május 3, 2024

Colorado állam áthajózik Virginia mellett az első négyben

DAYTON, Ohio – Közel 14 percnyi játékidőn keresztül és közel egy órán át valós időben a labda egyetlen alkalommal sem ment át Virginia kosarán.

A Cavaliers – ebben a szezonban és a múltban is – hajlamos volt a lassú támadóprodukcióra, de a keddi szünet különösen fájdalmas volt. Virginia olyan helyet kapott az NCAA-tornán, amelyet sokak szerint máshová kellett volna mennie, egy Big East csapatba vagy talán Indiana államba. A Cavaliers edzője, Tony Bennett szerint csapata „kihozta” az alapszakaszban rejlő lehetőségeket, és igazi izgalommal a negyedik helyre került.

Ehelyett a Colorado State volt az a csapat, amely érvényesítette státuszát, és megmutatta, hogy talán megérdemel egy erősebb magot. A 10. helyen kiemelt Rams elfojtotta a szintén 10. helyen kiemelt Virginia támadását, és ami talán a legmeglepőbb, repedéseket talált a Cavaliers elit védelmében, és 67-42-es győzelmet aratott az UD Arénában.

A Colorado State továbbjut a közép-nyugati régióban, és legközelebb a hetedik helyen kiemelt Texas lesz az első fordulóban csütörtökön az észak-karolinai Charlotte-ban.

„Úgy éreztük, esélyünk van a győzelemre ma este, de ez a Hall of Fame edzője” – mondta a Rams edzője, Niko Medved Bennettről. „Ez egy csodálatos program, és hihetetlenül nagy tiszteletem van iránta. Szóval egyáltalán nem számítottam arra, hogy ez ma este eljön.”

Miután a Virginia sztárja, Reece Beckman az első félidőben 9:20-nál eltalált két szabaddobást, a Cavaliers addig nem szerzett gólt, amíg Beckman 16:37-tel ziccerben lépett pályára. A szárazság 19 egymást követő kihagyott lövést tartalmazott, és 13:53 játékidőt és 59 percet ölelt fel, amibe beletartozott az első félidő 20 perce is.

READ  Jelentés: Az NFL "nagyobb valószínűséggel" elfogadja Deshaun Watson 6-8 meccses eltiltását, és nem fellebbez

A Colorado State az első félidőben öt mezőnygóllal és 14 pontig tartotta Virginiát, ami a legkevesebb az ACC-csapatnak az NCAA-torna első felében, mióta Wake Forest 10-et szerzett Butler ellen az első fordulóban 2001-ben. Virginia 40 pontot ért el 1:59 a meccsbe, ezzel megdöntötte saját rekordját, amit egy ACC-csapat szerzett legkevesebb ponttal a Big Dance-ben (39 a Florida ellen 2017-ben).

„Ők az egyik leglassabb csapat, ha nem a leglassabban játszanak, támadólag az országban” – mondta Medved. De ha ránk néz, az ország két legjobb csapata közé tartozunk a védekezési tempót tekintve, ami azt jelenti, hogy a csapatokat arra kényszerítjük, hogy későn játsszanak.

A Rams gárdája, Nick Clifford és Josiah Strong Beckmant és Isaac McNeelyt, a Virginia legjobb két gólszerzőjét 6/29-es lövésben tartotta együttesen. A 27 pontos első félidő után a Colorado State folyamatosan talált lyukat a Virginia védjegyének számító védelmében, a támadó Joelként Scott (23 pont) lőtt ) és Clifford (17) 40 pontos második félidőt szerzett a Ramsnak.

„Nem hagytuk, hogy kivonjanak minket a játéktervünkből” – mondta Clifford. „Ragaszkodtunk ahhoz, amit csinálunk, és bíztunk benne.”

Virginia védelme „összeomlott” – mondta Bennett.

„Jó munkát végeztek a labda nyomásában, a passzsávokban és a résben voltak” – mondta Beckman, a clevelandi gárda. „Azt hittem, ma is voltak jó támadásaink. A lövések nem estek.”

A Colorado State „egy kicsit személyesen vette” a 10. kiemeltként a legjobb négy közé, miután 4-1-re kikapott az 1. és 2. Quadrant ellenfeleitől nem konferencia játékban, és 9-9-re a Mountain Westben, Cliffordban az 1. és 2. Quadrants ellen. mondott.

A Rams 2013 óta az első NCAA-torna mérkőzését nyerte meg.

„Nehéz elképzelni, hogy ma este jobb lesz a helyzetünk” – mondta Medved.

A keddi kiruccanás nem is lehetett volna sokkal rosszabb Virginia számára, bár a csapat támadóküzdelmei nem voltak teljes meglepetések. A Cavaliers az utolsó helyen végzett az ACC-ben, és a 344. helyen áll országosan a védekezésben (63,6 PPG). Kétszer szereztek 41 pontot vereségben, és hétszer szereztek 50 pontnál kevesebbet, ami 1947-48 óta a legtöbb egy szezonban (8).

READ  De'Aaron Fox először támad Steph Curry elleni kulcsfontosságú PG-harcban. Steve így látja

A Virginia legutóbbi öt fellépése során negyedszer veszítette el első NCAA-torna mérkőzését, míg a másikon (2019) országos címet nyert.

„Itt magasra tettük a lécet. Kijutottunk erre a tornára, ami nem könnyű. Jól teljesítettünk” – mondta Bennett. „De fájdalmas eljutni idáig, és nem fejlődni. Természetesen folyamatosan minőségi játékosokat kell hozzáadnunk. Természetesen a rendszer szemszögéből kell vizsgálnunk a dolgokat.”