április 20, 2024

A Bundesliga három meccset felfüggesztett, a Maple Leafs pedig a második meccset kezdi

Michael Bunting Az NHL vezetősége három mérkőzésre felfüggesztette a játékosok biztonsága miatt, és nem lép pályára a Toronto Maple Leafs színeiben a Tampa Bay Lightning ellen a 7. legjobb keleti konferencia első fordulójának 2. meccsén csütörtökön a Scotiabank Arenában (19:00 ET; ESPN, CBC, SN, TVAS, BSSUN).

A Maple Leafs támadóját illegális fejellenőrzés és a Lightning védői elleni ütközés miatt büntették meg Eric Cernak 7-3-ra kikapott a keddi 1. meccsen.

A baleset a második szakasz 15:40-kor történt. A meccsbüntetést öt percre ítélték, mert szabálytalanul fejbe ütötték. A Lightning kétszer is betalált az ezt követő erőjátékban, csatár révén Corey Perry és a központ Brayden Point6-2-re vezet.

Cernak elhagyta a játékot, és nem tért vissza. A Tampa Bay edzője, John Cooper szerdán azt mondta, hogy a védő nem lép pályára a második meccsen.

A Maple Leafs az elmúlt hat szezonban mind az első körben vereséget szenvedett, beleértve az előző szezonban a Tampa Bay elleni hétmeccses vereséget annak ellenére, hogy 3-2-re vezetett. A Toronto 2004 óta nem nyert Stanley-kupa rájátszás-sorozatot, legutóbbi bajnoki címe pedig 1967-ben volt.

Mivel nem állnak rendelkezésre zászlók, Callie Jarnkrock Helyettesítsd őt a bal szélen a középső vonalra Austin Mathews és a jobbszárny Mitchell Marner Gyakorlatban szerd.

Ryan O’Reilly A középvonal egy vonalban volt a bal szélsővel Matthew Knesaki a 2. meccsben debütálhat a Stanley Kupa rájátszásában, és a jobb szélen Noel Accari. John Tavaresaki az első meccsen a bal szélen játszott egy vonalban O’Reillyvel és a jobb szélen William Nylanderközépre tolva a bal szárny között Alexander Kerfoot és nylander.

Negyedik vonal a központtól David Kampf a bal szárny között Zack Aston Reese és a jobbszárny Sam Lafferty ugyanaz maradt.

„A tegnapi nap nem volt nagyszerű (a csatárok) az alsó hatban, szóval ez van, de még nem hoztam döntést az összeállítással kapcsolatban, hogy milyen formában nézzünk holnap” – mondta Keefe szerdán. „Szerettem volna néhány ismétlést visszaszerezni Johnnak a központba; egész héten nem volt ilyen. Ha a végén megmozgatjuk a dolgokat, azt akarom, hogy jól érezze magát ott. De még nem hoztam meg végleges döntéseket, így nem sokat olvastam arról, hogy néztünk ki ma.”

READ  Auburn 1,85 millió dollárt fizet New Mexico államnak, és veszít

Knies, a Maple Leafs második körének választottja (57.) a 2021-es NHL-drafton, három alapszakasz-mérkőzésen volt egy gólpassz, miután a University of Minnesota másodéves szezonja után a Torontóhoz szerződött.

„A Tampa egy versenyképes csapat” – mondta Kniss arról, amit az első meccsen tanult meg, „a kiesés pedig egy másik állat, sokkal fizikaibb és sokkal gyorsabb.” Nagy lecke ennek a csapatnak.

„Ez nagyszerű lenne (a második meccsen játszani). Minden gyerek álma, hogy a rájátszásban és a Stanley Kupáért játsszon, szóval nagyon izgatott leszek, és részese leszek.”

O’Reilly elmondta, hogy nagyon lenyűgözte Knes, aki 42 pontot (21 gólt, 21 gólpasszt) szerzett ebben a szezonban a University of Minnesota színeiben 40 meccsen, amióta április 9-én csatlakozott a Maple Leafshez.

„Ő egy nagyszerű gyerek, keményen dolgozik, és láthatja, hogy hihetetlenek a képességei, ahogy korongoz, és ahogy játszik, izgalmas lesz vele játszani” – mondta O’Reilly. „Remélhetőleg sokat tudunk generálni, és kemény vonal ellen játszani, de remélhetőleg támadásban is hozzá tudok majd járulni. Nagyon le vagyok nyűgözve tőle. Azt lehet mondani, hogy hosszú pályafutása lesz az NHL-ben.”

Keefe megerősítette Ilja Szamszonovaki 29 lövésből hat gólt lőtt, mielőtt a második félidő végén meghúzta volna, a második meccsen rajtolna a Toronto színeiben. Joseph Wall Az öt lövésből négy elakadt a keddi harmadban.