május 5, 2024

Fiona O'Keefe debütálásakor megdöntötte az amerikai olimpiai maratoni futás rekordját Orlandóban

CNN

Fiona O'Keeffe lenyűgöző teljesítményt nyújtott Amerikai olimpiai maratoni próbák Szombaton Orlandóban, több mint három perccel megdöntve a korábbi rekordot.

A 26,2 mérföldes távon az első versenyén O'Keefe elfoglalta helyét az idei versenyen. Párizsi olimpia 2:22:10 alatt lépte át a határt, megjavítva Shallan Flanagan 2012-ben felállított 2:25:38-as rekordját.

Emily Sisson, az amerikai női maratoni rekorder, Dakota Lindorum pedig a második, illetve a harmadik helyen végzett, ezzel lekörözve a párizsi amerikai női csapatot.

A férfiaknál Conner Mantz ért célba elsőként 2:09:05-ös idővel, egy másodperccel megelőzve barátját és edzőtársát, Clayton Youngot.

A harmadik helyen álló Leonard Curriernek még várnia kell, hogy igazolja-e Mantz és Young mellett, mivel 2:09:57-es ideje kívül esik azon az időn, amely ahhoz szükséges, hogy újabb helyet szerezzen az amerikai csapatban.

Az új kvalifikációs rendszer azt jelenti, hogy Couriernek szüksége lesz egy amerikai férfira – Mantz és Young kivételével –, aki a 2:08:10-es olimpiai kvalifikációs idő alatt futja le egy kvalifikációs versenyen május végéig, hogy megszerezze harmadik helyét. a csapat.

O'Keeffe kétségtelenül a show sztárja volt egy meleg napon Orlandóban. A 25 éves nő lett a legfiatalabb női próbagyőztes, és az első nő, aki maratoni debütálásakor megnyerte a versenyt.

A 18 mérföldes távot követően leállt a kiváló minőségű mezőnyből, és 32 másodperccel lemaradt Sison mögött, aki a három évvel ezelőtti 10 000 méteres tokiói futás után második olimpiájára készül.

„Rengeteg az izgalom, és minden bizonnyal némi idegesség” – mondta O'Keeffe az újságíróknak az utolsó körben tapasztalt érzéseiről.

„Elkezdtem hallani, hogy az emberek azt mondják: „Párizsba mész, Párizsba mész.” De tudtam, hogy sok erős nő van mögöttem, és egy kicsit féltem.

A rendkívül versenyképes női mezőny azt jelentette, hogy a csapatba kerülés erős versenyzői mindig kikaptak. Sarah Hall, aki 40 évesen reménykedett először az olimpián, ötödik lett, míg a korábbi amerikai rekorder, Kira D'Amato 20 mérföld után visszalépett.

READ  Sixers megegyezésre jut Ben Simmonsszal

Lindorum, aki a 36. helyen végzetty A legutóbbi időmérőkön a szombati verseny záró szakaszában erősen végzett 2:25:31-es idővel, 15 másodperccel lemaradva Jessica McLean mögött a negyedik helyen.

Mantz és Young két leggyorsabb célt ért el az időmérőn a férfi versenyszámban, és elfoglalták helyüket Párizsban úgy, hogy az utolsó három mérföldön elhúztak Zach Banningtől, és szinte egymás mellett lépték át a vonalat.

Korir is megelőzte Panninget körülbelül egy mérfölddel a vége előtt, majd kései előnnyel visszatartotta Elkanah Kibetet, és megszerezte a harmadik helyet.