július 3, 2024

Eredmények a párizsi csapat megalakításának befejezésével

Játszik

Az Egyesült Államok olimpiai atlétikai versenye az USA csapatának két legnagyobb sztárjával, Ray Benjaminnal és Sidney McLaughlin Levrone-al zárult.

Az utolsó előtti versenyszám a férfi 400 méteres gátfutás volt, Benjamin részvételével. A 26 éves gátfutó az elejétől a végéig vezetett, amikor találkozórekordot és 46.46-os világelső időt állított fel.

De az USA Track & Field talán a legjobb sportolóit mentette a végére – McLaughlin-Lefron pedig éppen ezt tette.

A női 400 méteres gátfutás olimpiai bajnoki címvédője és világcsúcstartója káprázatos látványt nyújtott a pályán, egyedül futva. Amikor McLaughlin-Levrone áthaladt a célvonalon, gyorsan rájött, hogy 50,65 másodperces idővel megdöntötte korábbi világcsúcsát.

McLaughlin-Lefron az egyetlen nő a verseny történetében, aki 51 másodperc alatt teljesítette a 400 méteres akadályt.

McLaughlin-Lefron és Benjamin kiemelte, milyen izgalmas utolsó nap volt az amerikai olimpiai atlétikaversenyen:

A női 100 méteres gátfutás döntője után felpörögtek az érzelmek a pályán.

Masai Russell mindenkit meglepett a Hayward Fielden és az atlétika világában, 12,25 másodperces győzelmével. Alisha Johnson 12,31 másodperces (12,302 másodperces) egyéni legjobb idejével megszerezte a második helyet.

Johnson talán a legérzelmesebb verseny utáni interjút adta az amerikai olimpiai atlétikai versenyen.

„Minden Istentől volt. Mindenki folyton azt mondogatta, hogy nem vagyok elég jó (és) azt mondta, hogy nem érdemlem meg. Szóval a magam módján, a csapatom módján és úgy csináltam, ahogy a dolgok el lettek képzelve. lenni” – mondta Alisha. Johnson – Lewis Johnson. „Ez a nyomornegyedek gyermekeinek szól, azoknak az embereknek, akik a semmiből jöttek, és ez mindenkinek szól, aki úgy néz ki, mint én, és aki kételkedett bennem. És ezt úgy tettem, hogy fekete egyenruhát viseltem a mellkasomon. Ezt képviselem. és megnyitom az utat mindenki előtt, aki a pozíciómban van.”Tyler Sárkány

Sydney McLaughlin-Levrone megdöntötte saját világrekordját 400 méteres gátfutásban

Sydney McLaughlin-Levrone folytatta uralmát a női 400 méteres gátfutásban, és (újabb) világcsúcsot állított fel vasárnap a Hayward Stadionban az Egyesült Államok atlétikai olimpiai döntőjében. McLaughlin-Levron 50,65 másodperc alatt haladt át a célvonalon, majd idejét látva döbbenten eltakarta a száját.

READ  Megjelenik az OBJ repülőgép-balesetről készült videófelvétel

McLaughlin-Levrone korábbi világcsúcsa, amelyet szintén a Hayward Stadionban állított fel, 50,68 másodperc volt, amelyet a 2022-es világbajnokságon ért el.

Anna Cockerill (52,64) a második, Jasmine Jones (52,77) pedig harmadik lett, és csatlakozik McLaughlin-Levronhoz Párizsban.Lindsey Schnell

Hubbell nagyot bélyegzett a párizsi jegyére. Hubbell vezette mindkét kört a 800-on, és 1:42.77-es pályarekordot és egyéni csúcsot ért át a célvonalon.

Hubbell edzőpartnere, Hobbs Kessler lett a második 1:43.64-es egyéni csúcsával.

Brandon Miller a harmadik, egyben utolsó helyet szerezte meg az előfutamban, 1:43.97-tel.Tyler Sárkány

Fisher és Noor a férfi 5000 utolsó körében tartotta a tempót. De Fisher elütött egy utolsó rúgást, amivel megnyerte a pályarekordot (13:08.85).

Nour közvetlenül a második helyen végzett, 13:09.01-es idővel zárta a versenyt.

Parker Wolfe lett a harmadik 13:10.75-ös egyéni csúcsával.

Fisher megnyerte a 10 000 métert is, hogy kijusson a június 21-i olimpiáraTyler Sárkány

Hauge a szezon legjobb dobásával, 260 láb 10 hüvelykkel nyerte meg a férfi kalapácsvetést. Rudy Winkler lett a második 258 láb, 10 hüvelykes dobással.

Huff és Winkler volt az egyetlen két dobó, akik olimpiai normákon versenyeztek.

Shelby McEwan nyerte a versenyt, 7 láb, 6½ hüvelyk magasságot ugrott. McEwan volt az egyetlen ugró a versenyben, aki elérte az olimpiai szintet.

Quincy Wilson, a 16 éves futó, aki lenyűgözte a Hayward Field közönségét azzal, hogy bejutott a döntőbe férfi 400 méteren, nagy esélye van Párizsba menni, hogy elérje a 4 x 400 méteres férfi váltót.

Hall 44,94 másodperces idővel a hatodik helyen végzett a 400 méteres döntőben. Idén ő a világ leggyorsabb ideje 400 méteren, miután június 23-án 44,59 másodpercet jegyzett a kísérletek elődöntőjében. A döntő után azt mondta, hogy addig nem hagyja abba az edzést, amíg nem biztos abban, hogy vége a szezonnak, és hozzátette, nem biztos benne, hogy számít-e a váltóra, mert az ilyen döntések „túl politikaiak”.

READ  A Yankees az „offseason key on”-t tervezi „Aaron Judge”-al vagy anélkül

A váltócsoportot Mike Marsh és Michelle Freeman váltóedzők határozzák meg. Legkésőbb július 8-án kihirdetik a csapatot, de a sportolókat és egyéni edzőiket hamarabb – esetleg vasárnap késő este – értesítik, így a sportolók megkezdhetik a közös edzést. –Lindsey Schnell

McLaughlin-Levrone futotta a leggyorsabb időt a 400 méteres gátfutás szombati elődöntőjében: 52,48 másodperccel könnyedén bejutott a vasárnapi döntőbe.

Minden alkalommal, amikor McLaughlin-Levrone pályára lép, megvan az esély a világrekord felállítására, és néhányan arra számítanak, hogy ez vasárnap fog megtörténni. Ő a címvédő aranyérmes, és erős favorit a párizsi győzelem megismétlésére. McLaughlin-Levrone Tokióban is aranyat nyert 4×400 méteren, és várhatóan ismét bekerül a váltóba.

Ha ezen a héten vagy a múlt héten lemaradt valamelyik eseményről, összegyűjtöttük az egyes versenyszámok első 3 helyezettjének eredménylistáját, akik automatikusan licitálnak a párizsi olimpiára.

Christina Clemons és Kenny Harrison automatikusan bejutott a 100 méteres női gátfutás szombati elődöntőjének első fordulójába. Clemons és Harrison egyaránt 12,52 másodpercet ért el. Ám a felülvizsgálatot követően Clemonst ítélték a győztesnek egy kis különbséggel.

Ironikus módon Alisha Johnson és Tonya Marshall ugyanabban a 12.36-os idővel áthaladt a célvonalon, hogy felgyorsuljon az elődöntő második fordulójában. A felülvizsgálat után Johnsont választották a győztesnek.

Masai Russell 12,36 másodperccel is megnyerte az elődöntő harmadik, egyben utolsó fordulóját.

Johnson, Marshall és Russell volt a legjobb idő a döntő előtt, amelyre vasárnap este 8 órakor kerül sor.

Vasárnap mikor kezdődnek az amerikai atlétikai döntők?

Az első utolsó vasárnap, a férfi kalapácsvetés 17:50-kor kezdődik. A döntő a női 400 méteres gátfutás 20:29-re.

Hogyan nézhetem meg az amerikai olimpiai atlétikaversenyeket

Minden eseményt élőben közvetít a Peacock, NBCOlympics.comÉs az NBC.com és az NBC és az NBC Sports alkalmazások. Az NBC vasárnap 17:30 és 20:30 között közvetíti a döntőt

Nézi: A 2024-es amerikai atlétika olimpiai próbaversenyei ingyenesek a Fubón