április 20, 2024

Dél-Kaliforniai Trojans vs UCLA Bruins Élő eredmények és statisztikák – 2022. március 5.

Los Angeles (AFP) UCLA Bruins Kiabálhatta: „Kétesek vagyunk!” És ebben a pillanatban jól érzi magát.

Jaime Jaquez Jr. 27 pont, és a UCLA 17. kiemeltje legyőzte a 16. kiemeltet Dél-Kalifornia 75-68 szombat este, hogy megszerezze a második helyet a jövő heti Pac 12 bajnokságban. A második helyen kiemelt Arizona 18 bajnoki győzelemmel végzett az első helyen.

„Határozottan koncentrálunk, és megpróbálunk bejutni a Pac-12 és az NCAA versenyekre” – mondta Jules Bernard, aki 19 pontot gyűjtött.

A Bruins (23-6, 15-5 Pac-12) bejutott az alapszakasz döntőjébe, és holtversenyben a második helyen végzett a bajnokságban riválisaival. 2019. február 28-a óta a sorozat első győzelmével ötmeccset csúsztak a trójaiak ellen, és az elsőt Mick Cronin harmadéves edzője alatt.

„Az biztos, hogy az alapszakasz jól befejezése sokat jelent” – mondta Bernard.

Jaquez a Bruins legutóbbi két meccsén 57 pontot szerzett, ebből 30 pontot a Washington ellen.

„Sokkal jobban érzem magam” – mondta. – A bokám már sokkal jobban van.

Johnny Guzhang visszatért az UCLA-ba, miután két meccset kihagyott jobb boka ficam miatt. Nyolc ponttal végzett, 30 másodperccel két szabaddobást kihagyott, és négypontos előnnyel tartotta a Bruinst.

Bernard 3/4-re ment a szabaddobásvonalnál, ezzel eldöntötte a győzelmet.

Isaiah Mobley, Trojans (25-6, 14-6) vezetett 20 ponttal és nyolc lepattanóval. Boogie Ellis és Drew Peterson 13-13 pontot szerzett. A meccs első kosarát leszámítva a trójaiak késtek az út hátralévő részében. De végül bezárták.

A Bruins védelme 15-ször kényszerült bosszút állni a trójaiak ellen a múlt hónapban a Galen Centerben elszenvedett 67-64-es vereségért. Az UCLA-nak csak egy pörgetése volt – Myles Johnsontól – a legalacsonyabb pontszámért a rögzített meccsek közül, és a Pac-12 csapata által szerzett legalacsonyabb pontot.

„Csak megosztom a labdát, nem próbálok erőltetni semmit, jó támadást játszunk” – mondta Jaques.

READ  Michael O'Hare, a Tuohy család egy film után kapcsolatban állt egymással: volt csapattárs

Az USC 47-re egyenlített a meccsen Ellis négypontos meccsén, amely 12-6-ra zárta a második félidőt.

Jackies beledugta a kezét egy hatpontos UCLA-futásba, mire Peterson zsinórban ötöt szerzett, és egy ponton döntetlenre hozta a trójaiakat.

Jaquez vette át a vezetést, 16-4-nél három egymást követő labdaszerzésben szerzett gólt, ezzel a UCLA a legnagyobb előnyét szerezte meg, 69-56-ra. A trójaiak rövid időn belül négy átalakulást hajtottak végre, Ellis pedig elkövette a harmadik hibáját.

Ám a USC újra összeszedte magát, és 70-68-ra zárt egy 12-1-es gémmel, beleértve Mobley hét pontját is, miközben a Bruins hideg lett.

„Nem tetszett, ahogy befejeztük a mérkőzést. „Elkövettünk néhány szép hibát az út során.” – mondta Cronin. „Mindent megtettünk, hogy visszajöjjenek. Kétszámjegyű győzelmet kellett volna nyernünk.”

Cody Riley fordulópontot ért el a pályán, így az UCLA 72-68-ra vezetett.

„Nehéz lövés volt” – mondta Andy Enfield centeredző. „És akkor Isaiah lejött, és elkaptuk a labdával, és kihagyott egy 3 méteres horgot. Ezek döntő lövések voltak. Isaiah mindig csinálja az ugróhorgot, vagy legalább 90%-uk, és kihagyta. Mi. Egyszerűen nem lőhetünk ki egy golyót.”

Max Agbonkpolo elkötelezte magát az USC utolsó fordulójában, amikor 31 másodperccel a játék előtt kiment a pályáról. Reese Dixon-Waters és Ellis kihagyott egy hárompontost, Ellis pedig egy könnyű sarokrúgást az utolsó 16 másodpercben.

A nagy kép

USC: A trójaiak 25 meccset nyertek az alapszakaszban, ami iskolai rekord, és újabb utószezoni akcióra készülnek. Tavaly bejutottak az Elit Nyolcak közé.

UCLA: A Bruins tavaly 5-1-re végzett a négyes döntőbe jutáskor az NCAA-tornán, és izgatottan várják, hogy továbbléphessenek a tehetségekkel teli névsorban.

arany évfordulója

A Bruins félidőben ünnepelte az 1972-es nemzeti program 50. évfordulóját. A Center Courton összegyűlt játékosok között volt Bill Walton, Jamal Wilkes, Henry Pepe, Larry Farmer és Sven Nutter, valamint Gary Cunningham segédedző. Az UCLA veretlen volt 1971-72-ben John Wooden edző vezetésével, aki az iskola nyolcadik NCAA kosárlabda-bajnoki címe felé tartott.

READ  Denny Hamlin megnyeri a kupaversenyt Poconóban

remek este

Bernard, Riley és David Singleton kitüntetésben részesült a meccs előtt, bár nem biztos, hogy ez lesz az utolsó az idősebbeknél. Mindhárman visszatérhetnek a következő szezonban, mert az NCAA további jogosultságot biztosított a játékosoknak a COVID-19 miatt.

következő

Mindkét csapat díjat nyert a Las Vegas-i Pac-12 bajnokság első fordulójában, és csütörtökön kezdi meg a mérkőzést. A Bruins a Washington állam 7. helyezettjével játszik a 10. kaliforniai csapat ellen. A harmadik helyen kiemelt trójaiak vagy a 6. helyen játszanak Washingtonban, vagy a 11. helyen Utahban a negyeddöntőben. Ha mindkét csapat nyer, a Bruins és a Trojans találkozhat az elődöntőben.

Copyright 2022 STATS LLC és az Associated Press. Szigorúan tilos bármilyen kereskedelmi felhasználás vagy terjesztés a STATS LLC és az Associated Press kifejezett írásos hozzájárulása nélkül.