április 26, 2024

Magyarország Fábián és Betlehem 10 ezer aranyat kap

2022-es FINA Junior nyíltvízi úszó-világbajnokság

Női és fiú 10 km a 2022-es FINA Junior nyíltvízi úszó-világbajnokság második napján. A Seychelle-szigeteki Mahéban zajlik a junior világbajnokság, és ma reggel nagyon felhős volt, ahogy az az alábbi versenyvideón is látható:

Női 10k

Magyarország jól szerepelt ma délelőtt női 10 kilométeren Bettina Fabian 2:03:11.40 perc alatt nyert aranyat. 2,1 másodperccel tartotta a kezét az ezüstérmesek előtt Candela Lora (Spanyolország). Magyarország is bronzérmet szerzett Meera Simchak A harmadik helyen végzett 2:03:18,00 alatt.

A mindössze 17 éves Fabian a medencében is sikeres nyarat zárt. Hazájában, Magyarországon júniusban indult 400 szabadon a világbajnokságon. Fábián ezután 400, 800 és 1500 szabadon indult az augusztusi Európa-bajnokságon. A mai 10 km-en elért aranyérme az első egyéni major junior érme. A 2021-es junior Európa-bajnokságon a női 4×200-as szabadváltóban is aranyat nyert Magyarország.

A 18 éves magyar csapattárs, Simczak remek évet zárt a nyíltvízi versenyzésben. A májusi olaszországi LEN Open Water Cup 2022-es versenyen aranyérmet nyert a női 10 ezer futásban. Mivel a vízviszonyok, az időjárási viszonyok és maga a pálya jelentős hatással lehet arra, hogy a versenyzők milyen gyorsan tudnak úszni, ezért általában nem hasonlítjuk össze az időket nyíltvízi versenyről versenyre. Lehet. Amikor megnyerte a LEN nyíltvízi kupát 10 kilométeren, 1:58:36.10-et úszott, közel öt perccel gyorsabban, mint ma reggel Mahéban.

Ma reggel a negyedik az amerikai Maria Dennigan lett, 6,10 másodperccel Simczak mögött. Madeleine Catto, aki Franciaország színeiben versenyzett a LEN Open Water Cup 2022-ben májusban, ma reggel ötödik lett 2:03:32.30-val.

Fiúk 10 km

Magyarországnak tényleg fantasztikus napja volt 10k-n Dávid Betlehem A fiúk versenyének megnyerése lenyűgöző, 4:32.50-es különbséggel. Ma délelőtt 1:53:10.30-at úszott az olasz párossal Pasquale Giordano És Giuseppe Ilario Második és harmadik hely 1:57:42.80 és 1:57:44.20 alatt. Újabb hibakülönbség volt Giordano és Ilario, valamint a negyedik helyezett között. Yonatan Ahdut Izrael 1:59:05.20 idővel ért célba, 1:19.00 perccel Ilario mögött.

READ  Az euró bevezetése megosztja a régiót

A 19 éves betlehemi versenyző idén nyáron kezdett el versenyezni Magyarországért felnőtt szinten, hazájában három állomáson vett részt a FINA Marathon Swimming World Series 2022-en, valamint a LEN Open Water Cup-on és világbajnokságon. Június.

Betlehem még nem szerzett jelentős nemzetközi érmet a felnőttek versenyében, azonban idén két érmet szerzett váltóban. A FINA Maraton Úszó Világbajnokság májusi portugál állomásán Betlehem a magyar 4×1500-as vegyes váltóban szerepelt, és bronzérmet szerzett. Ezt követően a júniusi világbajnokságon a 4×1500-as vegyes váltóban indult, amivel ezüstérmet szerzett.

Betlehem is sok sikert ért el a medencében, a 2021-es junior Európa-bajnokságon 15:02.28-as idővel ezüstérmet szerzett a fiúk LCM 1500-as versenyében.

Giordano és Ilario is 10 km-en versenyzett a LEN Open Water Cup 2022-ben.