április 29, 2024

Iga Swiatek-Jessica Pegula mérkőzés, a Cotton-Eye Joe által

Jessica Pegula pályafutása egyik legnagyobb és legfurcsább győzelmét aratta Iga Swiatek ellen. (David Kerouac – USA Today Sports)

A tenisz olyan sport, amelyben az emberek egy része elhallgat, amiért egy pont alatt beszélsz. Így valószínűleg sejtheti, hogyan esett le a country rocker, „Cotton-Eye Joe” egy Top 5-ös meccsen.

A durva, de vicces leállás szombaton következett be a Canadian Openen az első helyen kiemelt Ija Swiatek és a negyedik helyen kiemelt Jessica Pegula elődöntőjében. Egy kritikus pontban, amikor a Pegula 4–3-ra vezetett a második szett tiebreakben, és három brékpontot is elért, Pegula megkísérelte a Swiatek feletti lövést a hálóba.

Ahogy a labda leesett, a „Lola Cotton I Go” pörgős dalszövege visszhangzott a montreali IGA Stadionban, és zihálást vonzott a tömegből. A pontot azonnal felfüggesztették, mivel a kamerák hitetlenkedve kapták el Pegulát.

A pontot megismételték, de az a furcsa pillanat lett a meccs fordulópontja, amikor Swiatek zsinórban 12 pontot nyert nemcsak a tie-breakben, hanem a harmadik szett első két játékában. Szerencsére Pegula onnan visszapattant, és 6-2, 6-7(4), 6-4-re felhúzott.

A meccs utáni pillanattól kezdve nevettem.

A Pegula vasárnap az Elena Rybakina és Ljudmila Samsonova közötti elődöntő győztesével mérkőzik meg.