem magam, nem a pillanatra.”

Amikor Ausztráliába érkezett, minden oka megvolt azt hinni, hogy ugyanolyan jó esélye van, mint bárkinek egy újabb díjat nyerni. Idei első versenyén megvédte címét az új-zélandi ASB Classicon.

Megérkezett Melbourne-be, és elkezdett szembeszállni az ellenfelekkel, de ezt a radar alatt tette. Meccseit kora délután játszották egy félig üres Rod Laver Arénában, az amerikai televíziós közönség befogadására. Páros partnere, Jessica Pegula úgy döntött, hogy nem játszik párosban, miután korán elveszített egyéniben. Ez rengeteg időt adott Goffnak, hogy betöltse az űrt. Moziba mentem. olvas. Edzett, néha a ferde meccsei után. Továbbra is nyertem.

A Marta Kostyuk elleni negyeddöntőben szinte elszállt a játéka. Küzdött, hogy megérintse a tenyerét, és magabiztosan adjon szolgálatot, de az állóképessége és a soha meg nem szűnő mentalitása segített abban, hogy túljusson.

Tudta, hogy nem fogja megúszni Sabalenka ellen. Összerándult és duplázott, amikor adogatás után kihagyott.

„Bárcsak jobb szolgáltatást tudnék nyújtani” – mondta később. „A másodikra ​​megy, amikor kettős hibát követ el.”

Azonban néhány pontra jutott, és bármennyire is frusztráló volt számára, hogy nem a legjobban játszik, amikor kellett, bizonyos pillanatokban a legfontosabb eszmecserék közepén azon kapta magát, hogy „Ez jó móka. ”

Miközben lesétált a pályáról, edzője, Brad Gilbert azt mondta neki, hogy holnap kisüt a nap, és lesz még esélye egy jó napra.

READ  Keeler Murray: A Las Vegas-i rendőrség vizsgálja azt az esetet, amikor egy rajongó állítólag megütött egy NFL hátvédet

– Holnap, nem tudom – mondta Goff. – Megpróbálok moziba menni, vagy ilyesmi, büszke leszek magamra.

(Felső kép: Lillian Swanrumfa/AFP a Getty Images-en keresztül)