július 27, 2024

Kaitlyn Clark 0-5-ös rajt után megszerezte a tőrt, hogy megnyerje pályafutása első WNBA-t

Kaitlyn Clarke a pénteki készülő munkáról arra a Kaitlyn Clarke-ra vált, akire mindenki számított. Az eredmény: első WNBA-győzelme.

Az 1. számú draftjog megrázta a lassú rajtot, és 78-73-as tripla-A-győzelmet aratott a Los Angeles Sparks ellen, és megszakította az ötmeccses vereségsorozatot a szezonnyitón. Clarke mindössze öt pontot szerzett, és 7-ből 0 volt a meccs utolsó perceiben, ami nyilvánvalóan nem befolyásolta a döntéshozatalát.

Először Clark húzott be mélyről, és hat pontra növelte csapata előnyét két és fél perccel.

2024. május 24.;  Los Angeles, Kalifornia, USA;  Az Indiana Fever kapusa, Kaitlyn Clark (22) áthajt a Los Angeles Sparks kapusa, Lexi Brown (4) mellett az első harmadban a Crypto.com Arénában.  Kötelező kredit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Caitlin Clark megszerezte első WNBA-győzelmét első WNBA-tőrének köszönhetően. (Jane Kamen Onsia – USA TODAY Sports)

Aztán beadta az igazi tőrt, és mély mozdulattal megtette Los Angelest 40 másodperccel.

Ha Clarkot az Iowa államban elért számai alapján ítéljük meg, összességében nem volt jó játéka. 4/14-ből 11 pontot szerzett (2/9 mélyről), de emellett csapatcsúcsot szerzett 10 lepattanóval, nyolc gólpasszal és négy eladott labdával.

Természetesen, ha úgy ítéljük meg, hogy újonc, aki azonnal megkapta a kezdő labdakezelési feladatokat egy olyan csapatban, amely tavaly 13-27-re végzett kevesebb mint két hónapnyi teljes egyetemi szezon után, akkor ezt biztató lépésnek nevezhetjük egy olyan játékos számára, aki továbbra is esélyes a fordulóra.

A Fever (1-5) 11 ponttal maradt el a félidőben, de gyorsan visszajött a Sparks hanyag játékának köszönhetően, akik 19 labdarúgást vállaltak el. A veterán Kelsey Mitchell 18 ponttal vezette a Fever csapatát, ebből 13 pontot szerzett a negyedik negyedben, ezzel bebiztosította a győzelmet. A korábbi Indiana első számú kiszemeltje, Aaliyah Boston szintén stabil volt 17 ponttal és hat lepattanóval.

A Sparks oldalán az összetettben második helyen kiemelt Cameron Brink játszotta fiatal pályafutása legjobb játékát: 15 pontot szerzett 5/9 lövésnél, kilenc lepattanót, két gólpasszt, két eladott labdát és két blokkot szerzett. Derrica Hamby 18 pontot szerzett, 12 lepattanót szerzett és hét gólpasszt adott.

READ  Az NFL 7. hét nyertesei és vesztesei: Bill Belichick válaszol, miközben Bills és Lions megbotlik a kulcsfontosságú mérkőzéseken