október 3, 2022

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

EuroBasket 2022 – Eredmények, menetrendek, csapatok, hírek és frissítések

EuroBasket 2022 – Eredmények, menetrendek, csapatok, hírek és frissítések

Az EuroBasket visszatért!

Öt év kihagyás után a 2022-es kosárlabda-Európa-bajnokságon 24 ország kontinensbajnoka lesz, élükön az NBA legnagyobb sztárjaival. A torna csütörtökön úgy kezdődik, hogy négy rendező országban csoportmérkőzéseket rendeznek, az aranyéremre pedig szeptember 18-án, Berlinben kerül sor. A 2022-es EuroBasket minden mérkőzését a csoportkörtől a döntőig nézheti az ESPN+-on.

A tornát korábban kétévente rendezték meg, de a 2017-es tornától négyéves ciklusra tették át. A tokiói olimpia 2021-re halasztása 2022-re tette át a tornát, ami a világháború óta a leghosszabb kosárlabda Európa-bajnokság eseménye volt. II.

Szlovénia a Dallas Mavericks sztárja vezetésével Luka Doncic A 2017-es EuroBasket MVP Goran Dragic, címvédőként indul a tornán. Nehéz kihívás elé néz azonban Szerbia kétszeres NBA MVP-je által vezetett csapata Nikola Jokic. A másik legjobb versenyző Görögország, élén Giannis Antikonmo és a testvérei Thanasis És a CostasÉs a francia csapat, amely háromszor az év legjobb védekező játékosa Rudy Gobert – De nélkülözni fogja Victor Wimpanyama várható első számú kiszemeltjét 2023-ban.

Nincs ESPN+? Nyisson fiókot most!

különbség

Az EuroBasket 2022-ben 24 csapat vesz részt, négy, hat fős csoportra osztva. Mindegyik csapat öt mérkőzést játszik a csoportkörben, és csoportonként a legjobb négy csapat jut a kieséses szakaszba.

Oroszország eredetileg egyike volt annak a 24 csapatnak, amely kvalifikálta magát a tornára, de az ukrajnai orosz invázió után kizárták, és Montenegró váltotta fel.

A csoport

Belgium
Bulgária
Georgia (házigazda)
a fekete hegy
Spanyolország
pulyka

csoport b

Bosznia és Hercegovina
Franciaország
Németország (házigazdák)
Magyarország
Litvánia
Szlovénia

C csoport

Horvátország
Észtország
Nagy-Britannia
Görögország
Olaszország (házigazda)
Ukrajna

d csoport

Csehország (rendező ország)
Finnország
Izrael
Hollandia
Lengyelország
Szerbia

Eredmények és ütemterv

Minden idő keleti

Nézze meg az összes EuroBasket meccset az ESPN+-on

READ  Észak-Korea 2017 óta először dob fel gyanúsított ICBM-et

csoportos szakaszban

szeptember 1

Bulgária – Spanyolország, 7:20, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Magyarország – Bosznia-Hercegovina, 8:20, Kolnarina, Köln, Németország
Montenegró – Törökország, 10:05, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Litvánia – Szlovénia, 11:05, Kolnarina, Köln, Németország
Belgium – Grúzia, 12:50, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Franciaország – Németország, 14:20, Kolnarina, Köln, Németország

szeptember 2

Finnország–Izrael, 7:50, Prague Arena, Prága, Cseh Köztársaság
Nagy-Britannia–Ukrajna, 8:05, Forum d’Asago, Milánó, Olaszország
Görögország – Horvátország, 10:50, Forum di Assago, Milánó, Olaszország
Csehország – Lengyelország, 11:20, Prague Arena, Prága, Csehország
Hollandia – Szerbia, 14:50, Prague Arena, Prága, Csehország
Észtország – Olaszország, 14:50, Forum d’Asago, Milánó, Olaszország

szeptember 3

Belgium – Montenegró, 7:20, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Lengyelország vs Finnország, 7:50, Prague Arena, Prága, Csehország
Horvátország vs Nagy-Britannia, 8:05, Forum di Assago, Milánó, Olaszország
Bosznia és Hercegovina – Németország, 8:20, Kolnarina, Köln, Németország
Törökország – Bulgária, 10:05, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Ukrajna – Észtország, 10:50, Forum di Asago, Milánó, Olaszország
Szerbia–Csehország, 11:20, Prágai Aréna, Prága, Csehország
Franciaország – Litvánia, 11:35, Kolnarina, Köln, Németország
Spanyolország – Grúzia, 12:50, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Szlovénia – Magyarország, 14:20, Kolnarina, Köln, Németország
Olaszország–Görögország mérkőzés, 14:50, Forum di Assago, Milánó, Olaszország
Izrael–Hollandia, 14:50, Prágai Aréna, Prága, Cseh Köztársaság

szeptember 4

Montenegró – Bulgária, 7:20, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
– Németország – Litvánia 8:20 – Kolnarina – Köln – Németország
Belgium – Spanyolország, 10:05, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Bosznia-Hercegovina – Szlovénia, 11:35, Kolnarina, Köln, Németország
Grúzia – Törökország, 12:50, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Magyarország – Franciaország, 14:20, Kolnarina, Köln, Németország

szeptember 5

Izrael–Lengyelország, 7:50, Prágai Aréna, Prága, Csehország
Észtország–Horvátország, 8:05, Forum di Asago, Milánó, Olaszország
Görögország–Nagy-Britannia, 10:50, Forum di Assago, Milánó, Olaszország
Hollandia–Csehország, 11:20, Prague Arena, Prága, Csehország
Olaszország – Ukrajna, 14:50, Forum di Asago, Milánó, Olaszország
Finnország – Szerbia, 14:50, Prágai Aréna, Prága, Csehország

READ  Négy Fülöp-szigeteki elnökjelölt, köztük Pacquiao, nem hagyja el a versenyt

szeptember 6

Törökország – Belgium, 7:20, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Lengyelország – Hollandia, 7:50, Prágai Aréna, Prága, Csehország
Nagy-Britannia–Észtország, 8:05, Forum d’Asago, Milánó, Olaszország
Franciaország–Bosznia-Hercegovina, 8:20, Kolnarina, Köln, Németország
Spanyolország – Montenegró, 10:05, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Ukrajna – Görögország, 10:50, Forum di Assago, Milánó, Olaszország
Litvánia – Magyarország, 11:05, Kolnarina, Köln, Németország
Csehország–Finnország, 11:20, Prague Arena, Prága, Csehország
Bulgária – Grúzia, 12:50, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Szlovénia – Németország, 14:20, Kolnarina, Köln, Németország
Szerbia vs Izrael, 14:50, Prágai Aréna, Prága, Csehország
Horvátország vs Olaszország, 14:50, Forum d’Asago, Milánó, Olaszország

szeptember 7

Spanyolország – Törökország, 7:20, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Bosznia-Hercegovina – Litvánia, 8:20, Kolnarina, Köln, Németország
Belgium – Bulgária, 10:05, Tbilisi Aréna, Tbiliszi, Grúzia
Szlovénia – Franciaország, 11:05, Kolnerina, Köln, Németország
Montenegró – Grúzia, 12:50, Tbilisi Arena, Tbiliszi, Grúzia
Németország – Magyarország, 14:20, Kolnarina, Köln, Németország

szeptember 8

Hollandia vs Finnország, 7:50, Prague Arena, Prága, Cseh Köztársaság
Ukrajna – Horvátország, 8:05, Forum di Asago, Milánó, Olaszország
Görögország vs Észtország, 10:50, Forum d’Asago, Milánó, Olaszország
Izrael–Csehország, 11:20, Prague Arena, Prága, Csehország
Olaszország vs Nagy-Britannia, 14:50, Forum d’Asago, Milánó, Olaszország
Lengyelország – Szerbia, 14:50, Prágai Aréna, Prága, Csehország

KNOCKOUT مرحلة Stage

Az összes kieséses szakasz mérkőzését a berlini EuroBasket Arénában játsszák.

szeptember 10

16. forduló, első mérkőzés, reggel 7:50.
16. forduló, 2. játék, 10:35
Nyolcdöntő, harmadik meccs, 13:50.
16. forduló, 4. mérkőzés, 16:35.

szeptember 11

16. forduló, 5. mérkőzés, 7:50
16. forduló, 6. meccs, 10:35
16. forduló, 7. játék, 13:50.
16. forduló, nyolcadik mérkőzés, 16:35.

szeptember 13

1. negyeddöntő, 13:05.
Második negyeddöntő mérkőzés, 16:20

szeptember 14

READ  A kínai Xi először jelenik meg a nyilvánosság előtt a puccsról szóló pletykák után | Xi Jinping News

Harmadik negyeddöntő mérkőzés, 13:05
Negyeddöntő 4. mérkőzés, 16:20

szeptember 16

1. elődöntő, 13:05
Második elődöntő mérkőzés, 16:20

szeptember 18

Harmadik hely meccs, 13:05.
Bajnoki mérkőzés, 16:20.