április 27, 2024

Draymond Green kevesebb, mint négy perccel a Magic elleni meccs után kiesett, miközben a Warriors a bejátszás utolsó helyéért küzd.

A Golden State Warriorsnak minden győzelemre szüksége van a szezon zárásához, mivel a Nyugati Konferencia utószezoni helyéért küzd. Szerda este a Houston Rockets egy meccsel vezette a 10. kiemelt helyet – ez az utolsó hely. Minden meccset felpörgetnek majd, és ami az Orlando Magic elleni mérkőzés első perceiben történt, az nem lehet az, amire a Warriors gondolt.

Kevesebb mint négy perccel a szerdai meccs első negyede után a Warriors támadóját, Draymond Greent kiállították, miután Ray Acosta játékvezetővel vitatkozva két technikai hibát követett el. Green felforrósodott a Magic támadója, Paolo Banchero kosara után, amikor közeledett Acostához, és úgy tűnt, hogy megérintette a játékvezető karját. Green technikai hibát kapott, de tovább vitatkozott, miközben a kispad felé sétált, ami a második technikai és automatikus kidobását eredményezte.

A meccs után Mitchell Irvin legénységfőnök elmagyarázta, hogy Green kapott egy második technikai hibát, amiért „obszcén, trágár nyelvezetet intézett egy játékvezetőhöz”.

És mivel a Warriorsnak – akik Jonathan Kumingát nélkülözték szerdán – a lehető legtöbb meccset meg kellett nyerniük, érezhető volt Green csapattársai, köztük Stephen Curry csalódottsága.

A Warriors szerencséjére Curry hárompontosának és Andrew Wiggins 23 pontjának köszönhetően meg tudta tartani a 101-93-as győzelmet Orlandóban.

„Kár. Sajnálatos volt. Megérdemelte” – mondta Kerr Green kizárása után. „Vissza fog térni. Büszke vagyok a srácokra, akik feljebb léptek.”

Green 21 elidegenítést jegyzett pályafutása során, ami Rasheed Wallace 29 eladása után a második. NBA dátum. Decemberben Greent 12 meccsre eltiltották, mert kirívó szabálytalanságot követett el a Phoenix Suns játékosa, Jusuf Nurkic ellen. Az NBA Green korábbi cselekedeteire hivatkozott az eredeti határozatlan idejű felfüggesztés magyarázatában.

A Warriors januári és februári győzelmei egybeestek Green visszatérésével, mivel a liga egyik legjobban védekező csapatává váltak. Green a legtöbb pontot (8,8) szerezte a 2017–2018-as szezon óta, miközben meccsenként hét lepattanót szerzett és hat gólpasszt adott ki. Emellett 38,7%-ot lő 3 pontos távolságból, ami 2015-16 óta a legmagasabb mutató. A Warriors védekező értékelése közel öt ponttal javul 100 labdaszerzésenként, amikor padlón van.

READ  2023-as NFL-sorozat: válogatások, előrejelzések, legjobb fogadások az AFC-re, NFC-menetrend haladó formában 15-6 dobásban

A Golden State a szezonban utoljára jövő csütörtökön mérkőzik meg a Rocketsszel, ami ezt bizonyíthatja Kulcsfontosságú a Play-In versenyzésben. Mivel Green továbbra is létfontosságú eszköz a Warriors számára mindkét oldalon, remélik, hogy a játék idejére a pályán maradhat.

További NBA tudósítást keres? Jon Gonzalez, Bill Reiter, Ashley Nicole Moss és különleges vendégek minden nap belemerülnek a liga legnagyobb történetébe Beyond the Arc podcast.