április 26, 2024

Easton és Lado vegyes páros ezüsttárgyakat kap Magyarországon

Rory Easton és Annie Lato egy sikeres héten nyert vegyes páros címet a fiatal angol válogatottban a pudorsi magyar nemzetközi bajnokságon.

A döntőben a dán Mates Westerkard és Clara Loper páros sima szettben 21-18, 21-17-re legyőzte a párost, és ezzel megszerezte az ezüstérmet.

Easton és Lado küzdött az angol elődöntőben, az első két szett megosztása után a mindent eldöntő meccsen 21-12-re verték Jonty Russt és Lizzie Dolmant.

Easton közel került az aranyhoz a férfi páros döntőjében Zach Russszal – az angol páros vezette a tabellát.

Ezt a pozíciót azzal indokolták, hogy egyetlen szettet sem buktak el a finálé felé vezető úton, amely magában foglalta a csapattársak, Samuel Jones és Cholan Gayan elleni győzelmet az elmúlt nyolc meccsen.

A döntőben Easton ismét Westergarddal találkozott, ezúttal Emil Laritsen párosával, és az angol páros 21-18-ra nyerte meg az első szettet.

De a dán páros 21-13-ra elkapta a következő kettőt, és visszautasította a második utat az Easton szakasz élére.

Női egyesben Abigail Holden bejutott az elődöntőbe, sima szettekben legyőzve az első helyen kiemelt Gayle Mahoulet-t.

A hetedik kiemelt Vivian Chandorhazi hasonlóan fantasztikus módon esett ki, Holden idegtépő döntést hozott 23-21-re, és az utolsó négy végén kikapott a bajnok Wen Xi Xu-tól.

Estelle van Leeuwen izgalmas háromszettes győzelemmel kezdte mérkőzését a másik angol Michelle Ting felett, és 24-22-re nyert, és rendezte az 52 perces játékot Aditi Pat ellen.

Az ötödik kiemelt Freya Redfern szintén bejutott a második körbe, miután szettben kikapott a thaiföldi Sirata Rungpipunsopittól.

READ  Miniszter: Magyarország megvédi Ausztriát, Európát az illegális bevándorlóktól

A Yonex All England Open Badminton Championship visszatér az Utilida Arena Birminghambe a világ legjobb játékosaival 2022. március 16. és 20. között.

Ne hagyja ki, Szerezze meg jegyeit még ma.