április 29, 2024

Kansas 67-57 Oklahoma (2024. február 17.) A mérkőzés összefoglalója

NORMAN, Okla – Hunter Dickinson a szokásos domináns teljesítményt nyújtotta, Kevin McCullar pedig a Kansas fölé szorította.

Dickinson 20 pontot és 16 lepattanót jegyzett, McCullar kulcsfontosságú szerepet játszott a térdsérüléséből való visszatérésében, a hatodik helyen kiemelt Jayhawks pedig szombaton 67-57-re verte a 25. számú Oklahomát.

McCullar két meccs kihagyása után tért vissza, köztük… 79-50-re kikapott a Texas Techtől hétfőn. 35 perc alatt 10 ponttal és nyolc lepattanóval a Big 12 gólkirályaként végzett.

„Azt hittem, határozottan nincs formája, nincs ritmusa” – mondta Bill Self, a Kansas edzője. „De ő magában játszott. Csak akkor nyerjük meg a meccset, ha ő játszik.”

Johnny Furphy 15 pontig, kilenc lepattanóig és három labdaszerzésig jutott, Dajuan Harris pedig 11 pontot, hét gólpasszt és nem kapott el a Jayhawks színeiben (20-6, 8-5, Big 12).

Dickinson, egy 7 láb magas center, második a Big 12-ben pontszerzésben és első a lepattanókban. A két csapat első mérkőzésén 24 pontot szerzett és 14 lepattanót szerzett. A Kansas 78-66-ra nyer hazai pályán január 13-án.

Ezúttal 16 mezőnygólból 9-et talált el, és négy gólpasszt adott.

„Catcher elkapó volt. Ő csak egy felelősség” – mondta Porter Moser, az Oklahoma edzője.

A Kansas az utolsó hét találkozót megnyerte Oklahomával.

Jalon Moore 17 pontot, Javian McCollum 15 pontot szerzett a Sooners színeiben (18-8, 6-7). Otega Oyeh, a csapat második gólkirálya 12,3 ponttal meccsenként, három ponttal végzett az 1-7 lövésnél.

Oklahoma elvesztette két legnagyobb tartalékát. John Huguely IV, egy 6 láb magas, 275 kilós előre/középen térdsérülés miatt, míg Rivaldo Soares, a 6-6-os gárda bal boka sérülése miatt.

A Kansas a meccs nagy részében lemaradt, de McCullar hárompontosával 49-46-ra vezetett, körülbelül kilenc perccel a vége előtt. A Jayhawks 60-50-re tolta előnyét Harris lefektetésével, és onnan vette át a játék irányítását.

READ  Chiefs-Cardinals: Frissítések a meccsről és a pontszámokról a 2. heti előszezonból

A közönség kezdettől fogva energikus volt. Bár a hazai közönség tombolt, a kansasi szurkolók nagy csoportja utazott el, és hangjuk is hallatszott, amikor a Jayhawks nagyot játszott.

McCollum hárompontosával 23-16-ra vezetett a félidőben az Oklahoma, McCollum újabb 3-ával pedig 28-18-ra hozta a Sooners-t. Az Oklahoma az első félidő végén 11-re tolta az előnyt. A Kansas megszerezte a vezetést, de az Oklahoma így is 34-29-re vezetett a félidőben, 13 pontos előnyben Moore.

Az Oklahoma a második félidőben 22 mezőnygólból mindössze 4-et lőtt, köztük 11 hárompontosból 1-et. Self elmondta, hogy a félidőben a csapat megváltoztatta a labda képernyő lefedettségét, és a játékosok ezt jól megvalósították.

„Nagyon nagy változást hajtottunk végre, és ez tényleg nem olyan finom. Nagyon fontos. És a srácok nem rontották el” – mondta.

Ennek ellenére a Soonersnek még van esélye. De a második félidőben 22-13-ra kikaptak.

„Úgy éreztük, ha a második félidőben birtokoljuk a labdát, lepattanunk és lőttünk néhányat, az más játék lenne” – mondta Moser.

A nagy kép

Kansas: A Jayhawksnak szüksége volt erre, miután kínos vereséget szenvedett a Texas Techtől. Leállították a Sooners-t, és 40-29-re kikaptak. Self elmondta, hogy a csapat nincs abban a helyzetben, amiben remélték, de még mindig jó helyen vannak a szakaszon.

Oklahoma: Nagyszerű győzelem lehetett volna a Soonersnek, de hidegen mentek, ahogy ebben a szezonban időnként. Szétszórtságuk és energiájuk nem tudta legyőzni Kansas tehetségét vagy a mélység hiányát.