április 30, 2024

Jokic, Murray segít a Nuggetsnek véget vetni a Celtics hazai veretlenségének

Boston – A Denver Nuggets sztárja, Nikola Jokic a péntek esti mérkőzést megelőző két napot a Boston Celticsszel töltötte a Golden State Warriors asszisztense, Dejan Milojevic halálát gyászolta.

Aztán kiment, és 38 perc alatt 34 pontot, 12 lepattanót és 9 gólpasszt gyűjtött egy 102-100-ra megnyert meccsen, ami véget vetett a Boston hazai veretlenségének (20-0), és eközben tiszteletben tartotta korábbi edzőjének örökségét szülőhazájában, Szerbiában.

„Ahogy a meccs után már említettem a csapatunknak, nem is lehetnék büszkébb Nicolára, amiért úgy játszott, mint Dickey tragikus halála után” – mondta Michael Malone, a Nuggets edzője. „Ezt csinálod, és ezért vagyok büszke Nicolára. Most veszítettél el valakit, akit szeretsz és akivel törődsz, ez nagyon sokat jelent neked, aki mentor és edző volt számodra.”

„Szóval menj, tiszteld őt. Tudod, mire gondolok? És Nicola kiment, és megtisztelte Dickie emlékét és örökségét azzal, hogy azon a szinten játszott, amin ő játszott. Nem könnyű nehéz szívvel csinálni, de Nicola egy különleges ember , magától értetődően.” És csodálatos volt nézni, ahogy ilyen nehéz szívvel játszik, és milyen szinten játszott, ha belegondolunk, hogy kivel játszunk, és minden mást hozzáadunk a keverékhez.

„Ezért Nicolas a világ legjobb játékosa.”

Jokic a címvédő NBA-döntő MVP-je, míg a Nuggets a regnáló NBA-bajnok. Ilyen elismeréseket remél Jayson Tatum és a Celtics még idén. Ezt a játékot könnyen össze lehetett volna téveszteni a döntőben játszódó játékkal, tekintve a magas szintű játékot, az intenzitást és a tipikusan hangos tömeget péntek este a TD Gardenben.

A Celtics 98-95-re vezetett 4:58-ra a negyedik negyedből, de az utolsó kilenc lövéséből nyolcat kihagyott – Tatum 1-5-re rúgott, és a záró másodpercekben kihagyott egy potenciális meccsegyenlítőt Kentavious Caldwell-Pope ellen. .

READ  Zack Taylor, a Bengals edzője nevet Andrew Whitworth újraegyesítési beszélgetésén

Tatum, aki a negyedik negyed utolsó 10 másodpercében és a hosszabbításban 3-13-ra áll az állásnál, és az elmúlt két szezonban bevallotta, hogy elsiette a lövést. Azt mondta, nem tudja, hogy a Denver az utolsó faultját felhasználva adta volna-e el a labdát, ami miatt az időkérésen kívüli Celtics visszaadásra kényszerült volna.

„Azt hiszem, elsiettem, és ez rajtam múlik” – mondta. „Az agyam mélyén nem voltam benne biztos, hogy hibáznak-e. Volt egy szabálytalanságuk, amit kellett volna. De több időm volt, mint amennyit magamra adtam, ezért több időt kellett volna rászánnom.

„De nem mehetek vissza. Valami, amiből tanulhatok.”

Késői rájátszásnak tűnt több okból is – többek között a Boston támadólemaradása miatt. Ám bár a Celtics szívesen visszakapna sok kései lövést, köztük Jaylen Brown és Derrick White által egy perccel még elhibázott két szabad 3-pontost is, ez is egy olyan meccs volt, ahol a Denver csillagai ragyogtak.

Jokic és Jamal Murray (35 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) együtt 69 pontot gyűjtöttek 29-43 lövésnél (5-11 hárompontos lövésből).

Másrészt Tatum és Brown együtt 35 pontot szerzett 15-43 lövésnél (2-17 3 pontosból).

Amikor arról kérdezték, hogy mikor érezte először, hogy jó éjszakának fog menni, Murray mosolyogva válaszolt: „Ennek így kell lennie [like that] Minden este.” Ezután rátért a játék „technikai” jellegére, és arra, hogy a két csapat egész idő alatt más-más külsőt mutatott egymásnak.

– Összekevertük – mondta. „Szerintem néhány periódusig ugyanazt csinálták. Technikai játék volt, tudod, mit mondok? Mert a pályán mindenkinek ugyanazon a szinten kell lennie. Úgy éreztem, minden alkalommal más volt a helyzet. 2-1-es zónába érkeztek 2, aztán beraktak egy kiskutyát [Holiday] JB-vel kell kezdenem [Jaylen Brown] Nyomni fognak, néha nyomni fognak, néha támadnak, tudod mit mondok?

READ  91 éves korában elhunyt Gil Brandt, az amerikai Dallas Cowboys csapat építésze.

„Mint mondtam, ez csak egy volt azon meccsek közül, ahol nekünk is rá kellett jönnünk. Tudod, mindkét csapat egymás ellen küzdött. Valahogy éreztük, be tudtuk dobni a szénagyártókat, és képesek voltunk hogy megszerezzük az utolsó ütést.”

Mindkét csapat valamilyen formában játszott rájátszásban. Aaron Gordon végig a pályán volt a második félidőben, és a Denver tartalék centereként játszott – akárcsak a bajnoki során –, hogy lelassítsa Kristaps Porzingist, miután az első negyedben 15 pontot szerzett. A többi elit játékos mindkét oldalról 35 percig és nagy intenzitással játszott.

„Az NBA legjobb csapata ellen játszol” – mondta Malone. „Olyan volt, mint egy rájátszás. Tudom, hogy ez csak a 43. vagy 44. meccs, bármi legyen is az, de olyan, mint egy rájátszás, a rájátszás hangulata és két nagyon jó csapat. Tudod, két éve bejutottak a döntőbe. Idén bejutottak a Keleti Konferencia döntőjébe A múlt, és nagy reményeket fűznek hozzánk, mint mi.

„Ez egy olyan játék volt, amelyben mindannyian részt vettünk. Mindent beleadtunk, amink volt, és szerencsénk volt, hogy elérjük a kívánt eredményt.”

A Boston volt a 13. csapat az NBA történetében, amely hazai pályán 20-0-val kezdte a szezont, és olyan hosszú szakaszokat vizsgált, amíg ez a sorozat eléri a 21-et. Végül a Denver tapasztalata nyerte meg az éjszakát – és Jokic, aki Észével és szívével máshol játszik, megmutatja, miért kétszeres MVP, és miért került fel gyorsan a minden idők legjobbjainak listájára.

„Nem könnyű feladat, hidd el” – mondta Porzingis, amikor megpróbálta lelassítani Jokicsot. „Ő a fő hangsúly, és nyilván még mindig szinte minden este megkapja a számait. Nagyon ügyes.”

„Nem gyors, semmi más, csak egy kosárlabda tehetség. [He’s a] Egy tiszta kosárlabda mester.”

Az ESPN Statistics & Information hozzájárult ehhez a jelentéshez

READ  Egy US Open férfi egyes döntője, amire csak félig számítottunk: Djokovic vs. Medvegyev